sobhe-no.ir
859
سه شنبه، ۱۷ دی ۱۳۹۸
1
گزارش «صبح‌نو» از تشییع میلیونی سردار دل‌ها، شهید حاج قاسم سلیمانی در تهران را بخوانید

خون تو حریف می‌طلبد

تهران روز گذشته متفاوت از هر روز دیگری بود. جمعیتی میلیونی که از گوشه‌و‌کنار شهر، خود را به خیابان‌های انقلاب و آزادی رساندند تا در آخرین وداع با نماد مقاومت و امنیت حضور داشته باشند. تراکم زیاد جمعیت از میدان فردوسی تا میدان آزادی برای بدرقه آمدند. مراسم تشییع پیکر سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمانش با حضور میلیونی و پرشکوه مردم همیشه در صحنه پایتخت ایران اسلامی برگزار شد. جمعیتی که با حضور خود اولین قدم را برای انتقامی سخت برداشتند.

سرمقاله

رستاخیز سلیمانی

مجید صفاتاج در گفت‌وگو با «صبح‌نو» اثرات شهادت فرمانده سپاه قدس ایران در معادلات منطقه‌ای را تشریح کرد

جهانی‌سازی چهره مقاومت

گزارش روح‌الله فرقانی / «مجید صفاتاج» کارشناس مسائل فلسطین و اسرائیل از باز‌شدن «فصل جدیدی» برای اوج‌گیری جبهه مقاومت پس از شهادت سردار سلیمانی و همرزمانش خبر داد و به روزنامه «صبح‌نو» گفت: در «انتقام سخت» ایران از جنایت آمریکا، همدلی و همراهی گسترده‌ای در جریان مقاومت علیه سلطه امپریالیسم به راه افتاده است که پس از نخستین شکست سیاسی آمریکادر پارلمان عراق به زودی زوال رژیم صهیونیستی و نابودی هژمونی آمریکادر غرب آسیا را خواهیم دید، چرا که ایران در سوریه، عراق، لبنان، یمن و خلیج فارس دست برتر نسبت به دشمن دارد و چه‌بسا دستاوردهای جدید نظامی خود را در این انتقام، رو خواهدکرد.

مداحی‌های حماسی مداحان اهل بیت (ع) برای سردار قاسم سلیمانی فضای دل‌های مردم را عوض کرده است

«انتقامِ سخت» شد پیام ما

در روزهایی که مردم داغدار شهادت سردار قاسم سلیمانی به دست آمریکای تروریست هستند مداحان اهل بیت با دستمایه قراردادن حماسه‌های حاج قاسم سلیمانی و استفاده از کلیدواژه انتقام سخت که در پیام تسلیت رهبر انقلاب هم بیان شده بود مداحی‌های ماندگاری را خلق کرده‌اند.

دکتر محمدرضا سنگری ابعاد فرهنگی شخصیت شهید سلیمانی را تشریح کرد

منزل پدری سردار مرکز اسناد جنگ

دکتر محمدرضا سنگری، مدیر گروه ادبیات اندیشه پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی درباره شهید قاسم سلیمانی گفت: امیدوارم به برکت خون این شهید فصل جدیدی در روند انقلاب اسلامی و نه‌تنها در کشور ما که در جهان اسلام رقم بخورد؛ البته بارقه‌های آن هم‌اکنون کاملاً قابل ادراک و احساس است.

شماره‌های پیشین