sobhe-no.ir
873
یکشنبه، ۰۶ بهمن ۱۳۹۸
7
«صبح‌نو» ماجرای کتاب‌سوزی یکی از مدعیان طب اسلامی را روایت می‌کند

محکومیت همه‌جانبه یک اقدام ضدعلمی

گزارش عارف چراغی / در روزهای گذشته آتش زدن یکی از قدیمی‌ترین کتاب‌های پزشکی در دنیا توسط یکی از مدعیان طب اسلامی واکنش‌های زیادی را به دنبال داشت، این اتفاق درحالی رخ‌داد که این روزها طب مدرن در ایران به جایگاه بالایی در جهان رسیده است. از درمان انواع سرطان‌ها گرفته تا دیگر بیماری‌ها، به‌طوری که حتی گردشگری با عنوان «سلامت» ایجاد شده که مردم کشورهای همسایه برای درمان به ایران می‌آیند.

چهره‌ها و نهادها چه گفتند؟

وكیل الیاس قالیباف: توطئه نجفی را یاشار سلطانی ادامه داد

حكم محكومیت سلطانی به جرم نشر اكاذیب چرا اجرا نمی‌شود

‎‎ وکیل الیاس قالیباف در مصاحبه با روزنامه صبح‌نو در رابطه با ادعای یاشار سلطانی درباره تراکم‌فروشی در مدرسه شمس‌الشموس به خبرنگار ما گفت: این فرد به یک موضوع تکراری پرداخته است.

صبح نو

وكیل الیاس قالیباف: توطئه نجفی را یاشار سلطانی ادامه داد

حكم محكومیت سلطانی به جرم نشر اكاذیب چرا اجرا نمی‌شود

‎‎ وکیل الیاس قالیباف در مصاحبه با روزنامه صبح‌نو در رابطه با ادعای یاشار سلطانی درباره تراکم‌فروشی در مدرسه شمس‌الشموس به خبرنگار ما گفت: این فرد به یک موضوع تکراری پرداخته است.


آقای علی‌اصغر قهرمانی در تشریح این ماجرا اظهار کرد: این موضوع صددرصد کذب محض است، قبلا هم این ادعا توسط محمدعلی نجفی، شهردار سابق تهران، طرح شده بود که در این رابطه موکل بنده آقای الیاس قالیباف در اوایل اردیبهشت سال جاری، شکایتی مبنی بر صدور گزارش خلاف واقع و نشر اكاذیب علیه نجفی، شهردار وقت تهران مطرح کرد که در شعبه یک دادسرای کارکنان دولت به موضوع رسیدگی و قرار جلب به دادرسی صادر شد؛ یعنی اینکه متهمان مجرم شناخته شدند. وی در ادامه تاکید کرد: این پرونده برای صدور حکم محکومیت در حال ارسال به دادگاه است؛ ضمن اینکه رسیدگی به این پرونده به‌علت رسیدگی به پرونده قتل عمد توسط آقای محمدعلی نجفی طولانی شده است.
‎قهرمانی با تاکید بر اینکه، برخلاف ادعای مطرح‌شده، آقای الیاس قالیباف، مالک مدرسه شمس‌الشموس نیست بلکه یکی از اعضای هیات مدیره این موسسه آموزشی است، خاطرنشان کرد: مطرح‌شدن ادعاها درباره مالکیت این موسسه، همزمان با حضور دکتر قالیباف در رقابت‌های انتخابات مجلس، خود گویای اهداف سیاسی و اغراض جناحی پشت این ماجراست. ‎وی افزود: البته یاشار سلطانی مهم نیست بلکه افرادی در پشت این ادعا هستند که این ادعاهای کذب و اسناد سوخته را در اختیار وی قرار می‌دهند. از قوه قضاییه استدعا داریم برای جلوگیری از
 نشر اکاذیب و از بین‌رفتن قبح تهمت و افترا، با آمران و عاملان این موضوع برخورد کند. این فرد قبلا هم به خاطر نشر اکاذیب دارای محکومیت است و پرسشی که مطرح می‌شود این است که با حمایت کدام جریان، جلوی اجرای این حکم را گرفته‌اند؟
این موضوع و نیز مساله واگذاری املاک از سوی شهرداری تهران در حالی در روزهای اخیر دوباره مورد توجه افرادی چون یاشار سلطانی و هم‌حزبی‌هایش قرار گرفته که پیش از این دادستان وقت تهران به‌طور کامل درباره نتیجه این پرونده خبررسانی 
کرده بود. دادستان وقت تهران در مورد پرونده املاک گفته بود: در چهارم شهریور 95 یاشار سلطانی پس از چند نوبت اقدام تبلیغی، متن نامه را به همراه تعدادی از اسامی منتشر می‌کند. طبق تحقیقات دادستانی، این شیوه عمل نشان می‌دهد که اقدام متهم در پس پرده مبارزه با فساد، در پی پیروزی یک جریان خاص سیاسی در شورای شهر تهران بوده است. این تحقیقات، موید نحوه اقدام متهم هماهنگی و همراهی با جریان خاص سیاسی است زیرا در آن ایام موضوع انتخاب رییس شورای اسلامی شهر تهران در دستور کار بوده است.
جعفری دولت‌آبادی گفته بود: یاشار سلطانی در جریان تحقیقات پذیرفته است که شیوه‌های دیگری برای اطلاع‌رسانی وجود داشته که می‌توانسته بدون آنکه مرتکب جرم یا هتک آبروی فردی شود، به آن‌ها تمسک جوید. به موجب تحقیقات دادستانی، احمد حکیمی‌پور، عضو شورای شهر پذیرفته است که نامه را پیش از انتشار به افرادی از جمله آقای نجفی، مشاور رییس‌جمهور در ساختمانی واقع در خیابان شهید مطهری تهران تحویل 
داده است. به موجب این تحقیقات، یاشار سلطانی نیز پذیرفته است که نامه را قبل از انتشار در اختیار افرادی از جمله حناچی، معاون وزیر مسکن و خبرنگار حوزه شورای شهر روزنامه شرق 
قرار داده است. گفتنی است که پیش از این هم یاشار سلطانی به حبس محکوم شده بود.

شهردار و معاونش
ماجرای املاک نجومی که از تابستان 95 و در سال آخر مدیریت جهادی در شهرداری تهران مطرح شد؛ مساله‌ای است که هرازگاهی از سوی مدیران اصلاح‌طلب تهران که سکان اداره شهر را در دست گرفته‌اند، مطرح می‌شود. این در حالی است که آقای محمدعلی نجفی که از شهریور سال 96 شهردار تهران شد و البته تلاش می‌کرد تا مساله املاک نجومی همچنان از سوی افکارعمومی دنبال شود، این روزها خود به دلیل قتل همسر دومش پشت میله‌های زندان است. البته آقای نجفی همزمان با روی کار آمدن خود در شهرداری تهران کسی را به‌عنوان معاون مالی خود منصوب کرد که پیش از آن اسمش در فهرست منتشرشده از سوی یاشار سلطانی به‌عنوان یکی از دریافت‌کنندگان املاک نجومی آمده بود. آقای سمیع‌الله حسینی‌مکارم کسی بود که سمت معاونت را گرفت و البته در همان فهرست اشاره شده بود که دو ملک در محله دربند به نام وی خورده و تخفیف 50درصدی گرفته است؛ اما زمانی که وی به‌عنوان معاون نجفی معرفی شد، رسانه‌های اصلاح‌طلب به‌جای مطالبه‌گری از نجفی بابت این انتصاب، به توجیه آن پرداختند. یاشار سلطانی هم در اظهارنظری متفاوت مدعی شد که وی در جلسه‌ای با مکارم توجیه شده که «این شخص املاک نجومی دریافت نکرده و آنچه در نهایت در قالب تعاونی مسکن شهرداری به مکارم واگذار شده 74 متر و براساس قانون بوده است!» قانونی که با توجه به گرایش‌های سیاسی متبوع می‌تواند تغییر کند. البته این روزها نه آن شهردار و نه معاونش در شهرداری تهران سمتی ندارند.
 

captcha
شماره‌های پیشین