sobhe-no.ir
874
دوشنبه، ۰۷ بهمن ۱۳۹۸
15
مهناز افشار، همکار تلویزیون سعودی در سخنانی گفته است اظهارات سیاسی‌اش با تحریک محسن تنابنده بوده است

ما با هم هستیم

گزارش مصطفی وثوق‌کیا / مهناز افشار اگرچه از ایران دور است و در شبکه سعودی‌mbc پرشیا مشغول فعالیت است اما همچنان در متن و حاشیه رویدادهای سینمایی و هنری ایران حضوری فعال دارد. آخرین مورد وی اظهارنظر جنجالی درباره محسن تنابنده است که افشار مدعی است محرک وی برای اظهارنظرهای تند سیاسی‌اش بوده است.

گزارش

برنامه‌ریزی صداوسیما برای پوشش انتخابات از هزار نقطه کشور

ترفند جالب جشنواره فجر علیه تحریم‌کنندگان

9‌داور سودای سیمرغ جشنواره فیلم فجر معرفی شدند

صبح نو

مهناز افشار، همکار تلویزیون سعودی در سخنانی گفته است اظهارات سیاسی‌اش با تحریک محسن تنابنده بوده است

ما با هم هستیم

گزارش مصطفی وثوق‌کیا / مهناز افشار اگرچه از ایران دور است و در شبکه سعودی‌mbc پرشیا مشغول فعالیت است اما همچنان در متن و حاشیه رویدادهای سینمایی و هنری ایران حضوری فعال دارد. آخرین مورد وی اظهارنظر جنجالی درباره محسن تنابنده است که افشار مدعی است محرک وی برای اظهارنظرهای تند سیاسی‌اش بوده است.


مهناز افشار که آخرین کار سینمایی‌اش در سینمای ایران فیلم «قسم» به کارگردانی محسن تنابنده بود در توییتی نوشت: « قسم به‌زودی در شبکه نمایش خانگی! نمیدونم چقدر حذف مجدد تصویرم واقعیه. فقط دلم میخواد این‌بار بگم، محسن تنابنده کاش بیای در مورد تنها شکایت خصوصی من که مربوط به طلبه آملی و موضوع صیغه شدن زنان ایرانی به الحشد‌الشعبی هست، شفاف‌سازی کنی و کلا بگی چرا همیشه به فکر خودت بودی نه عوامل... شلوغ کاری مشهد، موضوع اختتامیه جشنواره اسکرین‌شات طلبه آملی که برای من فرستادی و .... بیا توضیح بده که چطور گودال من رو خالی‌تر کردی. بگو چطور خودتون منو حذف کردید. و در آخر از قوه‌قضاییه و مسوولان محترم مربوطه سوال دارم، در مورد اتهام نسبت داده شده به من اگر شریکی وجود داشته باشه آیا او هم مشمول اتفاقات مشابه، قضاوت، تاوان، احضاریه، ممنوعیت،حذف و غیره میشه یا فقط مهناز افشار؟» حالا با این اظهارات مهناز افشار که خود در چند ماه گذشته حاشیه‌های زیادی را با رفتار و اظهاراتش خلق کرده است شاید بتوان اندکی از آن مسائل را درک کرد.
در حالی‌که مهناز افشار هیچ‌گاه در سطحی از سینمای ایران نبود که بشود حسابی روی آن باز کرد وی در یکی، دوسال اخیر سعی داشت با رفتارها و اظهارات تند سیاسی و همنشینی با برخی زندانیان سیاسی خود را در معرض دید مخاطبان قرار دهد. بعد از بازی در فیلم قسم و حذف نام وی در هنگام اکران و حالا حذف نامش از فیلم در شبکه نمایش خانگی (در حالیکه رسما اعلام نشده است) ظاهرا خود را تنها‌تر از همیشه دیده است و احتمالا نادم و پشیمان از رفتارهایی است که خود می‌گوید به تحریک محسن تنابنده انجام 
داده است. حالا برای اینکه بدانیم افشار از چه چیزهایی صحبت می‌کند که محرک آن‌ها تنابنده بوده است لازم است کمی به عقب بازگردیم. هر چندخودش هم اشاراتی کرده است.
ماجرا ازآنجا شروع شد که براندازان یک اکانت تقلبی با عکس و اسم یک طلبه  در توییتر ساختند و از قول او این درخواست را از زنان ایرانی مطرح و خود این توییت را پخش کردند. این توییت با کمک مهناز افشار، بازیگر پرحاشیه سینما که آن را در صفحه شخصی توییترش قرار داد، بیشتر و بیشتر دیده شد. مهناز افشار در هنگام سیل خوزستان از حضور نیروهای الحشدالشعبی انتقاد کرده بود و حالا با انتشار این توییت آن را تکمیل کرده است. ساعتی بعد از این توییت یک طلبه همدانی مقابل حوزه علیمه این شهر به ضرب گلوله به قتل رسید. فردانیوز در این‌باره نوشت: « یکی از دوستان بهروز حاجیلویی در استوری خود نوشت که دلیل قتل طلبه همدانی توسط بهروز حاجیلویی این بوده است که او توییت مهناز افشار درباره یک اکانت فیک را دیده است.» اتفاقی که در نهایت مشخص شد آن توییت جعلی بوده و صاحب عکس از مهناز افشار به‌دلیل نشر اکاذیب شکایت کرد؛ البته افشار آن موقع ایران نبود و هنوز هم بازنگشته است و امروز می‌گوید اسکرین‌شات این توییت را تنابنده به او رسانده است. ماجرای دیگر هم درباره جلوگیری از پخش فیلم ضبط شده مهناز افشار در افتتاحیه فیلم در مشهد بود که تنابنده ابتدا اعلام کرد وزارت اطلاعات مانع پخش فیلم بوده اما بعد با تغییر حرف‌هایش آن را به گردن ارشاد انداخت. تنابنده در آن ماجرا سعی کرداز حساسیت موجود فضای مشهد به نفع فیلمش استفاده کند اما در نهایت به توفیقی هم دست نیافت و حالا باز افشار می گوید همه این‌ها حاصل تخیلات این بازیگر و کارگردان بوده است.  
مهناز افشار که اخیرا در یک برنامه تلویزیونی خارج از کشور اذعان کرده که تا ابد خارج ایران نمی‌ماند و البته چندی پیش هم تمایلش را برای بازگشت بدون حاشیه به ایران اعلام کرده بود گویا قصد دارد برای خودش شریکی بیابد هرچند همه این مسائل باعث نمی‌شود که از حاشیه‌هایی که تنابنده ایجاد می‌کند غافل شویم. روز گذشته بود که سیدامیر جاوید از فعالان سینما که مدتی در برنامه هفت هم حضور داشت از نقش تنابنده و یک سینماگر مشهور در انصراف سینماگران از حضور در برنامه‌های تلویزیون خبر داد: « در سری سوم برنامه‌ی هفت مسوولیت مختصری داشتم. از آقای «آ» دعوت کردیم تا درباره‌ی کارنامه بازیگری او گفت‌وگو کنیم. بی‌درنگ پذیرفت و ما هم طبعاً اطلاع‌رسانی کردیم. از ظهر جمعه از دسترس خارج شد. ۴ساعت مانده به برنامه خبر داد که گفته‌اند نیایم. بعداً معلوم شد آقای «پ» به ایشان گفته: ما خواستیم که توانستی از طنز فاصله بگیری، وارد کارهای ملودرام شوی و سیمرغ بگیری. اگر لازم باشد می‌توانیم از همان مسیر شما را برگردانیم؛ هفت نرو!» چه اظهارات افشار درست باشد چه نباشد تنابنده نشان داده موج‌سوار خوبی است. او در حالی‌که اخیرا در حال بازی در پایتخت‌6 است بعد از ماجرای سقوط هواپیما و پذیرش خطای انسانی اظهار کرد که بعد از این سریال دیگر در تلویزیون حضور نخواهد داشت که این امر باعث تمسخر وی از طرف کابران فضای مجازی شد و وی را به منفعت‌طلبی متهم کردند.
 

captcha
شماره‌های پیشین