sobhe-no.ir
854
سه شنبه، ۱۰ دی ۱۳۹۸
1
مرجعیت عراق از دولت خواست پاسخ حمله آمریکا به مواضع الحشد الشعبی را بدهند

همصدایی عراقی‌ها علیه تجاوزگری آمریکا

آمریکایی‌ها در ادامه توطئه‌های خود برای تجزیه و از هم پاشیدگی ارکان قدرت در عراق مقر گردان‌های حزب‌الله عراق وابسته به الحشد‌الشعبی در شهر مرزی «القائم» استان الانبار را مورد هدف حمله قرار داده؛ حمله‌ای که الحشد‌الشعبی در واکنش به آن از انتقام سخت سخن گفته است.

جزئیات سیاهه انتشار سال‌۹۶ و آمار مربوط به آلاینده‌های پایتخت اعلام شد

خودروها و موتورها همچنان پرچمدار آلایندگی

براساس جدیدترین سیاهه منتشر شده مربوط به سال‌96، منابع متحرک سهم 60.8‌درصدی در آلوگی هوا و تولید ذرات معلق دارند؛ این مهم را روز گذشته مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در نشست خبری که به منظور تشریح سیاهه انتشار سال‌96 برگزار شده بود اعلام کرد. آن‌طور که آقای حسین شهید‌زاده اعلام کرد سال‌۱۳۹۷ تدوین سیاهه انتشار براساس اطلاعات سال‌۹۶ آغاز شد و در شهریورماه سال‌۱۳۹۸ این کار به اتمام رسید. به گفته وی برای تهیه این سیاهه با ۲۰‌دستگاه اجرایی همکاری و ۱۵۰‌مکاتبه رسمی به منظور جمع‌آوری داده‌های آلودگی و منابع مختلف انجام شده است.

گفت‌وگوی «صبح‌نو» با مسعود کرامتی به بهانه اکران فیلم «جان‌دار»

جشنواره، مهر تائید موفقیت یک فیلم نیست

گفت‌وگو زهراسادات مصطفوی / اولین‌بار زمانی که همه نام کارگردانان فیلم اولی «جان‌دار» را شنیدند این تصور را داشتند که با فیلم متوسط یا حتی سطح پائینی مواجه خواهند شد. اما حضور بازیگران مطرح دراین فیلم تعجب خیلی از منتقدان و اهالی رسانه را برانگیخت. با همه این‌ها باید گفت «جان‌دار» به‌عنوان اولین ساخته سینمایی کارگردانان خود، قطعا یک موفقیت به حساب می‌آید. فیلمی که یک داستان مشخص دارد و به خوبی آن را روایت می‌کند. نقطه تعلیق فیلم پیرامون دو وضعیت انتقام و خشونت شکل گرفته و المانهای خاص فرهنگ ایرانی مانند غیرت و آبروداری با داستان چنان درهم تنیده می‌شود که همذات‌پنداری بیننده‌ای که درگیر موضوع قصاص و قتل نیست را هم به خوبی برمی‌انگیزاند. به همین بهانه گفت‌وگویی با مسعود کرامتی بازیگر این فیلم داشته‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

رییس‌جمهوری دلیل اجرایی‌نشدن وعده‌های انتخاباتی‌اش را شرایط جنگی کشور دانست

دولت ایام بزم

رییس‌جمهوری روز گذشته اظهاراتی را به زبان آورد که خلاف ادعاهای او در سال‌های گذشته بود. روحانی در یک سخنرانی تاکید کرد که دلیل به اجرانرسیدن وعده‌های انتخاباتی‌اش، تفوق فضای جنگ در کشور بوده است. این درحالی است که او پیشتر گفته بود: «برجام سایه جنگ را از سر کشور برداشت.»

بررسی صحت ادعای اخیر حناچی در گفت‌وگو با معاون پیشین حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران

اتوبوس‌های BRT از استاندارد وقت بالاتر بودند

پیروز حناچی، شهردار تهران در واکنش به صحبت‌های محسن هاشمی، رییس شورای اسلامی شهر تهران در برنامه پرونده ویژه که او را مدیری که «یک‌کم بیش از اندازه می‌ترسد» معرفی کرد، مطالبی را در دفاع از خود در روزنامه همشهری نوشت که به نظر می‌رسد با دقت کافی نوشته نشده است زیرا به باور کارشناسان شهری مثال‌های نقض‌ فراوانی بر ادعاهای آقای حناچی وجود دارد. برای بررسی صحت ادعای حناچی و علل هجمه‌ای که او علیه قالیباف وارد کرده است، ساعتی را با سیدجعفر تشکری هاشمی، معاون پیشین حمل‌و‌نقل و ترافیک شهرداری تهران به گفت‌وگو نشستیم که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید.

گزارش «صبح‌نو» از جهش شاخص کل در معاملات تالار شیشه‌ای از ابتدای امسال

بازدهی 110‌درصدی بازار سرمایه

روند شتابان بازار سرمایه و رشد شاخص کل که از ابتدای امسال البته با یک شیب کند آغاز شد، این روزها روند جهشی پیدا کرده به‌طوریکه بازدهی بازار از ابتدای امسال به 110‌درصد رسیده است.

سرمقاله

شرایط جنگی و دو سوال

مروری بر معضلات مزمن تئاتر استان‌ها و نقش مدیران و اهالی تئاتر در رفع آن‌ها

همه با هم علیه مرکزگرایی

«من با اطلاق واژه شهرستان و تهران موافق نیستم و عبارت تئاتر ایران را صحیح‌تر می‌دانم. به شرطی که زیرساخت‌های لازم برای تقویت تئاتر استان‌ها را هم ببینیم.» اردیبهشت‌ماه امسال بود که این جملات را توحید معصومی از کارگردان‌ها و مدیران تئاتر استانی در دومین جلسه از سلسله نشست‌های «آسیب‌شناسی جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر» با حضور کارشناسان و مدیران تئاتر گفته بود. جملات ساده و آشنایی که انگار بسیار شنیدیم‌شان اما همین بسیار شنیده‌شدن نشان می‌دهد که معضل تئاتر استان‌ها هنوز پا برجاست.

«غلامرضا شجاع» عضو کمیته تعیین قیمت کاغذ کشور می‌گوید جلسه کارگروه کاغذ از سه ماه گذشته تشکیل نشده است

دپوی بیش از 20هزار تن کاغذ در گمرکات

گزارش مصطفی وثوق‌کیا / سوم دی‌ماه بود که یاسر رایگانی، سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در نشستی خبری از رسیدگی به پرونده 20 نفر درباره مساله واردات کاغذ خبر داد. وی گفت: بخشی از متولیان کاغذ به‌ویژه در صنعت مطبوعات با جعل سربرگ حدود 30 تا 40 نشریه اقدام به دریافت کاغذ این نشریات کرده و بخش زیادی از کاغذهای دولتی را به نرخ آزاد در بازار به فروش رسانده‌اند. به گفته سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی، فرد اصلی متخلف در این حوزه ممنوع‌الخروج شده و روند رسیدگی در دست اقدام است.

مجتبی شاکری، عضو سابق شورای شهر تهران:

جسارت یعنی اینکه قالیباف از محدودیت نمی‌ترسید

یادداشت

مردم قابل اعتمادترین هستند

دکتر محسن ردادی

کرسی علمی ترویجی «بررسی نقش عوامل فردی و درونی خشونت در خانواده» برگزار شد

توجه‌نداشتن به یکدیگر از مهم‌ترین عوامل خشونت در خانواده

کرسی علمی ترویجی «بررسی نقش عوامل فردی و درونی خشونت در خانواده» توسط گروه فقه و حقوق اسلامی پژوهشگاه با مشارکت معاونت پژوهش جامعه‌الزهرا؟س؟، در پژوهشگاه حضرت معصومه؟س؟ قم برگزار شد.

شماره‌های پیشین