sobhe-no.ir
872
شنبه، ۰۵ بهمن ۱۳۹۸
5
یادداشت

شروع «عصراستشهاد» در عراق

یعقوب توکلی

«هاشم التمیمی» تحلیلگر عراقی در گفت‌وگو با «صبح‌نو» عنوان کرد:

اتمام حجت مردم عراق با آمریکا

«هاشم التمیمی» تحلیلگر سیاسی عراقی درگفت‌وگو با خبرنگار روزنامه صبح‌نو با اشاره به تظاهرات میلیونی روز جمعه عراق عنوان کرد: تظاهرات میلیونی عراق که روز جمعه برگزار شد، پاسخ شفافی بود برای خروج آمریکایی‌‌ها که 16 سال کشورمان را در اشغال خود قرار دادند. در این تظاهرات یکصدایی و وحدت کلمه برای خروج آمریکایی‌‌ها از عراق دیده شد.

«خالد عبدالله» استاد علوم سیاسی عراق در گفت‌وگو با «صبح‌نو»:

مردم با «حماسه سیاسی» خود خواستار «سیادت عراق» شدند

جمعه سیاه در فرانسه

صبح نو

«خالد عبدالله» استاد علوم سیاسی عراق در گفت‌وگو با «صبح‌نو»:

مردم با «حماسه سیاسی» خود خواستار «سیادت عراق» شدند

«خالد عبدالله» استاد علوم سیاسی عراق درگفت‌وگو با خبرنگار روزنامه صبح‌نو با اشاره به تظاهرات میلیونی روز جمعه عراق عنوان کرد: این تظاهرات میلیونی بیانگر دو موضوع اساسی است؛ یکی «سیادت عراق» و دیگر «اصلاح امور داخلی کشور» که بالطبع پارلمان گام‌هایی در این‌باره برداشته است.
این استاد علوم سیاسی عراق با اشاره به اینکه تظاهرات روز جمعه بر ضد ‌اشغالگری آمریکا صورت گرفت، افزود: این تظاهرات میلیونی روز جمعه نشان داد که ما وجود بیگانگان آمریکایی  در عراق را نمی‌خواهیم و آن را برنمی‌تابیم. ما نمی‌خواهیم که آمریکا نقش و دخالتی در سیاست و امور کشور ما 
داشته باشد.
خالد عبدالله با اشاره به اینکه وجود بیگانگان آمریکایی  یکی از دغدغه‌های اصلی مردم عراق است، تصریح کرد: آمریکا سیادت ما را نشانه گرفته است و ما خواستار خروج نیروهای آمریکایی از کشورمان هستیم تا سیادت کشورمان بار دیگر بازگردد.
وی با اشاره به اینکه مردم در روز جمعه یک حماسه سیاسی از خود نشان دادند، تاکید کرد: این تظاهرات نشان داد که نیروهای آمریکایی  باید هر چه زودتر خاک کشورمان را ترک کنند چرا که این یک خواسته عمومی در عراق است که تظاهرات گسترده و میلیونی روزجمعه بیانگر آن بود.

captcha
شماره‌های پیشین