sobhe-no.ir
873
یکشنبه، ۰۶ بهمن ۱۳۹۸
10
شرکت مشارکتی ستاد اجرایی در بین 10‌مجموعه برتر کشور معرفی شد

درخشش بنیاد برکت در حوزه دانش بنیان

سهمیه‌بندی طلاق و فتح باب جدیدی به نام بسوز و بساز ، محدودیت ثبت طلاق در دفترخانه‌های ازدواج و طلاق در سراسر کشور اجرا می‌شود

مفسده‌های سهمیه‌بندی‌کردن یک معضل اجتماعی

گزارش نیره ساری / طلاق ،سهمیه‌بندی شد تا این خبر دستمایه طنز کاربران در فضای مجازی قرار گیرد. تعداد زیادی از کاربران خبر سهمیه‌بندی دفاتر برای ثبت طلاق در هر استان را دستمایه طنز قرار دادند و نقد خود را نسبت به این خبر بیان کردند. افرادی که در قالب طنز اجتماعی معتقدند سهمیه‌بندی برای دفاتر تاثیری در کاهش آمار طلاق نخواهد داشت و افزون بر این مافیای ثبت طلاق در کشور هم به سایر معضلات حقوقی و قانونی اضافه خواهد شد. این درحالی است که طبق گفته‌های مسوولان، اعمال محدودیت ثبت طلاق با اهداف دیگری چون مبارزه با فساد و رانت‌های موجود دفتری در این زمینه انجام شده است. هرچند از کنار طنزهای مجازی این خبر نباید عبور کرد و مرور برخی از این اظهارنظرها نه‌تنها خالی از لطف نیست، بلکه با تکیه بر همین شوخی‌های مجازی می‌توان از شروع معضل جدید پیشگیری کرد.

صبح نو

شرکت مشارکتی ستاد اجرایی در بین 10‌مجموعه برتر کشور معرفی شد

درخشش بنیاد برکت در حوزه دانش بنیان

شرکت مشارکتی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام؟ره؟ در میان 10‌شرکت دانش بنیان برتر کشور قرار گرفت.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شرکت دانش‌بنیان تجهیز فرزانه از شرکت‌های مشارکتی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام را به‌عنوان یکی از 10‌شرکت دانش بنیان برتر کشور معرفی کرد. این شرکت مشارکتی بنیاد برکت که در منطقه کمتر توسعه یافته شهرستان بروجن در استان چهارمحال‌و‌بختیاری واقع است، در تولید انواع شبیه سازهای آزمایشگاهی فعالیت دارد.
این شرکت همچنین با حضور در نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران (ایران ساخت) که آذرماه امسال توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، موفق به عقد قرارداد 70میلیارد ریالی در حوزه تولید شبیه سازهای آزمایشگاهی (شبیه‌ساز تراشکاری و شبیه‌ساز آزمایشگاه مکانیک) با دانشگاه پیام نور شده است.
براساس این گزارش، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان‌امام سال‌هاست در قالب مدل اقتصادی اشتغال‌زایی بنگاه‌محور، ایجاد فرصت‌های شغلی و محرومیت‌زدایی از طریق مشارکت و توانمندسازی بنگاه‌های اقتصادی را دنبال می‌کند. در همین راستا، بنیاد برکت از سال‌1396 اقدام به مشارکت با شرکت دانش بنیان تجهیز فرزانه به‌عنوان یکی از واحدهای صنعتی فعال در تولید انواع شبیه‌سازهای آزمایشگاهی کرده است. میزان سرمایه آورده بنیاد برکت به این واحد صنعتی، نزدیک به 26‌میلیارد ریال و با سهم 45‌درصدی است. این شرکت دانش بنیان تولیدکننده انواع شبیه‌سازهای آزمایشگاهی که در شهرستان بروجن استان چهارمحال‌و‌بختیاری فعالیت دارد، ظرفیت تولید سالانه 24‌و 640‌عدد محصول آزمایشگاهی را دارد. این واحد صنعتی که از سال‌1391 شروع به فعالیت کرده، پیش از مشارکت با بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام زیر ظرفیت تولید مشغول به کار بوده است. فعالیت‌های این واحد صنعتی پس از مشارکت با بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام سبب ایجاد اشتغال برای 43‌نفر شده است. همچنین فرصت‌های کسب‌و‌کار برای 170‌نفر نیز به شکل غیرمستقیم 
فراهم شده است. گفتنی است؛ مدل اشتغال‌زایی بنگاه‌محور یکی از روش‌های بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام برای ایجاد اشتغال در مناطق محروم است که در این مدل، اشتغال‌زایی و محرومیت‌زدایی از طریق مشارکت و توانمندسازی بنگاه‌های اقتصادی دنبال می‌شود. همچنین از آن‌جایی که بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام به هیچ عنوان تصدی‌گری را دنبال نمی‌کند، مدیریت اجرای مدل اشتغال‌زایی بنگاه‌محور نیز به مانند سایر مدل‌های اشتغال‌زایی، با خود مردم و فعالان اقتصادی است و به همین دلیل، بنیاد برکت از مجموع ۳۴۵‌شرکتی که با آن‌ها مشارکت داشته، از ۲۳۵‌شرکت خارج شده و سهام خود را به بخش خصوصی واگذار کرده است.

captcha
شماره‌های پیشین