sobhe-no.ir
863
یکشنبه، ۲۲ دی ۱۳۹۸
14
خبر

برگزیدگان دهمین جشنواره مردمی فیلم عمار معرفی شدند

یک‌دهه با عمار

مراسم پایانی دهمین جشنواره مردمی فیلم عمار با تقدیر از برگزیدگان بخش‌های متعدد این جشنواره برگزار شد. در این جشنواره همچنین از محمدرضا سرشار، به‌عنوان پیشکسوت فعالیت‌های فرهنگی تقدیر به عمل آمد.

اسامی برگزیدگان

صبح نو

خبر

برگزیدگان دومین مسابقه کاریکاتور ترامپیسم معرفی شدند
مراسم اختتامیه دومین مسابقه بین‌المللی کارتون و کاریکاتور «ترامپیسم» برگزار شد و جایزه اول هر بخش به هنرمندانی از مکزیک و برزیل رسید.
 به گزارش فارس، آیین اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان دومین مسابقه بین‌المللی کارتون و کاریکاتور «ترامپیسم» با حضور سردار کارگر، رییس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های انقلاب اسلامی، علی‌اصغر جعفری، رییس سازمان هنری و امور سینمایی و رییس مسابقه، سیدمسعود شجاعی‌طباطبایی، مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری و دبیر مسابقه، هنرمندان کاریکاتوریست و اصحاب رسانه در سالن 
خلیج فارس باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد. 
جعفری در این مراسم گفت: پس از روی کار آمدن ترامپ و تصمیم‌های غلط و خبیثانه او، تلاش کردیم با بهره‌گیری از کارتون و ظرفیت هنرمندان کارتونیست در سراسر دنیا از چهره اصلی آمریکا نقاب برداریم. 
به همین منظور مسابقه بین‌المللی کارتون و کاریکاتور «ترامپیسم» را راه‌اندازی کردیم که اکنون آیین پایانی دومین دوره آن برگزار می‌شود. وی ادامه داد: دور نخست مسابقه «ترامپیسم» در سال‌۹۶ با حضور ۱۶۱۴‌اثر از ۵۵۰‌هنرمند از ۷۵‌کشور برگزار شد که کتاب منتخب آثار هم چاپ شد. 
در این دوره با توجه به رو شدن شخصیت ترامپ، شاهد حضور بیشتر هنرمندان بودیم و از ۷۹‌کشور جهان (۱۸۶۴‌اثر از ۶۲۵‌هنرمند) اثر دریافت کردیم. شجاعی‌طباطبایی هم در ادامه درباره عنوان مسابقه ترامپیسم گفت: واژه ترامپیسم برگرفته از نازیسم و به‌دلیل نژادپرستی رییس‌جمهوری آمریکاست. بیشترین کاریکاتورها از کشورهای اروپایی و آمریکای لاتین بود که نشان می‌داد جبهه مقاومت در همه‌جا محبوب است و طرفدار دارد. در ادامه، برگزیدگان این رویداد معرفی شدند و لوح تقدیر، مدال، جایزه نقدی و سردیس سردار سلیمانی را دریافت کردند. 
در بخش کارتون؛ آنجل بولیگان از مکزیک نفر اول، محمود آزادنیا نفر دوم و رود دیگو لیار از برزیل نفر سوم شد. سجاد رافعی، مهناز یزدانی، محمود نظری، عارف و علی پاک نهاد هم تقدیر شدند. در بخش کاریکاتور؛ مقام اول به دال سی‌اوهاما از برزیل، مقام دوم به موسیو آواشینز از برزیل و مقام سوم به آرش فروغی از ایران اختصاص یافت. 
سعید شمس، همایون بهرامی، حدیث مرادزاده، علیرضا ذاکری و علیرضا پاکدل هم تقدیر شدند. در پایان، کتاب آثار منتخب جشنواره رونمایی و نمایشگاه آثار برگزیده افتتاح شد.
 
نمایشگاه آثار قلمزنی و فلزکاری
نخستین نمایشگاه «گروه هنرهای فلزی سونر» در حوزه قلمزنی و فلزکاری اصیل ایران با حضور جمعی از هنرجویان جوان در فرهنگستان هنر افتتاح خواهد شد.
 به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا، نمایشگاه «گروه هنرهای فلزی سونر» به کیوریتوری زهرا سهروردی از ساعت‌۱۶ تا‌۲۰ روز چهارشنبه (۲۵‌دی‌ماه) با حضور علاقمندان هنرهای سنتی در نگارخانه «لرزاده» افتتاح می‌شود. این نمایشگاه مجموعه‌ای شامل ۷۰ اثر از ۲۵ هنرمند است که در تمامی شیوه‌ها و گرایش‌های قلمزنی از ریزه‌کاری، مشبک، دواتگری، جوشکاری، پتینه فلزات و ... در سبک‌های تبریز، اصفهان و شیراز، اجرا و ارائه شده است. این نمایشگاه همه روزه به جز ایام تعطیل تا یکم بهمن ماه از ساعت‌۱۰ الی‌۱۸ میزبان بازدیدکنندگان خواهد بود.

captcha
شماره‌های پیشین