sobhe-no.ir
864
دوشنبه، ۲۳ دی ۱۳۹۸
1
گزارش

سید‌حسن نصرالله: حمله موشکی ایران گام اول بود

یادداشت

به شدت انقلابی

مهدی فضائلی

برخی مدعیان فرهنگ و هنر در پی پذیرش اشتباه هدف قرار دادن هواپیمای اوکراینی رو به فعالیت‌های سیاسی آوردند

دوره‌ات تمام شده استاد

اعلام پذیرش هدف قراردادن اشتباه هواپیمای مسافربری اوکراینی از سوی نیروهای مسلح ایران، اتفاقی عجیب و شوکی بزرگ بود به طوری‌که بعد از اعلام خبر، سرعت تحولات به شدت بالا رفته است. در این گیر‌و‌دار جمعی از هنرمندان هم خود را به قافله رساندند و با اعلام انواع نظرها سعی کردند خود را پیشتاز ماجرا نشان دهند هر چند در دو روز اول سقوط هواپیما خبری از این ابرازنظرها و تسلیت‌ها نبود و مشخص نبود که چگونه می‌شود بعد از اینکه نیروهای مسلح مسوولیت این خطا را برعهده گرفت به‌طرز عجبیی خود را عزادار مسافران این هواپیما دانست. به نظر سرعت این ابراز نظر و آن سکوت اولیه ناشی از ابراز مخالفت با یکی از نهادهای نظامی باشد. در این گزارش برخی اتفاقات مرتبط را مرور خواهیم کرد.

رهبر انقلاب در دیدار امیر قطر:

فساد‌انگیزی آمریکا و رفقایش علت وضع بد منطقه است

سرمقاله

تنفس در غوغاسالاری

پرواز والیبالیست‌های ایران به المپیک از روی دیوار چین

صعود مقتدرانه

نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستار اخراج سفیر انگلیس در پی حضور غیر قانونی او در تجمع اعتراضی در تهران شدند

آشوبگری میدانی سفیر ملکه

لندن در هر حادثه‌ای همواره پیشگام جنگ روانی علیه ایران بوده است از تک‌تازی رسانه فارسی‌زبان «من‌و‌تو»، «ایران‌اینترنشنال» و «بی‌بی‌سی فارسی» گرفته تا سفارت این کشور در تهران که به خط مقدم سفارتخانه کشورهای متخاصم در ایران تبدیل شده است هنوز از سم‌پاشی آنان در ماجرای آذرماه نگذشته است که مجدداً با حادثه هواپیمای اوکراینی علیه جمهوری اسلامی به خط شدند.

کنوانسیون 1961 درباره مامور دیپلماتیکی که از مصونیت خود سوء استفاده کرده است، چه می گوید

عنصر نامطلوب

دکتر حسین ثابتی / اخیراً و به‌دنبال تجمع تعدادی از دانشجویان در مقابل دانشگاه امیرکبیر در واکنش به سقوط هواپیمای اوکراینی، رابرت مک ایر، سفیر انگلستان نیز در میان معترضان و ساختار شکنانی که توسط مقامات امنیتی و انتظامی حاضر در تجمع بازداشت شده‌اند، حضور داشته که این موضوع با واکنش شدید و انتقاد تعداد زیادی از نمایندگان مجلس و مسوولان لشکری و کشوری مواجه شده است.

«صبح‌نو» از وضعیت بارش باران و وقوع سیل در استان سیستان‌و‌بلوچستان گزارش می‌دهد

سیستان در محاصره سیلاب‌ها

گزارش عارف چراغی / این روزها که همه نگاه‌ها و رسانه‌ها به طرف حادثه غمناک سقوط هواپیمای اوکراین است در آن سوی کشور اتفاق دیگری در حال وقوع است. استانی در گوشه کشور که پیش از این دغدغه نداشتن گاز شهری آن را داشتیم این روزها با هجومی از سیلاب‌ها دست‌و‌پنجه نرم می‌کند. چند روزی است که ابرها دل از آسمان سیستان‌و‌بلوچستان نمی‌کنند و تا توانسته‌اند باریده‌اند. بارش باران اگرچه همواره رحمتی از سوی خداوند برشمرده می‌شود اما حالا خانوارهای زیادی را دچار سختی و متحمل هزینه کرده است.

محدودیت پست‌های کاربران ایرانی در اینستاگرام و توییتر، ابعاد جدیدی پیدا کرده است

نیویورک‌تایمز: هرجا بخواهند قوانین را استثنا می‌زنند

گزارش فاطمه ترکاشوند / محدودیت‌ها و محرومیت‌های اخیر کاربران ایرانی در اینستاگرام و توییتر دامنه‌هایی گسترده‌تر از حذف پست‌هایی با محتوای طرفداری از شهید سپهبد قاسم سلیمانی و سپاه پیدا کرده است. حالا رسانه‌های آمریکایی از قوانینی حرف می‌زنند که شرکت‌هایی نظیر توییتر و فیس‌بوک مالک اینستاگرام را مجاز می‌کند تا به دلخواه خود، محتوای مطلوب‌شان را خطرناک یا مناسب تشخیص دهند و برمبنای آن اقدام به حفظ یا حذف پست‌ها کنند. این مسأله بحرانی را نشان می‌دهد که بلومبرگ به آن اعتراف و نیویورک‌تایمز درباره آن صحبت کرده است.

بیانیه سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص سقوط پرواز اوکراینی

هیچ نیتی برای پنهان کردن واقعیت نداشته‌ایم

«شیخ تمیم» امیر قطر برای اولین‌بار پس از انتصاب، روز گذشته برای دیدار و رایزنی‌های فشرده سیاسی و اقتصادی به ایران سفر کرد ، دکتر حجت شمامی: قطر به‌دنبال آن است که نقش پر رنگ‌تری را در زمینه دیپلماسی منطقه‌ای ایفا

مهمان راهبردی تهران

امیر کشور قطر چندی پس از سفر وزیر خارجه این کشور، به تهران سفر و با مقامات عالی‌رتبه کشورمان دیدار کرد. دیداری که برای اولین‌بار پس از وقوع انقلاب اسلامی رخ می‌دهد. سفر مقام قطری به ایران، چندی پس از ترور سردار قاسم سلیمانی به دست نیروهای تروریستی ارتش آمریکا معنادار به نظر می‌رسد.

شماره‌های پیشین