sobhe-no.ir
878
دوشنبه، ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
12
خبر

تازه‌های «به‌نشر» با موضوع دفاع مقدس و احکام اسلامی برای کودکان

گزارش «صبح‌نو» از اجرای سه تئاتر در جشنواره تئاتر فجر

از خشونت خانگی تا انفعال دعا

گزارش فاطمه ترکاشوند / نمایش «باق وحش»، «در دهانم حرف بزن» و «است» سه نمایشی بود که در جشنواره تئاتر فجر به روی صحنه رفت. یک نمایش از شهرکرد که به درستی به دنبال حل معضل خشونت خانگی بود تا نمایشی که می‌خواست دعاکردن را امری منفعلانه نشان دهد. نمایش «است» هم اگرچه می‌خواهد سیستم آموزشی را نقد کند اما به بیراهه می‌رود. گزارش امروز «صبح‌نو» را بخوانید.

صبح نو

خبر

تازه‌های «به‌نشر» با موضوع دفاع مقدس و احکام اسلامی برای کودکان


مدیرعامل به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) از تازه‌های این انتشارات در حوزه دفاع مقدس، احکام اسلامی، افسانه‌های کهن ایران زمین و ... برای کودکان و نوجوانان خبر داد. حسین سعیدی، مدیرعامل به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) در گفت‌وگو با فارس از چاپ نخست و تجدید چاپ چهار عنوان کتاب داستانی برای کودکان در قالب «کتاب‌های پروانه» گروه کودک‌و‌نوجوان انتشارات به‌نشر خبر داد و اظهار داشت: این آثار به صورت تک جلدی و نسخه جدید از یک مجموعه هم‌اکنون در دسترس پروانه‌های ایران زمین (گروه کودک‌و‌نوجوان) قرار‌دارد.«نماز گل سرخ» به نویسندگی ناصر کشاورز و تصویرگری سیده زهرا نبئی برای گروه سنی «ب» منتشر شده است. این کتاب برگرفته از داستانی تخیلی در ۲۳‌صفحه با موضوع سپاسگزاری هستی و طبیعت از نعمت‌های خداوند، مفهوم پرداختن به نماز و کسب آمادگی برای انجام این فریضه الهی در قطع خشتی، با تیراژ دو هزار نسخه و با قیمت ۱۲۰‌هزار ریال میهمان کتابخانه کودکان این سرزمین است.به گفته مدیرعامل به‌نشر، کتاب «عمو نوروز داماد می‌شود» عنوان دیگری است که برای سومین‌بار از سوی انتشارات به‌نشر به چاپ رسیده است. قصه‌های کتاب «عمو نوروز داماد می‌شود» که نویسندگی آن را آتسا شاملو بر عهده دارد، بر اساس افسانه «ننه سرما و عمو نوروز» و با تصویرگری جدید و متفاوت ملیحه احمدی در ۲۴‌صفحه برای کودکان علاقه‌مند به کتاب و کتابخوانی منتشر شده است. این داستان‌های کوتاه برای گروه سنی «ب» و «ج» در چهار قصه با عناوین «یلدا کجاست؟»، «عمو نوروز داماد می‌شود»، «هفت مهمان؛ هفت هدیه» و «آدم برفی و پرنده» روایتگر افسانه‌های کهن ایران زمین است. «عمو نوروز داماد می‌شود» هم‌اکنون در قطع رحلی، با شمارگان یک هزار نسخه و با قیمت ۱۲۰‌هزار ریال در تمام فروشگاه‌های به‌نشر و کتابفروشی‌های معتبر سراسر کشور در دسترس کودکان و خانواده‌های آنان قرار دارد.
سعیدی به دیگر اثر تازه منتشر شده این انتشارات در گروه «کتاب‌های پروانه» اشاره کرد و گفت: «دست‌های سبز لاله» از مجموعه «قصه‌های جنگ» با درون مایه جنگ و شهادت به قلم سرور پویا و با تصویرگری متفاوت سحر فرهادروش برای گروه سنی «ب» و «ج» در حوزه داستان‌های کودکانه دفاع مقدس منتشر شده است. این اثر ۲۴‌صفحه‌ای در چاپ نخست خود در سال‌۱۳۹۸ در قطع خشتی، با تیراژ دو هزار نسخه و با قیمت ۱۰۰‌هزار ریال در دسترس کودکان قرار دارد. «دست‌های سبز لاله» روایتگر سال‌های دفاع مقدس، حفظ وطن، شرافت و ایمان به خداست، این قصه حکایت پایمردی‌های جوانانی است که توانستند همه آن‌ها را به ما بر گردانند و سرزمین‌مان را به دشت لاله‌ها تبدیل کنند.به گفته وی از مجموعه «قصه‌های جنگ» تاکنون عناوین «پروانه‌های آبی»، «خانه‌ای روی شیشه»، «پرواز موج»، «بچه‌های شهر ما» و «قشنگ‌ترین هدیه دنیا» توسط انتشارات به‌نشر منتشر شده است.
 
آگاتا کریستی آمریکا
 ملکه تعلیق درگذشت
یکی از شاخص‌ترین جنایی‌نویسان آمریکا که حتی از او به‌عنوان آگاتا کریستی آمریکا نیز یاد شده، در ۹۲‌سالگی درگذشت.
به گزارش مهر به نقل از آسوشیتدپرس، مری هیگینز کلارک ملکه تعلیق آمریکا که با روایت داستان‌های متفاوتی از زنان یکی از محبوبترین نویسندگان جهان شده و در مجموع بیش از ۱۰۰‌میلیون نسخه از کتاب‌هایش در سراسر دنیا به فروش رسیده‌بود، در ۹۲‌سالگی درگذشت.«سایمون‌اند شوستر» ناشر اصلی آثار مری هیگینز کلارک اعلام کرد که این نویسنده نامدار به صورت طبیعی و در میان خانواده و دوستانش در ایالت فلوریدا چشم از جهان فروبسته است.
وی که تباری ایرلندی داشت، در محله برانکس نیویورک به دنیا آمد و نوشتن را از ۷‌سالگی شروع کرد. اما او تا ۴۵‌سالگی که کتاب «بچه‌هایم کجان؟»را منتشر کرد، شهرت چندانی کسب نکرده بود. دو سال پس از آن کتاب، رمان «بیگانه‌ای در کمین‌است» او موفقیتش را تکرار کرد. این کتاب در ایران با عنوان «خفاش شب» منتشر شده است.این کتاب خانم کلارک را در ردیف نویسندگان میلیونر قرار داد و او پس از آن کتاب‌های پرفروش دیگری منتشر کرد.خانم کلارک که در سی و چند سالگی بیوه شد، مادر ۵‌فرزند بود. او همسرش را در ۳۵‌سالگی از دست داد و برای تأمین زندگی شروع به نوشتن داستان کوتاه و متن‌های رادیویی کردسال‌۲۰۰۰ او با امضای قراردادی ۶۴‌میلیون دلاری برای نوشتن ۵‌کتاب به گران‌ترین نویسنده زن جهان بدل شد. 

captcha
شماره‌های پیشین