sobhe-no.ir
871
چهارشنبه، ۰۲ بهمن ۱۳۹۸
10
سلام نظامی ملی‌پوشان هندبال به پرچم ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا

به احترام ایران

گزارش «صبح‌نو» درباره نگرانی‌های این روزهای فوتبال باشگاهی ایران را بخوانید

سهل‌انگاری در پیگیری‌های حقوقی

فوتبال و وضعیت چهار باشگاه ایرانی برای میزبانی در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا همچنان در صدر اخبار ورزشی و حتی سیاسی کشور قرار دارد. از عصر روز جمعه که یک رسانه عربی اعلام کرد تیم‌های پرسپولیس، استقلال، سپاهان و شهرخودرو در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا حق میزبانی در داخل کشور را ندارند، موجی از نگرانی برای طرفداران این تیم‌ها به وجود آمده است.

صبح نو

سلام نظامی ملی‌پوشان هندبال به پرچم ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا

به احترام ایران

حرکت ملی‌پوشان هندبال کشورمان که دوشنبه شب و پیش از سومین بازی آن‌ها در رقابت‌های قهرمانی آسیا رقم خورد بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های خارجی و نیز فضای مجازی داشت.
ملی‌پوشان هندبال کشورمان پیش از دیدار مقابل کویت در سالن سعد عبدالله این کشور درست در زمانی که سرود ملی کشورمان نواخته شد؛ به سبک سربازان رو به پرچم ایران سلام نظامی دادند. این اقدام که پیش از شروع مسابقه انجام شد موجب تعجب همه هواداران حاضر در ورزشگاه شد. ملی‌پوشان ایران با این حرکت نشان دادند که سرباز وطن هستند و برای بالا بردن پرچم سه رنگ ایران در هر نقطه‌ای از جهان خواهند جنگید.
این اقدام که البته نمونه‌های مشابهی نیز برای آن وجود دارد و از سوی تیم‌های ورزشی کشورهای دیگر انجام شده است اما تفاوت عمده‌ای با رفتارهای دیگر ورزشی داشت. این موضوع از آن جهت مهم است که اتفاق رخ داده برای چهار ‌تیم فوتبال باشگاهی کشورمان که گزارش آن را در همین صفحه می‌خوانید از سوی کشور کویت آغاز شده است. همچنین اتفاقات چند هفته اخیر در کشور و منطقه موجب شده بود تا برخی دشمنان اقدام به تفرقه‌افکنی در بین ایرانیان کنند که همین رفتار ملی‌پوشان هندبال کشورمان نشان داد مردم ایران چه حسی نسبت به کشور و نظام جمهوری اسلامی دارند.
این رفتار ورزشی در فضای مجازی هم بازتاب گسترده‌ای داشت به‌نحوی که با جست‌و‌جوی #هندبال می‌شد این نظرات را خواند. یکی از کاربران توییتر با نام شهریاری ضمن انتشار فیلم سلام نظامی هندبالیست‌ها اینطور نوشت: به افتخار #سربازان_وطن در عرصه ورزش،این احترام خیلی دلچسب بود..‌.
کاربر دیگری به نام بی‌صدا نیز نوشت: «یکی میشه #کیمیا_علیزاده که تا دوزار تحویلش میگیرن میذاره میره که خوبم شد رفت این آدم هرچه زودتر بره بهتره. یکی هم میشه مثل این بچه مشتی‌ها که آدم صدبارم میبینه احساس غرور میکنه...» سجاد هم درباره این اقدام هندبالیست‌های ایرانی نوشت: «یک لحظه به این جوان‌ها نگاه کنید. غرور و افتخار رو میتونید تو چهره تک‌تکشون ببینید. این‌ها به ایرانی بودن‌شان افتخار میکنند. اون سلام نظامی نشان‌دهنده یک چیزه (برای وطنم می‌جنگم و می‌میرم)» کاربر دیگری به نام مجتبی هم اینطور توییت کرد: «اینجا معلوم میشه کی سربازی رفته کی نرفته! دمتون گرم بچه‌ها گل کاشتین. درد و بلاتون بخوره تو سر وطن‌فروش‌ها و خائنان به این سرزمین! این پرچم و این سرود عزت داره و عزتمندان باید زیر علم این پرچم باشند و این سرود رو فریاد بزنند!» خانم ریحانه هم در توییت خود به نکته جالبی اشاره کرد و نوشت: «سپاهیان بدون مرز فقط نه آن‌هایی‌اند که لباس نبرد به تن دارند، در هر لباسی برای وطن می‌شود جنگید.» حسین هم در توییت خود اینطور نوشت: « مرگا به من که با پر طاووس عالم؛ یک موی گربه وطنم را عوض کنم. پ.ن: قابل توجه بعضی از ورزشکاران، بازیگران و آقازاده‌ها که نه تنها جان‌شان را فدای ایران نکردند به کشورهایی برای زندگی رفتند که هزاران ایرانی را به شهادت رسانده‌اند.»
تیم ملی ایران در بازی با کویت این تیم را شکست داد و شب گذشته هم به مصاف تیم هندبال قطر  با کارنامه سه قهرمانی آسیا و یک نایب قهرمانی جهان رفت که در نهایت با نتیجه
 31 بر 24مقابل این تیم شکست خورد.

captcha
شماره‌های پیشین