sobhe-no.ir
869
دوشنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۸
4
ساغر کسرایی ، صاحب پربازدیدترین ویدئوی این روزهای فضای مجازی سابقه‌ای طولانی از همکاری با سرویس‌های جاسوسی غرب دارد

حنجره اجاره ای

پس از شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، ویدئویی در یک سایت آمریکایی منتشر شد که بازخوردهای زیادی به همراه داشت. در این ویدئو، یک زن بهایی‌زاده که خود را ایرانی-آمریکایی معرفی می‌کند، به زبان انگلیسی علیه کشور ایران اظهاراتی را به زبان می‌آورد. برخلاف آنچه خودش مدعی شده، او نه یک شهروند ساده بلکه از پادوها و بوقچی‌های مواجب‌بگیر جریان برانداز است. این گزارش بازگوکننده پشت پرده فعالیت‌های این شهروند در ظاهر ساده است.

یک روزنامه کویتی از انتقال ۱۶‌نظامی مجروح آمریکا به جنوب کویت خبرداد

مرگ‌های یواشکی

هر روز که از حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکایی «عین‌الاسد» در غرب عراق می‌گذرد، دروغ رییس‌جمهوری و وزارت دفاع آمریکا، مبنی بر اینکه هیچ نظامی آمریکایی در این حمله کشته یا زخمی نشده، بیشتر روشن می‌شود.

صبح نو

یک روزنامه کویتی از انتقال ۱۶‌نظامی مجروح آمریکا به جنوب کویت خبرداد

مرگ‌های یواشکی

هر روز که از حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکایی «عین‌الاسد» در غرب عراق می‌گذرد، دروغ رییس‌جمهوری و وزارت دفاع آمریکا، مبنی بر اینکه هیچ نظامی آمریکایی در این حمله کشته یا زخمی نشده، بیشتر روشن می‌شود.

پس از آنکه روزنامه «واشنگتن‌پست»‌ یک هفته پس از حمله ایران (چهارشنبه ۲۵‌دی‌ماه) به زخمی‌شدن شماری نظامی آمریکایی و دو روز بعد جمعه ۲۷‌دی‌ماه، پایگاه خبری «دیفنس وان» به مجروح شدن حداقل یازده آمریکایی اذعان کرد، روز گذشته، یک روزنامه کویتی از انتقال 16نظامی مجروح آمریکا به کویت خبر داد.
روزنامه «القبس» در شماره دیروز ۲۹‌دی‌ماه (۱۹‌ژانویه) فاش کرد، شانزده نظامی آمریکا که در حمله موشکی ایران به پایگاه عین‌الاسد در غرب عراق، مجروح شده‌اند، چند روز پیش برای درمان به یکی از بیمارستان‌های نظامی منطقه «عریفجان» در جنوب کویت منتقل شده‌اند.

جزئیات
القبس به نقل از «منابع مطلع» نوشت: «مجروحان با حفاظتی شدید، با یک هواپیمای نظامی مجهز، از عراق به پایگاه هوایی احمد الجابر منتقل شدند. آن‌ها ابتدا به بیمارستان نظامی مخصوص نیروهای آمریکایی در اردوگاه عریفجان منتقل و تحت عمل جراحی فوری قرار گرفتند. این افراد هنوز تحت مراقبت‌های ویژه هستند.»

سوختگی شدید
منابع مطلع به القبس گفتند، «جراحت این نظامی‌ها شدید و نیمه‌شدید است. برخی چند نقطه از بدن‌شان سوخته و برخی دیگر ترکش به بدن‌شان اصابت کرده است.» 
بنا بر این گزارش، «کادر پزشکی آمریکایی در بیمارستان نظامی که مخصوص نیروهای آمریکایی در کویت است، این نظامیان مجروح را تحت درمان دارد». «بخش وسیعی از پایگاه هوایی احمد‌الجابر، مختص نیروهای آمریکایی و متحدانش در چارچوب توافقنامه‌های دفاع مشترک است که بین کویت و آمریکا و دیگر کشورهای دوست، امضاء شده است. »
القبس به نقل از منابع مطلع افزود: در پی حمله [موشکی] ایران افراد دیگری [از نیروهای آمریکایی] هم مجروح شده‌اند اما آن‌ها الان در خاک عراق تحت درمان هستند «چون جراحت‌شان سطحی است و نیازمند انتقال به کویت نبوده‌اند.» 
دو روز پیش پایگاه دیفنس‌وان نوشته بود که یازده نظامی آمریکا در حمله موشکی ایران در تاریخ هشتم ژانویه به پایگاه عین‌الاسد زخمی شده‌اند. چند مقام ارتش آمریکا و پنتاگون در گفت‌وگو با دیفنس‌وان تصریح کرده‌اند این نظامیان در هفته جاری [نیمه ژانویه] به بیمارستان‌های نظامی آمریکا در کویت و شهر «لنداشتول» آلمان منتقل شده و بابت ضربه مغزی تحت مداوا یا معاینات بیشتر قرار گرفته‌اند. 
مقام‌های ارشد ارتش آمریکا و مقام‌های دولت ترامپ، روز ۸‌ژانویه مدعی شدند حمله موشکی ایران هیچ تلفاتی اعم از کشته یا زخمی در میان نظامیان آمریکایی، نیروهای ائتلاف، پیمانکاران و غیره نداشته است.  در هفته گذشته، رسانه‌هایی که برای فیلمبرداری یا تهیه گزارش امکان دسترسی به عین‌الاسد داشتند نیز ادعا کردند که هیچ آمریکایی کشته یا زخمی نشده یا آسیب جدی ندیده است. اما روزنامه واشنگتن‌پست چهارشنبه گزارش داد چند پرسنل آمریکایی بابت «ضربه مغزی خفیف» تحت درمان قرار گرفته‌اند.روزنامه «واشنگتن‌پست» در گزارش روز  چهارشنبه خود برای نخستین‌بار به زخمی شدن چندین نفر در انتقام موشکی ایران اشاره کرده بود و اکنون، پایگاه «دیفنس‌وان» گزارش داده دست‌کم ۱۱نظامی آمریکایی در حمله به عین‌الاسد زخمی شده و به بیمارستان‌های نظامی آمریکا در کویت و آلمان منتقل شده‌اند. 
پایگاه دیفنس‌وان نوشته ۱۱‌نظامی آمریکا در حمله موشکی ایران در تاریخ ۸‌ژانویه به پایگاه عین‌الاسد زخمی شده‌اند.
چند مقام ارتش آمریکا و پنتاگون در گفت‌وگو با دیفنس‌وان تصریح کرده‌اند این نظامیان در هفته جاری به بیمارستان‌های نظامی آمریکا در کویت و شهر «لنداشتول» آلمان منتقل شده و بابت ضربه مغزی تحت مداوا یا معاینات بیشتر قرار گرفته‌اند. 
رسانه‌هایی که برای فیلمبرداری یا تهیه گزارش امکان دسترسی به عین‌الاسد داشتند نیز ادعا کردند که هیچ آمریکایی کشته یا زخمی نشده یا آسیب جدی ندیده است. اما روزنامه واشنگتن‌پست چهارشنبه گزارش داد چند پرسنل آمریکایی بابت «ضربه مغزی خفیف» تحت درمان قرار گرفته‌اند.
یک سخنگوی فرماندهی ارتش آمریکا در بغداد در بیانیه‌ای روز ۱۶‌ژانویه (پنج‌شنبه ۲۶‌آبان) ادعا کرد: «همانطور که قبلاً گفته شد، با آنکه در حمله روز ۸‌ژانویه از سوی ایران به پایگاه عین‌الاسد هیچ نظامی آمریکایی کشته نشد، چندین نفر به‌دلیل بروز علائم ضربه مغزی خفیف ناشی از انفجار تحت درمان قرار گرفته‌اند و وضعیت آن‌ها هنوز در حال ارزیابی است.»
مایلز کاگینز، سخنگوی ائتلاف تحت رهبری آمریکا گفت: «برای رعایت احتیاط، برخی از نظامیان آمریکا از پایگاه عین‌الاسد عراق به مرکز پزشکی لنداشتون در آلمان منتقل شدند و بقیه برای معاینات بیشتر به کمپ عریفجان کویت فرستاده شدند.»
همواره آمریکایی‌ها و هم صهیونیست‌ها یک سناریوی آشنا برای مخفی کردن کشته‌های خود دارند و آن سناریو کشته‌شدن روزانه و گاه ‌و ‌بی‌گاه شاهد نظامیان آمریکایی در مناطق مختلف است تا بتوانند تعداد تلفات حمله به عین‌الاسد و کشته‌شدن حداقل 80‌نظامی را پنهان و آن‌ را به حوادث دیگر نسبت دهند. در این بین نباید از حوادث رانندگی، خودکشی، دعوا در پایگاه و تیراندازی یک نظامی به دیگر نظامیان و سایر موارد صرف نظر کرد.

captcha
شماره‌های پیشین