sobhe-no.ir
863
یکشنبه، ۲۲ دی ۱۳۹۸
2
دستور رهبر انقلاب در پی سقوط هواپیمای مسافری

کوتاهی‌ها یا تقصیرهای احتمالی در این حادثه دردناک پیگیری شود

وزرای خارجه اتحادیه اروپا با گذر از ایده «برجام مکمل»هرگونه اصلاحیه بر این توافق را مضر توصیف کردند

عقب‌نشینی اروپا با اهرم موشک

«توافق هسته‌ای با ایران بسیار مهم بوده و هرگونه اصلاحیه‌ای در این توافق باعث ضرر خواهد شد.» این شاید مهم‌ترین بخش از بیانیه نشست روز جمعه وزیران خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل بود؛ موضوعی که دقیقاً خلاف تلاش چندین ماهه ایشان برای تحمیل «برجام مکمل» را به تصویر می‌کشد، اما بواقع چه عاملی باعث شده تا اروپایی‌ها از دخل و تصرف در برجام، منصرف شوند؟

صبح نو

دستور رهبر انقلاب در پی سقوط هواپیمای مسافری

کوتاهی‌ها یا تقصیرهای احتمالی در این حادثه دردناک پیگیری شود

در پی اطلاع از نتایج تحقیقات ستاد کل نیروهای مسلح درباره سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی، رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی با ابراز همدردی عمیق و مجدد با خانواده‌های داغدار، ستاد کل نیروهای مسلح را مأمور پیگیری کوتاهی‌ها یا تقصیرهای احتمالی در این حادثه و مراقبت برای عدم امکان تکرار چنین سانحه‌ای کردند.
متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:
بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
با اطلاع از نتایج تحقیقات ستاد کل درباره حادثه هواپیمای مسافربری اوکراینی و اثبات دخالت خطای انسانی در آن، مصیبت درگذشت جان‌باختگان این حادثه اندوه‌بار برای اینجانب بسیار سنگین‌تر شد.
لازم می‌دانم اولاً به خانواده‌های معظم این عزیزان بار دیگر همدردی عمیق و تسلیت صمیمانه خود را ابراز کنم و از خداوند متعال برای آنان بردباری،
آرامش روحی و قلبی تمنا نمایم. 
ثانیاً به ستاد کل نیروهای مسلح مؤکداً درباره پیگیری کوتاهی‌ها یا تقصیرهای احتمالی در این حادثه دردناک سفارش کنم. ثالثاً مراقبت و پیگیری‌های لازم برای عدم امکان تکرار چنین سانحه‌ای را از مدیران و مقامات ذی‌ربط مطالبه نمایم.
پروردگار عزیز و کریم به درگذشتگان لطف، رحمت و به داغداران صبر و اجر 
عنایت فرماید.
سیّدعلی خامنه‌ای
۲۱‌دی‌۱۳۹۸

پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت حجت‌الاسلام رسولی‌محلاتی
رهبر معظّم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی درگذشت عالم بزرگوار حجت‌الاسلام حاج سیدهاشم رسولی محلاتی را تسلیت گفتند.
متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:
بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
درگذشت عالم بزرگوار جناب حجت‌الاسلام آقای حاج سیدهاشم رسولی محلاتی رضوان‌الله‌تعالی‌علیه را به خاندان مکرّم، همسر محترم و فرزندان گرامی و دیگر بازماندگان و نیز به همه ارادتمندان ایشان تسلیت عرض می‌کنم.
این عالم جلیل عمر با برکت خود را در خدمت اسلام و مسلمین گذرانیدند. سال‌ها در قم و نجف و تهران در کنار امام راحل خدمت کردند و پس از رحلت معظم‌له با این حقیر به همکاری اشتغال یافتند. آثار قلمی ایشان از ترجمه و تصحیح و تحقیق مورد استفاده علاقمندان است. از خداوند متعال رحمت و مغفرت و علو درجات آن مرحوم را مسألت می‌کنم.
سیّدعلی خامنه‌ای
۲۱‌دی‌۱۳۹۸

captcha
شماره‌های پیشین