sobhe-no.ir
857
یکشنبه، ۱۵ دی ۱۳۹۸
1
هشدار گردان‌های حزب‌الله:

نیروهای عراقی از پایگاه‌های آمریکایی فاصله بگیرند

انتقاد چهره‌های سرشناس فرهنگی جهان از اقدام تروریستی دولت آمریکا

ترامپ بزدل است

اقدام تروریستی دولت آمریکا در به شهادت رساندن قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران بازتاب‌های زیادی در جهان داشته است. در میان این بازتاب‌ها، چهره‌های فرهنگی هم اقدام دولت ترامپ را محکوم کرده و آن را آغاز جنگ‌طلبی دولت آمریکا در منطقه دانسته‌‌اند.

امت جهان اسلام از کشمیر تا غزه خواهان انتقام خون فرمانده سپاه قدس ایران شدند

قیام خون‌خواهان

مراسم وداع و پیمان وفاداری با پیکر سردار شهید سلیمانی و شهدای حمله تروریستی آمریکا به فرودگاه بغداد، با حضور خیل عظیم جمعیت مردم عراق صبح دیروز از کاظمین آغاز و در بغداد، کربلا و نجف ادامه یافت. پیکرهای شهدای مقاومت در حالی بر روی دوش ده‌ها هزارعراقی تشییع می‌شد که طنین شعار «الله، الله‌اکبر‌، آمریکا شیطان اکبر» سردادند وخواستار انتقام خون این شهدا و اخراج اشغالگران آمریکایی از خاک کشورشان شدند.

سرمقاله

وقتی سگ‌ها و کفتارها خوشحالی می‌کنند

یک جریان خاص بدون توجه به واقعیات نظام بین‌الملل، خواهان کوتاه‌آمدن از واکنش سخت نسبت به ترور مقام ارشد نظامی کشورمان شد

توهم مذاکره در میانه مطالبه انتقام

در حالی‌که همه گروه‌های سیاسی بر تروریستی‌بودن اقدام آمریکادر به شهادت رساندن سردار سلیمانی و لزوم انتقام سخت تاکید دارند، برخی افراد وابسته به جریان رادیکال در کشور، از لزوم مسامحه با واشنگتن سخن می‌گویند.

«صبح‌نو» از حال‌و‌هوای مردم ایران در روزهای شهادت سردار سلیمانی گزارش می‌دهد

ایران، چشم به راه فرمانده

گزارش عارف چراغی / به‌دنبال ترور ناجوانمردانه سپهبد قاسم سلیمانی و شهادت این نماد مبارزه با تروریست و افراطی‌گری‌ها که بامداد جمعه توسط نیروهای تروریستی دولت آمریکا در عراق انجام شد، امت اسلامی در ایران و دیگر کشورهای منطقه یکپارچه سیاهپوش شده و به سوگ این سردار دل‌ها نشستند.در دو روز گذشته در سراسر شهرها و استان‌های ایران اسلامی، مردم به خیا‌بان‌ها آمده و ضمن محکومیت شدید این اقدام تروریستی، خواستار برخورد شدید سپاه با عاملان این جنایت شدند. حالا پس از گذشت دو روز مردم از شوکه اولیه خارج شده و برای انتقامی سخت بیش از پیش با یکدیگر متحدتر شده‌اند.

هنرمندان حوزه تجسمی برای ترسیم اثرات سترگ شهادت سردار سلیمانی گرد هم آمده‌اند

زنده‌تر از همیشه

گزارش فاطمه ترکاشوند / هیچ زلزله‌ای تاکنون نتوانسته است همزمان گستره‌ای با این وسعت از جهان را تا این عمق به لرزه بیندازد؛ زلزله‌‌ای که از مسوولان کشور گرفته تا اقشار مختلف مردم و هنرمندان را هم درگیر کرده است. حالا خبر شهادت سردار سلیمانی و همراهانش، نقاشان و گرافیست‌ها و مجسمه‌سازان کشور را هم به تکاپو انداخته و در یک کارگاه دوروزه در حوزه هنری گرد هم آمده‌اند تا آثاری را با این موضوع خلق کنند.

یادداشت

نامیرا

دکتر علی دارابی

یادداشت

شهید امت اسلامی

دکتر محسن الویری

یادداشت

سمبل تعقل دولتی تشیع

دکتر احمد نادری رییس موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران

گفتاری از حجت‌الاسلام داود مهدوی‌زادگان عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی

تأثیر خون حاج قاسم بر یک آگاهی تاریخی

حجت‌الاسلام داود مهدوی‌زادگان، عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در یادداشتی به مساله تاثیر شهادت سردار سلیمانی در آگاهی‌بخشی جامعه پرداخته است که در ادامه خواهید خواند.

یادداشت

دغدغه‌های دوره پساسردار

دکتر مصطفی غفاری عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق(ع)

شماره‌های پیشین