sobhe-no.ir
866
چهارشنبه، ۲۵ دی ۱۳۹۸
1
بعد از هشت سال برگزار می شود

نماز جمعه این هفته تهران، به امامت آقا

سرمقاله

استراتژی آمریكا درباره برجام چیست

گزارش «صبح‌نو» درباره وضعیت مناطق سیل‌زده در استان سیستان‌و‌بلوچستان را بخوانید

تکرار تجربه بهار در زمستان

سیلاب در جنوب شرق کشور و به‌خصوص استان سیستان‌و‌بلوچستان همواره مشکلات بسیاری را به مردم نجیب و آرام این منطقه تحمیل می‌کند. این در حالی است که نهادهای امدادی و جهادی نیز با تمام توان در تلاشند تا به مردم سیل‌زده کمک کنند. در میان حضور نیروهای سازمان هلال‌احمر، اورژانس و غیره باید به حضور نیروهای سپاه پاسداران و ارتش نیز اشاره کرد که به صورت جدی در این مناطق مشغول کمک‌رسانی به مردم هستند.

اقدامات و اظهارات نا‌بجای مقامات انگلیسی، واکنش ایران را برانگیخت

طرح کاهش روابط با انگلیس

در پی اقدامات و اظهارات نابجای مقامات انگلیسی و حضور سفیر این کشور در تهران در تجمع غیرقانونی مقابل دانشگاه امیرکبیر که این حضور منجر به احضار «راب مک‌ایر» سفیر انگلیس به وزارت خارجه ایران شد، مناقشه دیپلماتیک میان ایران و انگلیس افزایش یافته است.

تروئیکای اروپا در حالی مکانیسم ماشه را فعال کرده است که پیش از این بند‌36‌ برجام از سوی ایران مورد استفاده قرار گرفته بود

اروپا به‌دنبال جلب رضایت قلدر

تروئیکای اروپا در حالی با اعمال فشار بر ایران و فعال کردن مکانیسم ماشه می‌خواهد طرح مورد نظر ترامپ را جایگزین برجام کند که جمهوری اسلامی تاکید کرد به بدعهدی و اقدامات غیرسازنده 3 ‌کشور اروپایی با جدیت و قاطعیت پاسخ می‌دهد.

جرایم آمریکا در قبال ایران از زبان برنده جایزه پولیتزر که روزی خبرنگار خاورمیانه وال‌استریت ژورنال بود

خون ایرانی‌ها بر دستان ماست

گزارش فاطمه ترکاشوند / جرالدین بروکس، نویسنده استرالیایی‌-آمریکایی و برنده جایزه پولیتزر ادبی را در ایران با رمان «مارچ» می‌شناسیم. او اما بین سال‌های 1987 تا 1995 را به‌عنوان خبرنگار وال‌استریت ژورنال در ایران و خاورمیانه می‌گذرانده و حالا در همین روز‌های گذشته و بعد از ترور سردار سلیمانی توسط آمریکایی‌‌ها و سقوط هواپیمای اوکراینی، یادداشتی را از خاطرات و تحلیل‌هایش در نیویورک‌تایمز منتشر کرده است؛ یادداشتی که طبیعتا از نگاه یک آمریکایی و برای آمریکایی‌‌ها نوشته شده اما از چند جهت برای خواننده ایرانی هم ارزشمند است: اول اینکه تلاش یک آمریکایی منتقد را برای روشن‌کردن افکار عمومی نسبت به نقش آمریکا در تنش‌های اخیر روشن می‌کند و دوم اینکه برای خواننده ایرانی شرح می‌دهد که عمق ناآگاهی و بی‌اطلاعی آمریکایی‌‌های معمولی از ایران، مردمش و تاریخ مناسباتش با آمریکا تا چه حد زیاد است و بدین ترتیب چقدر قوت و ضعف رسانه‌های برون‌مرزی ایرانی می‌تواند اثرگذار باشد. در ادامه ترجمه این یادداشت را می‌خوانید.

روایت فرمانده عالی‌رتبه آمریکایی از شب حمله موشکی ایران به پایگاه عین‌الاسد

چنین حمله‌ قدرتمندی را باور نمی‌کردم

نگاه و نقد «صبح‌نو» به فیلم سینمایی «زیر نظر»

حرمت سینما را نگه دارید

گزارش زهرا سادات مصطفوی / به نظر می‌رسد که مجید صالحی در نخستین ساخته سینمایی‌اش برای رقم زدن یک فروش عالی در گیشه عجله زیادی داشته است. فیلمی که با نظرات تند منتقدان همراه بوده است. آن‌ها بر این باورند که این دست فیلم‌ها نه تنها فاقد ارزش‌های هنری و فنی لازم هستند بلکه به لحاظ اخلاقی نیز جامعه را دچار مشکل می‌کنند. وظیفه‌ای که در واقع بر عهده سازمان سینمایی است اما مشخص نیست که به چه دلیل در انجام آن کوتاهی می‌کند.

هم‌آوایی نیروهای انقلابی برای اجماع روی گزینه‌های مشترک در تهران و در سایر استان برای انتخابات مجلس یازدهم، گوش‌نوازتر از سابق شده است

مانور وحدت حداکثری

انتخابات مجلس یازدهم در پیش است و آرام‌آرام، قطعات نهایی از پازل وحدت حداکثری شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، در حال چیده شدن و اتمام است.

شماره‌های پیشین