sobhe-no.ir
853
دوشنبه، ۰۹ دی ۱۳۹۸
1
نیویورک‌تایمز اسناد جدیدی درباره طرح ایالات‌متحده برای سرکوب انقلاب ایران فاش کرد

پروژه آمریکایی «عقاب» برای قلع و قمع ایرانیان

آخرین خبر

نقض آشکار حاکمیت عراق آمریکا مواضع الحشد الشعبی را بمباران کرد

«صبح‌نو» از روند غیرشفاف توقیف فیلم «دیدن این فیلم جرم است» گزارش می‌دهد

سکوت به جای پاسخ

گزارش اکبر ریحانی / «همه فیلم‌های جشنواره حتما اکران عمومی خواهند داشت. البته پروانه نمایش فیلم‌ها برای جشنواره است ولی هیچ‌کدام مشکلی برای نمایش عمومی نخواهند داشت. سال گذشته هم همه فیلم‌های اکران شده در جشنواره، پروانه اکران عمومی گرفتند.» این جملات را ابراهیم داروغه‌زاده، دبیر جشنواره سی‌و‌هفتم در آستانه جشنواره در یک گفت‌وگوی تلویزیونی گفت.

استعفای استعلاجی یا اجباری رییس از فدراسیون پرحاشیه و ناکام فوتبال

تاج رفت

گزارش علی باستانی / فوتبال ایران بدون «تاج» و رییس شد؛ آن‌هم بعد از چند روز بستری بودن در بیمارستان و خبر استعفایی که از سوی مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال مطرح شد. این دومین مرتبه بود که مهدی تاج به‌دلیل ناراحتی قلبی در بیمارستان بستری می‌شد. سال گذشته و در خردادماه، آقای رییس در ترکیه سکته کرد و پزشکان متخصص هشدار دادند که از اضطراب و پذیرش مسوولیت سنگین اجتناب کند.

سرمقاله

حرف‌ و هوا

نیروهای مسلح ایران با تدارک مانور مرکب با روسیه و چین، قدرت ائتلاف‌سازی خود را به رخ متخاصمان غربی کشیدند

دست بالای دیپلماسی نظامی ایران

گزارش حسام رضایی / رزمایش مشترک 4‌روزه ایران، روسیه و چین که از روز جمعه 6دی‌ماه در آب‌های شمالی اقیانوس هند و دریای عمان آغاز شد و یکشنبه 8‌دی به پایان رسید؛ نمود موفقیت‌آمیزی از کارکرد دیپلماسی نظامی جمهوری اسلامی ایران است. موضوعی که مورد ستایش رسانه‌های خارجی هم قرار گرفته است؛ این ستایش آنجایی معنادارتر می‌شود که ناکامی دیپلماسی سیاسی و اقتصادی دولت در واداشتن اروپایی‌ها به عمل به تعهدات برجامی‌شان را از گوشه ذهن خود عبور دهیم.

«صبح‌نو» در گفت‌وگو با «علی الازیرجاوی» و «ماجد غماس» تحولات عراق را بررسی کرد

عراق، در دام بمب‌های ساعتی قوم‌گرایی

گزارش روح‌الله فرقانی / «علی الازیرجاوی» نماینده حزب فضیلت عراق و «ماجد غماس» نماینده مجلس اعلای عراق با اشاره به تحولات روز سیاسی عراق به «صبح‌نو» می‌گویند؛ عراق در دام بمب‌های ساعتی قوم‌گرایی گرفتار شده است و شرایط ناپایدار و شکننده‌ای دارد. این احتمال وجود دارد که بر اساس خواسته مرجعیت عراق و مردم شاهد برگزاری انتخابات زودهنگام باشیم.

روز «میثاق با ولایت» دیگر مانند 10 سال پیش درونمایه صرفا سیاسی ندارد

9 دی، بهانه‌ای برای مبارزه با فتنه اقتصادی

امروز دهمین سالگرد بزرگداشت حرکت مردمی در روز 9 دی سال 88 است. تفاوت بزرگداشت امسال با سال‌های قبل، توجه به ابعاد جدید فتنه در کشورمان است؛ فتنه‌ای که بر بنیان‌های ضعیف اقتصادی کشور دست گذاشته و مترصد بهره‌برداری سیاسی از آن است.

گزارش «صبح‌نو» از روایت ماندگار نویسندگان از حماسه 9‌دی

پرده‌برداری از فتنه

گزارش مهدیس میرزایی اعتمادی / 9‌دی نماد عزت و استقلال و نه گفتن مردم ایران به فتنه، فتنه‌انگیزان و سران فتنه بود. برگی از تاریخ که همچون سایر حوادث، باید برای آیندگان به‌درستی و به دور از هرگونه تحریف ثبت شود. پس از این حادثه، نویسندگان قلم‌به‌دست، به ثبت تاریخ پرداخته و کتاب‌هایی در این موضوع نوشتند. در ادامه، به مناسبت نهم دیماهِ حماسه مردم ایران، به معرفی چند کتاب می‌پردازیم که هرکدام از زاویه‌ای به این حادثه پرداخته‌اند.

اقدامات قوه‌قضاییه موجب شده است تا آمار بزهکاران ساکن در زندان‌ها کمتر شود

نگاهی دیگر برای رهایی از بند

گزارش مهدیه سادات شاهمرادی / حوصله‌ها هر روز کمتر و کمتر می‌شود و جمعیت زندان روزبه‌روز بیشتر. در این چهاردیواری محصور، زنان و مردانی جا خوش کرده‌اند که برخی‌شان به سبب بدهی گرفتار شده‌اند و برخی هم به دلیل نداشتن توان مالی مهریه یا یک نزاع خیابانی. در پی این اتفاق‌ها نه‌تنها یکی به زندان می‌رود بلکه خانواده‌ای نیز بی‌سرپرست یا بدسرپرست می‌شود و تبعاتش دامنگیر جامعه‌ای بزرگ‌تر؛ شاید بازنگری در شیوه مجازات این افراد راهکاری موثر برای جامعه باشد.

روایت «صبح‌نو» از چند دانش‌آموز افغانستانی که در مسابقات دانش‌آموزی رتبه برتر کسب کرده‌اند

غیرقانونی اما موفق

گزارش عارف چراغی / از حضور مردم افغانستان در ایران سال‌ها می‌گذرد. جوانان افغانستانی که حالا خود را جزئی از مردم ایران می‌دانند، توانسته‌اند در حوزه‌های مختلف ورود کرده و استعدادهای خود را شکوفا کنند. پس از فرمان رهبر انقلاب درباره تحصیل دانش‌آموزان غیرقانونی افغانستانی، حالا نوبت به این دانش‌آموزان رسیده است که استعدادهای خود را در عرصه‌های مختلف بروز دهند.

بنیاد برکت از زنان سرپرست خانوار حمایت می‌کند

ایجاد 10‌هزار شغل در 28‌ استان کشور

شماره‌های پیشین