sobhe-no.ir
867
شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۸
1
سرمقاله

روز خدای قوی‌شدن

رهبر انقلاب در پاسخ به سوال «حالا باید چه‌کار بکنیم؟»:مردم ایران با حضور پرشکوه خود در نماز جمعه تاریخ‌ساز تهران، یوم‌الله دیگری را رقم زدند

یک کلمه: قوی باشید

نماز عبادی‌-سیاسی جمعه در تهران، به امامت ولی امر مسلمین جهان، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در یوم‌الله روز جمعه، ۲۷ دی، در اجتماع عظيم مردم مؤمن و انقلابی تهران در مصلای امام خمینی (ره) اقامه شد؛ نمازجمعه تاریخ‌سازی که مردم این پیام امیدآفرین را از ولی امر خود دریافت کردند: «اراده خداوند بر پیروزی ملت ایران است»؛ آنجا که گفتند: «به فضل الهی این ملت و کشور در آینده‌ای نه چندان دور به نقطه‌ای می‌رسد که دشمنان حتی جرأت تهدید او را هم پیدا نکنند.»

سید شهاب حسینی با انتقاد از رفتار بعضی از سلبریتی‌هادر تحریم جشنواره‌های ملی:

پشت احساسات پاک مردم قایم نشوید

گزارش زهراسادات مصطفوی / به دنبال مخالفت برخی هنرمندان سینما که در روزهای اخیر انصراف خود را از حضور در جشنواره ملی فجر اعلام کردند، برخی دیگر از هنرمندان با این جریان فکری همراه نشدند. این هنرمندان که شهاب حسینی، بازیگر سرشناس کشور آنان را نمایندگی می‌کند، عقیده دارند مردم این روزها دردمند هستند و عدم‌فعالیت آن هم در هنر، از دردها و آلام‌شان کم نخواهد کرد. همچنین محتوای هنر متوقف‌شدنی نیست و همچنان سیر طبیعی خود را طی می‌کند.

«صبح نو» در گفت‌وگو با کارشناسان به تحلیل سخنان رهبر انقلاب درباره لزوم قوی‌شدن پرداخت

لیبرال‌ها، بلای جان قدرت ملی

یکی از مهم‌ترین بخش از فرمایشات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر‌انقلاب در نماز جمعه سپری شده، تاکید راهبردی ایشان بر ارتقای مولفه‌های قدرت ملی به جای سرمایه‌گذاری روی امر مذاکره با غربی‌ها بود. ایشان در این‌باره صراحتا فرمودند: «ملت عزیز ایران باید همت‌شان این باشد که قوی بشوند. تنها راه در پیش پای ملت ایران عبارت است از قوی شدن. باید تلاش کنیم قوی بشویم. ما از مذاکره هم ابایی نداریم؛ البته نه با آمریکا، با دیگران، اما نه از موضع ضعف، از موضع قوت، از موضع قدرت. ما بحمدلله دارای قدرتیم و به توفیق الهی قوی‌تر هم خواهیم شد.»

وکیل متهم در گفت‌وگو با «صبح‌نو» آخرین روند پرونده وی را تشریح کرد

صدور حکم نجفی تا چند هفته دیگر

هفتم خرداد امسال بود که خبر رسید خانم میترا استاد، همسر دوم آقای محمدعلی نجفی، شهردار سابق به قتل رسیده است. ساعاتی بعد خبر شوکه‌کننده دیگری در فضای مجازی منتشر شد؛ نجفی خود را به‌عنوان قاتل همسرش به اداره آگاهی خیابان وحدت اسلامی معرفی کرد. این خبر کمتر از چند ساعت مهم‌ترین خبر رسانه‌ها شد. موج موافقان و مخالفان این اتفاق راه افتاد. عده‌ای نجفی را متهم می‌کردند و انتظار داشتند خیلی زود به اشد مجازات برسد. عده‌ای هم نه و اعتقاد داشتند حتما شهردار سابق تهران قتل را به گردن گرفته است. هنوز در پرونده محمدعلی نجفی شک و شبهات زیادی وجود دارد اما معلوم نشده است بعد از بخشش اولیای دم حکم نهایی برای او چه خواهد بود.

«صبح‌نو» وضعیت سیل در استان سیستان‌و‌بلوچستان را پیگیری می‌کند

امدادهای جهادی علیه سیل‌های تکراری

گزارش عارف چراغی / 10روزی از بارش‌های بی‌وقفه و وقوع سیل در استان سیستان و بلوچستان می‌گذرد. حالا کم‌کم آب فرو نشسته و اغلب روستاهای سیل‌زده سیستان و بلوچستان از حالت بحرانی خارج شده و خسارات برآورد شده‌اند. آنچه تاکنون اعلام شده خسارتی سه هزار میلیاردتومانی به بخش‌های مختلف است. این روزها نیروهای جهادی در حال کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده هستند و سپاه پاسداران هم بیش از 50 بیمارستان صحرایی در این مناطق دایر کرده است.

برخلاف ادعای ترامپ، آمریکا فعلا زخمی‌شدن 11 نظامی در عین الاسد را تایید کرد

اعتراف قطره‌چکانی به ذلت

برخلاف آنچه ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا قصد داشت از حملات موشکی سپاه به مواضع بزرگ‌ترین پایگاه نظامی آمریکا در عراق القا کند، برخی اخبار آرام‌آرام از قبول سیلی محکم ایران به آمریکایی‌ها حکایت دارند. نمونه‌اش واکنش برخی نهادها و چهره‌های آمریکایی است که حملات اخیر را کارساز دانستند. این شاید ابتدای روند اعتراف آمریکایی‌ها به تحمل خسارات سنگین‌تر باشد.

شماره‌های پیشین