sobhe-no.ir
878
دوشنبه، ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
14
نگاهی به حواشی دومین روز اکران فیلم‌ها در پردیس ملت

هیجان جنوب شهری در جشنواره

صبح نو

نگاهی به حواشی دومین روز اکران فیلم‌ها در پردیس ملت

هیجان جنوب شهری در جشنواره

هر چقدر روز اول جشنواره فیلم فجر کسل و خسته‌کننده سپری شد و انتظارات اهالی رسانه را برآورده نکرد اما اولین سانس روز دوم با هیجان زیاد شروع شد به طوری‌که در تمام لحظات اکران فیلم «شنای پروانه» مخاطب را درگیر خود کرده بود. چند هفته قبل جشنواره انتشار فیلم کوتاهی از بازی امیر آقایی در این فیلم انتظارات زیادی را ایجاد کرده بود و شروع هیجان‌انگیز و خشن فیلم آدرنالین خون همه را بالا برد. 
«شنای پروانه» با دوجین بازیگر شناخته شده توانست مخاطب را با خود همراه کند. داستان جذاب و روایت لات‌های جنوب شهری با ورود به زندگی افراد و پرداخت خوب کارگردان جوان همراه شده بود؛ اتفاقاتی که در نشست خبری باعث شد امیر آقایی بگوید خودش از اهالی جنوب شهر است و این قشر را خوب می‌شناسد و محمد کارت هم معتقد بود زندگی اهالی جنوب شهر همه‌اش منفی نیست. بازی خیره‌کننده امیر آقایی، جواد عزتی و حضور متفاوت پانته‌آ بهرام با کله کچل و نشان دادن آن به دوربین‌ها و داستان جذاب آن را می‌توان شگفتی و حاشیه روز دوم جشنواره دانست.
هر چقدر فیلم اول هیجان‌انگیز بود فیلم دوم اما راویت آرام و البته داستان آن نتوانست خیلی توجه اهالی رسانه را جلب کند البته بازی هانیه توسلی در نقش یک ناشنوا متفاوت بود.
نکته دیگر اینکه در دور روز اول خبر رسید فیلم «خورشید» مجید مجیدی نتوانسته است خود را به جشنواره برساند و حالا باید منتظر ماند و دید این فیلم می‌تواند در روز آخر اکران شود یا خیر؛ فیلمی که گفته می‌شود بازگشت درخشان مجیدی به سینمای اجتماعی است.
اتفاقی دیگر درباره برنامه‌های سینمایی صداوسیما این است که با تصمیم جدید صداوسیما برنامه هفت در جشنواره به صورت ضبطی روی آنتن رفته است اتفاقی که باعث انتقاد اهالی رسانه و البته کم شدن اعتبار این برنامه قلمداد شده است. ضمن اینکه در اقدامی عجیب برنامه نقد سینما بعد از خروج بهروز افخمی از این برنامه بدون مجری پخش می‌شود و باید دید چگونه این روند ادامه خواهد داشت.

captcha
شماره‌های پیشین