sobhe-no.ir
862
شنبه، ۲۱ دی ۱۳۹۸
1
گزارش «صبح‌نو» از فیلم‌های حاضر در بخش مسابقه سی‌وهشتمین دوره جشنواره فیلم فجر

هیجان‌انگیز یا کسل‌کننده

اسامی فیلم‌های بخش مسابقه سی‌وهشتمین دوره جشنواره فیلم فجر اعلام شد.

نگاهی به بازی رسانه‌ای غربی‌ها در سانحه سقوط بوئینگ اوکراینی در ایران

یك حادثه، كلی شایعه

دی‌ماه پرحادثه دست از سر ما برنمی‌دارد. جدا از حمله ناجوانمردانه آمریكا و ترور سپهبد شهید قاسم سلیمانی در فرودگاه بغداد و پاسخ كوبنده ایران با حملات موشكی به پایگاه‌های آمریكا در عراق، هفته گذشته چند حادثه پشت سرهم موجب از دست رفتن تعداد زیادی از هم‌میهنان‌مان شد كه به خانواده‌ها و بازماندگان این چند اتفاق مرگبار تسلیت گفته و با این عزیزان ابراز همدردی می‌كنیم. یكی از این حوادث سقوط هواپیمای اوکراینی، لحظاتی پس از برخاستن از باند فرودگاه امام خمینی ؟ره؟بود كه موجب كشته‌شدن همه سرنشینان آن شد. این چندمین حادثه‌ای است كه در این مدت برای هواپیماهای بوئینگ رخ می‌دهد با این حال خط خبری رسانه‌های غربی پس از سخنرانی ضعیف دونالد ترامپ كه آشكارا مقابل حملات موشكی ایران مجبور به عقب‌نشینی شد و پس از سقوط سهام بوئینگ در بورس، نسبت به جریان سقوط هواپیمای اوکراینی تغییر كرد و براساس چند خبر جعلی، به شایعه‌ای عجیب و مضحك دامن زدند كه موشك‌های ایران موجب سقوط هواپیمای اوکراینی شده است. این شایعه‌ها با كنفرانس خبری نخست‌وزیر كانادا قوت بیشتری گرفت و این خط خبری پررنگ‌تر از پاسخ ایران به ترور شهید سلیمانی شد. در اینجا ضمن مرور این حادثه به فرضیات احتمالی پاسخ داده می‌شود.

گزارش «صبح‌نو» از جزئیات عملیات راهبردی و تاکتیکی شهید سلیمانی

آچمز مطلق آمریکا

بامداد روز چهارشنبه، هجدهم دی‌ماه 13 فروند موشک بالستیک به‌سمت پایگاه ارتش آمریکا در عین‌‌الاسد واقع در استان الانبار در عملیاتی با نام شهید سلیمانی و با رمز یا زهرا(س) توسط نیروی هوافضای سپاه شلیک شد. این حمله فارغ از میزان تلفات و خسارات‌های واردشده، از بعد استراتژیک و راهبردی حائز اهمیت بالایی بود و نشان‌دهنده دست برتر جمهوری اسلامی در برابر آمریکا در تحولات منطقه است.

در پی حملات راکتی به منطقه سبز عراق،‌ رژیم صهیونیستی بار دیگر به پایگاه‌های حشد الشعبی حمله کرد

نتانیاهو، مأمور ترامپ در انتقام از مقاومت

گزارش روح‌الله فرقانی / قدرت بازدارندگی ایران و انتقام سخت از نظامیان تروریست آمریکا در عراق و هدف قرار دادن پایگاه آمریکایی عین‌الاسد موجب تقویت روحیه مبارزه دیگر گروه‌های مقاومت عراقی شد تا به محل اسکان آمریکایی‌ها در منطقه سبز عراق حمله موشکی و راکتی انجام دهند؛ حملاتی که موجب هراس آمریکااز ادامه آن شد و بار دیگر رژیم صهیونیستی را مامور کرد تا پایگاه‌های نظامی حشد الشعبی عراق را مورد هجوم حملات هوایی خود قرار دهد؛ حملاتی که تعدادی کشته و مجروح بر جای گذاشت.

یادداشت

چرا عین‌الاسد؟

ناصرایمانی

سرمقاله

لاف غریبی شغال زردمو

یادداشت

«سیلی اول» و انتقام از آمریکا

سید کمیل باقرزاده

شماره‌های پیشین