sobhe-no.ir
865
سه شنبه، ۲۴ دی ۱۳۹۸
1
پیام رهبر انقلاب در پی سیل سیستان و بلوچستان:

دستگاه‌های دولتی هرچه بیشتر به یاری سیل‌زدگان بشتابند

نقد داود مهدوی‌زادگان به موضوع اخیر سروش محلاتی

حذر کردن‌های اسلام آمریکایی از انتقام سخت

رسانه‌های غربی حجم ویرانی‌های گسترده بزرگ‌ترین پایگاه آمریکایی در منطقه را به تصویر کشیدند ، نظامی دانمارکی حاضر در پایگاه آمریکایی: ایران می‌توانست هزاران سرباز و افسر را دفن کند اما نشان داد که مسلمان است

روایت ‌های عینی از عین‌الاسد

آمریکا در حمله‌ای متجاوزانه و جنایتکارانه، سیزدهم دی ماه 98 سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، نایب‌رییس الحشد الشعبی و جمعی از همراهان‌شان را در مسیر فرودگاه بغداد ترور کرد. این اقدام تروریستی آمریکا که به دستور مستقیم دونالد ترامپ صورت گرفته بود، با انتقادات بین‌المللی روبه‌رو شد و موجی از خشم و انزجار در ایران را به دنبال داشت.

سرمقاله

کمبود سوزن و جوالدوز

انتقاد نادر مشایخی و کیهان کلهر از انصراف‌دهندگان جشنواره‌های ملی

به جای پرخاشگری فضا را تلطیف کنیم

در پی وقایع روزهای اخیر و به دنبال حادثه دلخراش سقوط هواپیمای اوکراینی، جمعی از اهالی تئاتر و موسیقی کشور اقدام به انصراف از اجراهای خود یا حضور در جشنواره‌های فجر کرده‌اند. این درحالی است که برخلاف گفته برخی از آن‌ها مبنی بر همدردی با مردم، این ابراز تاسف با تاخیر سه‌روزه از اصل واقعه و فقط به دنبال اعلام خبر سرنگونی این پرواز به‌علت اشتباه پدافند هوایی رخ داده است که نشان از سویه‌های سیاسی این دست موضع‌گیری‌ها دارد. به همین علت جمعی از هنرمندان نیز مخالفت خود را با این دست اقدامات ابراز کرده‌اند.

اصلاح‌طلبان برای لاپوشانی بی‌صلاحیتی خود، به طرح اتهامات سیاسی علیه شورای نگهبان پرداختند

بازی سیاسی دوباره با نگهبان انتخابات

شامگاه روز یکشنبه بود که سخنگوی شورای نگهبان از پایان کار هیات‌های نظارت بر انتخابات در استان‌ها برای بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات اسفندماه خبر داد؛ موضوعی که انواع و اقسام گمانه‌زنی‌ها درباره سرنوشت صلاحیت برخی چهره‌های نام آشناتر را بر سر زبان‌ها انداخت. در این میان برخی جریان‌های سیاسی خاص، مدعی قلع و قمع شدید نامزدهای متبوع جریان خود شدند.

گزار ش «صبح‌نو» از پروژه در دست اجرای زیرگذر پل گیشا و دردسرهایش را بخوانید

گره ترافیکی در زندگی شهروندان

گزارش زهرا اردشیری / خیلی وقت است که می‌گویند طرح زیرگذر پل گیشا در مراحل پایانی است. اما انگار خبری از اتمام طرح و سر و سامان دادن به خیابان جلال‌آل‌احمد نیست. این پل که در اردیبهشت سال‌‌98 جمع‌آوری شد و قرار شد زیرگذری به جای آن احداث شود همچنان برای اهالی آن منطقه دردسرساز است. مشکل اصلی این است که حجم ترافیک این خیابان به اندازه‌ای زیاد است که اغلب اوقات ترافیک به بزرگراه چمران کشیده می‌شود. پل گیشا در منطقه‌2 یک پل استراتژیک محسوب می‌شد که با جمع‌آوری پل، مسیر تردد خودروها از شرق به غرب و از غرب به شرق مختل و این موضوع ترافیک این محدوده را افزایش داد. اینطور که معلوم است شهردار تهران قول افتتاح زیرگذر گیشا را برای اسفند‌ماه امسال داده است، اما آیا این طرح تا کمتر از دو ماه دیگر به سرانجام می‌رسد؟

دبیر رویداد بازارسازی فرهنگی ایکال می‌گوید درآمد کمپانی سازنده باب اسفنجی سالانه هشت میلیارد دلار است

دنبال انتفاع نیستیم، همگرایی ایجاد می‌کنیم

اولین رویداد بازار‌سازی محصولات فرهنگی «ایکال» توسط صنایع خلاق رضوی وابسته به آستان قدس رضوی با همکاری مجمع نوشت‌افزار ایرانی-اسلامی (ایران‌نوشت) و با حضور صاحبان ایده و محصول و کارشناسان این حوزه از تاریخ ۲۵ تا ۲۷ دی‌ماه برگزار می‌شود.

صبح نو

سرمقاله

کمبود سوزن و جوالدوز

اوضاع عجیبی این روزها برای مردم سیستان‌و‌بلوچستان رقم خورده. در حالی که سیل، خانه و زندگی مردم صبور و قانع این دیار را به محاصره خود در آورده و حیات عادی روزمره آن‌ها را دچار مشکل کرده، هزار و چند صد‌کیلومتر این‌سوتر در پایتخت، دغدغه بخشی از سلبریتی‌ها و هنرمندان، حمایت پیدا و پنهان از یک جریان سیاسی شده که حادثه انهدام هواپیمای مسافربری خطوط هوایی اوکراین را دستاویزی برای حرکت‌های تند و رادیکال سیاسی قرار داده و عجیب آنکه این حرکت را به نام تمام مردم هم سند می‌زنند. رسانه‌ها هم طبعاً در ادامه این خط خبری آن را پیگیری لحظه‌به‌لحظه می‌کنند.
نکته تاسفبار دیگر سیل اخیر سیستان‌و‌بلوچستان آن است که دقیقاً در چنین شرایطی سازمان امداد و نجات هلال‌احمر که طبعاً اولین دستگاه امداد در حوادثی از این دست به شمار می‌رود، بدون مسوول و رییس است؛ نمادی از بی‌تدبیری و ناکارآمدی که در اوج این اتفاقات و زمانی که مردم منطقه بیش از هر زمانی به امداد نیاز دارند، این سازمان بدون رییس است. واقعیت تلخی که بیش از هر مصداق دیگری می‌توان حال و روز دستگاه‌های اجرایی کشور را از آن تفسیر و تعبیر کرد. در چنین شرایطی برای نقد این رویکردها، سوزن و جوالدوز هم کم می‌آیند.

captcha
شماره‌های پیشین