sobhe-no.ir
858
دوشنبه، ۱۶ دی ۱۳۹۸
1
پارلمان عراق با رأی قاطع روز گذشته تصویب کرد

اخراج ارتش تروریست آمریکا از عراق

گزارش روح‌الله فرقانی / پارلمان عراق در واکنشی قاطع به ترور سردارشهید قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی‌المهندس، معاون سازمان الحشد‌الشعبی عصر دیروز نشست فوق‌العاده‌ای با اکثریت نمایندگان، رأی به اخراج نیروهای آمریکایی از عراق داد. پس از اعلام این خبر «مقتدی صدر» نیز خواستار تعطیلی سفارت آمریکا در بغداد و لغو توافق امنیتی با آمریکا شد.

گام پنجم در راستای کاهش تعهدات هسته ای برداشته شد

توقف تمام محدودیت های عملیاتی ایران در برجام

سید حسن نصرالله بر انتقام خون شهدای مقاومت تاکید کرد

کل موجودیت آمریکا در منطقه، معادل قصاص خون سردار ، وقتی افسران و سربازان آمریکایی افقی بازگردند ترامپ خواهد فهمید چه کرده است

روز یکشنبه مراسم بزرگداشت حزب‌الله لبنان برای سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی‌المهندس، شهدای حمله بامدادی پهپادهای آمریکایی درمجمع شهدای ضاحیه جنوب بیروت برگزار شد.

«صبح‌نو» از حضور میلیونی مردم در تشییع پیکر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در اهواز و مشهد مقدس گزارش می‌دهد

خوش آمدی سردار

گزارش عارف چراغی / روز گذشته پیکر پاک سردار سلیمانی و یارانش به ایران وارد شد و مستقیما برای مراسم تشییع به خوزستان برده شد. صبح روز قبل وداع باشکوه و میلیونی مردم خوزستان با پیکر سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی تداعی جلوه‌های زیبایی از وفاداری و درد مشترک همه مردم ایران به این سردار سرافراز را نشان داد‌. پس از آن پیکر مطهر این شهدا را به مشهد مقدس بردند. حضور میلیونی مردم خراسان رضوی وصف ناشدنی بود. به‌طوری که حتی مراسم عزاداری‌ای که در تهران ترتیب داده بودند، لغو شد چون فشار جمعیت در مشهد ساعت‌ها حرکت آمبولانس حمل شهدا را متوقف کرده بود. حالا امروز هم جمعیت میلیونی در تهران پیکر مطهر سردار سلیمانی را بدرقه خواهند کرد.

سرمقاله

آیین سلیمانی

دکتر عماد افروغ، جامعه‌شناس در گفت‌وگو با «صبح‌نو» قیام مسلمانان از شبه‌قاره هند تا قلب آفریقا پس از شهادت سردار سلیمانی را تحلیل کرد

نفرت فراگیرشده علیه آمریکا به برکت خون سلیمانی است

کمتر تحلیلگری تصور می‌کرد تا شهادت سردار قاسم سلیمانی به دست نیروهای نظامی تروریستی آمریکا، موج عظیم و پردامنه‌ای از استکبارستیزی و آمریکاستیزی را در اقصی نقاط جهان از جمله در دنیای اسلام برانگیزد. تصاویر منتشرشده از برگزاری مراسم سوگواری مسلمانان در تعدادی از کشورهای اسلامی، مخاطب را به حیرت وامی دارد؛ مسلمانان شبه‌قاره هند تا قلب آفریقا، این روزها سیاه‌پوش عزای سید شهدای مقاومت هستند.

یادداشت

راز محبوبیت سردار آسمانی

مهدی فضائلی

آشنایی با اسماعیل قاآنی، فرمانده جدید سپاه قدس براساس کتاب خاطرات شهید بابانظر

سردار شامی

گزارش مصطفی وثوق‌کیا / فرمانده جدید سپاه قدس، اهل خراسان است. سال‌ها در جبهه‌های نبرد در دفاع مقدس مجاهدت و فرماندهی کرده است. به او القاب زیادی داده‌اند. مشهدی‌ها آقا اسماعیل خطابش می‌کنند و سیاسی‌ها او را مردسایه می‌دانند. اما در میان نظامی و هم‌قطارانش یک لقب ویژه دارد؛ او را «سردار شامی» خطاب می‌کنند و یقینا این لقب به‌دلیل سال‌ها حضور در منطقه شامات است. اهل نکته‌ای می‌گفتند تخصص فرمانده جدید، رژیم اسرائیل است و شاید قرار است وعده 25‌سال نابودی رژیم اسرائیل به‌دست او رقم بخورد. به درستی کسی نمی‌داند فرمانده امروز سپاه قدس ایران از چه زمانی جانشین حاج قاسم شد و تقریبا در رسانه‌ها هم حضور نداشت. ظریفی می‌گفت قاآنی یکی مثل خود حاج قاسم است. ما امروز می‌خواهیم فرمانده سپاه قدس ایران را از زبان شهدا و رزمندگان دفاع مقدس بشناسیم. این مطلب با استفاده از خاطرات شهید محمدحسن نظرنژاد مشهور به بابانظر تنظیم شده است.

شماره‌های پیشین