sobhe-no.ir
863
یکشنبه، ۲۲ دی ۱۳۹۸
14
خبر

برگزیدگان دهمین جشنواره مردمی فیلم عمار معرفی شدند

یک‌دهه با عمار

مراسم پایانی دهمین جشنواره مردمی فیلم عمار با تقدیر از برگزیدگان بخش‌های متعدد این جشنواره برگزار شد. در این جشنواره همچنین از محمدرضا سرشار، به‌عنوان پیشکسوت فعالیت‌های فرهنگی تقدیر به عمل آمد.

اسامی برگزیدگان

صبح نو

برگزیدگان دهمین جشنواره مردمی فیلم عمار معرفی شدند

یک‌دهه با عمار

مراسم پایانی دهمین جشنواره مردمی فیلم عمار با تقدیر از برگزیدگان بخش‌های متعدد این جشنواره برگزار شد. در این جشنواره همچنین از محمدرضا سرشار، به‌عنوان پیشکسوت فعالیت‌های فرهنگی تقدیر به عمل آمد.


ابتلائات انقلاب
محمدرضا سرشار، نویسنده و از بنیان‌گذاران انجمن 
قلم ایران در این مراسم به مصائب اخیر اشاره کرد و گفت: فتنه‌های بزرگی به مردم ما گذشت و پس از فتنه‌های بزرگ باید منتظر فرج‌های بزرگ باشیم.فتنه‌های بزرگ معمولاً یا به‌خاطر تذکر است یا مجازات اشتباه است، یا اینکه آزمایشی برای ارتقای مرابت مومنان است. باید از خداوند شاکر باشیم که این ابتلائات برای امتحان است، برخی گلایه می‌کنند که چرا اینقدر بر مردم خوب بلا نازل می‌شود، مثل این است که گلایه کنیم چرا شیطان دارد کار خودش را می‌کند. جهان اینگونه آفریده شده که انسان در کشمکش با شیطان رشد کند و شایستگی رسیدن به مراحلی را که خدا برای او 
در نظر گرفته، پیدا کند.در هر حادثه‌ای هر دو طرف خسارت می‌بینند، اما نکته‌ای که وجود دارد این است که در هر مبارزه طرفی پیروز می‌شود که فقط یک دقیقه بیشتر استقامت کند و انشاءالله ما آن یک دقیقه را بیشتر استقامت خواهیم کرد.
محسن مؤمنی، رییس حوزه هنری هم درباره محمدرضا سرشار گفت: یادم می‌آید دوازده سال پیش می‌خواستند برای آقای سرشار نکوداشت بگیرند و من این خبر را به رهبر‌معظم انقلاب رساندم و ایشان خوشحال شدند و فرمودند بسیار کار شایسته‌ای است چراکه ایشان حق بزرگی بر گردن ادبیات داستانی انقلاب اسلامی دارد و بارها باید از ایشان تقدیر شود. خداوند به ایشان و آثارشان برکت داده است؛ شخصیتی که در ادبیات ما بی‌بدیل و ممتاز بوده است. آثار ایشان بیش از ۶‌میلیون تیراژ داشته است و بیش از 
۱۵۰ ‌کتاب منتشر کرده‌اند.همه این آثار، آثار متعهدانه و محکم و ماندگاری بودند و در کنار نویسندگی مسوولیت‌های اجتماعی داشته‌اند. ایشان در کنار نویسندگی مسوولیت گروه کودک‌و‌نوجوان در سال‌های دفاع مقدس بوده‌اند. یکی از ویژگی‌های ایشان پرورش شاگرد و نگاه به آینده بوده است یعنی نگاه آینده‌نگرانه داشته‌اند.ایشان انجمن قلم ایران و مجله سوره نوجوانان را تأسیس کردند و کتاب‌های ایشان در حوزه تاریخ اسلام کتاب زندگی پیامبر اکرم؟ص؟ و کتاب «آنک آن یتیم نظرکرده» از رمان‌های برجسته انقلاب اسلامی است که به چندین زبان ترجمه شده و در کشورهای عربی مورد توجه علما قرار گرفته است.

پیامی به مایکل مور از تهران   
محسن اسلام‌زاده، کارگردان مستند «خصوصی‌سوزی» در حاشیه اهدای فانوس جشنواره، به پیام‌های مایکل مور، مستندساز آمریکایی، پس از ترور شهید قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: مایکل مور در پیام‌های خود از رهبر انقلاب خواسته بود که با آرامش برخورد کنند. اما به آقای مایکل مور می‌گویم که با آرامش به هیچ‌وجه نمی‌توانید جامعه آمریکا را از لابی‌های قدرت نجات دهید.اگر مستندسازان آمریکایی قصد دارند کاری کنند، به خاورمیانه بیایند و از جنایات آمریکایی‌ها در عراق و افغانستان مستند بسازند.

هنر، انتقادات را سهل می‌کند
عباس سلیمی‌نمین، از داوران این جشنواره در سخنانی گفت: از دست‌اندرکاران این جشنواره تشکر می‌کنم که نسل جوان را با هنر برای طرح انتقادات جدی و اساسی آشنا می‌کنند. وقتی به هنر مجهز می‌شویم علی‌القاعده باید از شیوه‌های تخریبی به‌ویژه در درون جبهه انقلاب فاصله بگیریم. برخی سیاستمداران متاسفانه راه‌های سهل‌الوصول را برای تخریب می‌آموزند اما این موجب رشد جوان نمی‌شود. وقتی جوان راه سخت طرح انتقادات را به صورت اصولی پیدا می‌کند خود و جامعه رشد پیدا می‌کنند لذا از کسانی که موجب رشد جوانان می‌شوند سپاسگذار بود. هنر سخت‌ترین و دشوارترین انتقادها را سهل و ساده می‌کند و پذیرش آن را سازنده می‌کند. ما اگر همفکران خود را به‌دلیل اینکه شیوه‌ها و تدابیر متفاوتی از ما دارند، اگر تخریب کنیم هنرمندانه نیست. دعا کنیم برای جوانان تا با تجهیز بیشتر به هنر در رفع آفات نظام‌های سیاسی مخصوصاً 
جمهوری اسلامی توفیق بیشتری پیدا کنند.

captcha
شماره‌های پیشین