sobhe-no.ir
878
دوشنبه، ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
1
حامیان دولت با بی‌اثر جلوه‌دادن ساحت انتخابات در پی افزایش شانس پیروزی خود هستند

دغلکاری دلواپسان جمهوریت

حامیان دولت برای بالابردن شانس پیروزی خود در انتخابات، به ترفندها و تاکتیک‌های مختلفی دست یازیده‌اند. از نمایش تحریم انتخابات در عین برنامه‌ریزی پشت‌پرده برای حضور تمام‌قد تا تاکید مبهم بر برگزاری رفراندوم. ادامه گزارش، پرداختی به برخی از این حربه‌هاست.

اختتامیه جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی 16‌بهمن در تالار وحدت برگزار خواهد شد

رکوردداران کتاب سال

نشست خبری سی‌و‌هفتمین‌ دوره جایزه کتاب سال و بیست‌و‌هفتمین دوره جایزه جهانی کتاب سال یکشنبه ۱۳‌بهمن‌ماه در سرای اهل قلم برگزار شد.

«صبح‌نو» در گفت‌وگو با مسعود رضایی راهکار پیروزی نظام در مواجهه با استکبار را بررسی کرد

گفتمان انقلاب اسلامی از دفاع مقدس تا عین الاسد

گزارش نیره ساری / در روزهایی قرار داریم که یادآور عبور مردم از حوادث تلخ و رسیدن به نقطه پیروزی است. این پیروزی منجر به تشکیل انقلابی با تکیه بر اسلام شد و در نهایت انقلاب اسلامی ایران گفتمان و نظام معنایی جدیدی شکل داد. گفتمانی که باعبور از پیچ تند یک انقلاب، در حد اعلای خود به پیروزی در جنگ مقابل عراق منجر شد. همچنان هم پس از سال‌ها، این نظام معنایی آثار و نتایج خود را بر جای می‌گذارد. نمونه بارز و آخر آن پاسخ کوبنده ایران به جنایت آمریکا در برابر ترور شهید سلیمانی است.

سردار قاآنی ، فرمانده نیروی قدس در گفت‌وگو با رهبران گروه‌های مقاومت اسلامی بر ادامه خط ‌مشی سردار شهید «قاسم سلیمانی» در قبال فلسطین تاکید کرد

صف مقاومت در برابر «معامله قرن»

سرمقاله

تصویر سازی دروغین

گفت‌و‌گوی «صبح‌نو» با سام کلانتری، کارگردان فیلم «جایی برای فرشته‌ها نیست»

مستند، مسیر خود را در سینما پیدا کرده است

گفت‌وگو زهرا‌سادات مصطفوی / جدیدترین ساخته سام کلانتری «جایی برای فرشته‌ها نیست» مستندی درباره تیم ملی هاکی زنان است که به تشکیل این گروه و برخی مشکلاتی که این تیم با آن مواجه است، می‌پردازد.

نگاهی به سه فیلم اکران‌شده روز اول جشنواره فیلم فجر

اعتیاد، قصاص و کمی خاله‌زنک‌بازی

گزارش «صبح‌نو» از اجرای سه تئاتر در جشنواره تئاتر فجر

از خشونت خانگی تا انفعال دعا

گزارش فاطمه ترکاشوند / نمایش «باق وحش»، «در دهانم حرف بزن» و «است» سه نمایشی بود که در جشنواره تئاتر فجر به روی صحنه رفت. یک نمایش از شهرکرد که به درستی به دنبال حل معضل خشونت خانگی بود تا نمایشی که می‌خواست دعاکردن را امری منفعلانه نشان دهد. نمایش «است» هم اگرچه می‌خواهد سیستم آموزشی را نقد کند اما به بیراهه می‌رود. گزارش امروز «صبح‌نو» را بخوانید.

نگاهی به حواشی دومین روز اکران فیلم‌ها در پردیس ملت

هیجان جنوب شهری در جشنواره

«صبح‌نو» تاثیر شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد چینی‌ها را بررسی می‌کند

ناتوانی اژدهای زرد در برابر ویروس کوچک

گزارش عارف چراغی / چند روزی می‌شود که کشور چین در وضعیت اضطراری قرار دارد؛ گویی که ویروس کرونا بیشتر از آنکه بلای جان مردم باشد، قصد زمین زدن اقتصاد چین را دارد. شرکت‌های زیادی تعطیل شده‌اند و میلیون‌ها نفر در خانه‌هایشان محبوس هستند. مسافران چینی در همه جای جهان پس زده می‌شوند و شرکت‌های مسافری، تورهای گردشگری به این کشور را لغو کرده‌اند.

گزارش «صبح‌نو» درباره کاهش تولید خودروسازان کشور و افزایش قیمت خودرو را بخوانید

بازار خودرو ترمز ندارد

بازار خودروی کشور در یک رهاشدگی خاصی همچنان در جاده افزایش قیمت تخته گاز می‌رود و البته تاکنون هیچ برنامه و دستور و ضرب‌الاجلی از سوی مسوولان نتوانسته است این بازار ترمز بریده را کنترل کند. شاهد این مدعا هم افزایش 6 تا 10‌میلیونی در برخی از خودروهای تولید داخل است.

با وجود امتناع شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاحات از ارائه لیست نهاد قدیمی‌تر اصلاح‌طلبان، سودای دیگری در سر دارد

شورای هماهنگی جبهه اصلاحات لیست می‌دهد

زمزمه‌هایی از بروز شکاف در میان اصلاح‌طلبان در آستانه انتخابات مجلس شنیده می‌شود؛ شکافی کهنه میان دو نهاد تصمیم‌گیر جبهه اصلاحات یعنی «شورای هماهنگی» و «شورای عالی سیاست‌گذاری». روز گذشته جلسه‌ای در دفتر یکی از احزاب اصلاح‌طلب برگزار شد که برونداد آن، توافق بر سر ارائه لیست انتخاباتی مستقل از تیم عارف و اطرافیان او بود.

شماره‌های پیشین