sobhe-no.ir
876
شنبه، ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
15
گفت‌وگوی«صبح‌نو» با سمیرا حسن‌پور به بهانه حضور فیلم جدیدش در جشنواره فیلم فجر

«سه کام حبس» مورد استقبال قرار می‌گیرد

گفت‌وگو زهراسادات مصطفوی / «سه کام حبس» آخرین ساخته سامان سالور، از آثار حاضرشده در بخش مسابقه سی‌و‌هشتمین جشنواره فجر است که در نخستین سانس نمایش فیلم‌ها در سینمای رسانه (پردیس ملت) اکران می شود. محسن تنابنده، پریناز ایزدیا و سمیرا حسن‌پور، بازیگران اصلی فیلم «سه کام حبس» هستند. به بهانه حضور این فیلم در جشنواره فیلم فجر گفت‌وگویی با سمیرا حسن‌پور، بازیگر این فیلم داشته‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

گزارش

دیدار شهاب حسینی با رابرت دنیرو

نگاه «صبح‌نو» به مستند «مهدی عراقی را بکش» به بهانه حضور در جشنواره فیلم فجر

مهدی عراقی پهلوانی عمل‌گرا بود

«مهدی عراقی را بکش» اولین اثر مستند عبدالرضا نعمت‌اللهی به‌عنوان کارگردان است. این مستند روایتی از زندگی و زمانه مرید وثیق و یاور راستین امام خمینی ؟ره؟شهید مهدی عراقی است که در چهار فصل موضوعی مجزا به مرور خاطرات، روایات و وقایع موثر حادث‌شده در زندگی شهید عراقی می‌پردازد؛ از نحوه ارتباط و آشنایی او با شهید نواب صفوی گرفته تا حضور پررنگش در نوفل لوشاتو و همراهی پیوسته با امام‌خمینی؟ره؟ در سال‌های پیش و پس از وقوع انقلاب اسلامی، جملگی در این مستند به تصویر کشیده شده است. به بهانه حضور این مستند در جشنواره فیلم فجر امسال گفت‌وگویی با کارگردان آن داشته‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

صبح نو

گفت‌وگوی«صبح‌نو» با سمیرا حسن‌پور به بهانه حضور فیلم جدیدش در جشنواره فیلم فجر

«سه کام حبس» مورد استقبال قرار می‌گیرد

گفت‌وگو زهراسادات مصطفوی / «سه کام حبس» آخرین ساخته سامان سالور، از آثار حاضرشده در بخش مسابقه سی‌و‌هشتمین جشنواره فجر است که در نخستین سانس نمایش فیلم‌ها در سینمای رسانه (پردیس ملت) اکران می شود. محسن تنابنده، پریناز ایزدیا و سمیرا حسن‌پور، بازیگران اصلی فیلم «سه کام حبس» هستند. به بهانه حضور این فیلم در جشنواره فیلم فجر گفت‌وگویی با سمیرا حسن‌پور، بازیگر این فیلم داشته‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

خانم حسن‌پور یک مقدار از کلیت فیلمنامه بفرمایید. ویژگی‌های بارز فیلمنامه چه چیزی بود که شما فارغ از آگاه‌بودن از موضوع آن راغب به بازی در فیلم شدید؟
این فیلمنامه کاراکتر بسیار جذابی داشت که احساس می‌کردم به لحاظ بازیگری برای من بسیار جای بازی دارد. این کاراکتر نسبت به شخصیت من بسیار ناشناخته بود و من تا به حال چنین نقشی را از خود ارائه نداده بودم. من همیشه به دنبال نقش‌های متفاوت هستم و این نقش از ابتدا برایم دوست‌داشتنی و جذاب به نظر می‌آمد. با گذشت زمان احساس کردم می‌توانم این شخصیت را احساس و آن را بازی کنم. ایفای این نقش نسبت به کارهای گذشته‌ام خیلی سخت‌تر بود زیرا از شخصیت اصلی خودم بسیار فاصله داشت.
آیا از زمانی که این نقش نوشته شد آقای سالور تصمیم داشتند ایفای آن را برعهده شما بگذارند یا بعد از مرحله نگارش به این نتیجه رسیدند؟
خیر، ما به این شکل با یکدیگر کار نمی‌کنیم. از زمانی که ما با همدیگر آشنا شدیم اصلا این قرار وجود نداشت که من حتما برای ایشان بازی کنم یا اینکه حتما ایشان با من کار کنند. من از ابتدا از ویژگی تمام نقش‌ها مطلع بودم اما تا زمان تولید هیچ‌چیز نهایی نشده بود. در ابتدا آقای سالور نگاه‌های دیگری به‌عنوان کارگردان به این نقش داشت تا اینکه احساس کرد من می‌توانم از عهده نقش بربیایم. جدای از این مساله ترکیب بازیگران کنار یکدیگر بسیار قابل اهمیت است که به فراخور همدیگر شکل بگیرند.
در پیش‌بینی‌های قبل از جشنواره شما جزو افرادی بودید که گمانه‌زنی می‌شد متفاوت‌ترین نقش را در کارنامه هنری خود بازی کرده‌اید؛ آیا ما در جشنواره امسال شاهد نقش‌آفرینی متفاوتی از شما هستیم؟
بله، این نقش بسیار متفاوت‌تر از سایر کارهایم است؛ چه از لحاظ گریم، صدا، چه نوع راه رفتن و نگاهش به زندگی، بسیار از من و از سایر نقش‌هایی که در گذشته بازی کرده‌ام دور است.
پس به دریافت سیمرغ فکر می‌کنید؟ و دریافت آن از اهمیت بالایی برایتان برخوردار است؟
اگر بگویم به دریافت جایزه فکر نمی‌کنم دروغ گفته‌ام. کسی نیست که از دریافت جایزه خوشش نیاید. به هرحال هر بازیگری به تعریف و تشویق علاقه‌مند است و دوست دارد دیده شود. من زمانی که وارد این حرفه شدم، می‌خواستم به خودم نشان دهم که می‌توانم موفق باشم، چالش نقش‌های گوناگون و رسیدن به آن بسیار برایم لذت‌بخش است. بعد از آن نوبت به واکنش اطرافیان می‌رسد؛ زمانی که همکاران و بعد از آن مردم از من و نقش‌هایم استقبال کنند بسیار خوشحال می‌شوم. هیچ‌چیز بالاتر از زمانی که مردم فیلم‌های ما را ببینند و از آن استقبال کنند برایم وجود ندارد.
شما پیش از این در آثار آقای سالور نقش‌آفرینی کرده بودید؛ یک مقدار از تجربه همکاری بفرمایید. همکاری با خانم ایزدیار و آقای تنابنده برای شما چطور بود؟
من با سامان سالور وارد سینما شدم و او به من گفت که جایی برای دیده‌شدن در مدیوم سینما را داری. در فیلم «تمشک» قرعه به نام من افتاد و من توانستم روسفید باشم. بعد از آن سالور مدتی کار نکرد ولی من سالی یک فیلم سینمایی را کار کرده‌ام. این فیلم بسیار اتفاق ویژه‌ای است. همچنین او بسیار روی کارها و نقش‌های فیلم خود حساس است و تا زمانی که به خواسته حرفه‌ای خود نرسد، از آن عبور نمی‌کند. پریناز ایزدیار بسیار بازیگر حرفه‌ای و خوش‌انرژی‌ای است و لایق تمامی موفقیت‌های سینمایی اش بوده. من بسیار از محسن تنابنده کار یاد گرفته‌ام بی‌آنکه خودش بداند. کارکردن در کنار این عزیزان بسیار برای من خوشایند بود.
حضور فیلم «سه کام حبس» را در جشنواره امسال چطور ارزیابی می‌کنید؟
از نظر من فیلم«سه کام حبس» بسیار اثر خوش‌ساختی است، شریف است و حرفی برای گفتن دارد. برخی از سکانس‌های این فیلم به‌شدت تاثیرگذار خواهد بود و من کلیت فیلم را خیلی دوست دارم. تلاش کردیم در فضای سینمای مستقل با خیلی از مسائل کنار بیاییم و امیدوار هستم همه عوامل نتیجه زحمات‌شان را ببینند. بعد از آن مساله سلیقه به میان می‌آید ولی درکل امیدوار هستم این فیلم دیده شود و مورد استقبال تماشاگران قرار گیرد.

captcha
شماره‌های پیشین