sobhe-no.ir
851
شنبه، ۰۷ دی ۱۳۹۸
1
گزارش «صبح‌نو» و نظر رییس شورای شهر درباره شهردار پیشین و فعلی تهران را بخوانید

محسن هاشمی:قالیباف جسارت داشت

شهریور 96 و زمانی که اصلاح‌‌طلبان اداره شهر تهران را به‌عهده گرفتند، شهروندان در انتظار تداوم تحولات و توسعه پایتخت همانند روندی بودند که در یک دهه قبل از آن دیده بودند. گوشه و کنار تهران در طول سال‌های 84 تا 96 شاهد افتتاح ایستگاه‌های مترو و توسعه خطوط اتوبوسرانی جدید با نام «بی‌آر‌تی» و اتوبوس‌های مجهزی که حتی کولر و بخاری روشن داشتند، بودند؛ اما حالا بعد از دو سال از آن تغییر مدیریت، رییس فعلی شورای شهر تهران گفته است که شهردار فعلی تهران جسارت ندارد.

در بازدید سرزده رییس دستگاه قضا از حوزه قضایی پیشوا و ورامین چه گذشت

حضور رئیسی در اتاق‌های کوچک دادگستری پیشوا

کارگردان «خداحافظ دختر شیرازی» معتقد است داستان آدم‌های پاک روایت نمی‌شود

درشت‌درشت از اعتقادات حرف نزنیم

گفت‌وگو فاطمه ترکاشوند / فیلم «خداحافظ دختر شیرازی» این روزها با زاویه‌دید متفاوتی نسبت به مساله زنان و مسائل پیرامونی آن‌ها مثل رفتن به ورزشگاه آزادی روی اکران رفته است. به سراغ افشین هاشمی رفتیم تا درباره محتوای دومین اثرش با او گفت‌وگوی جدی‌تری داشته باشیم.

مانور دریایی مرکب در شمال اقیانوس هند، زمینه شکل‌گیری ائتلافی جدید در منطقه است

رزمایش ایران، روسیه و چین در مثلث طلایی

همزمان با تلاش‌های آمریکا برای تشکیل ائتلاف دریایی در خلیج‌فارس بود که ایران از آمادگی برای انجام رزمایش مشترک بین نیروهای دریایی ایرانی و روسی و چینی در شمال اقیانوس هند و دریای عمان خبر داد؛ رزمایشی که پیامی روشن از سوی ایران به واشنگتن و هم‌پیمانان منطقه‌ای آن ارسال می‌کرد که اصلی‌ترین آن ائتلاف مستحکم میان ایران و روسیه و چین درصورت بروز هر اتفاقی در خلیج‌فارس است. حال با دیپلماسی نظامی ایران، این رزمایش دریایی مرکب با حضور 15 فروند شناور نظامی و دو هزار نفر نیروی انسانی آغاز شد.

سرمقاله

دوقطبی‌های انتخاباتی

دفتر حسن رحیم‌پور با انتشار بیانیه‌‌ای پاسخ تیم رسانه‌ای دولت را داد

پشت پرده انتشار کلیپ تقطیع شده

در پی انتشار کلیپ گزینشی از سخنان حسن رحیم‌پور، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر اینکه رحیم‌پور گفته «ما برای نگه‌داشتن اصل جمهوری اسلامی، ۳۰۰ هزار شهید دادیم، شما هم کشته بدهید. ما ۳۰۰ هزار شهید دادیم، شما سه هزار کشته بدهید»، دفتر وی اطلاعیه‌ای مشروح نسبت به مواضع ‌اش توضیح داده است.

یک ماه پس از برکناری نخست‌وزیر، رییس‌جمهوری هم استعفا داد

زوال تدریجی عراق

سعدالله زارعی در گفت‌وگو با «صبح‌نو»: تصمیم‌گیری‌های غیردقیق، عراق را در وضعیت تعلیق قرار داد

«صبح‌نو» از تعطیلی گاه‌و‌بیگاه مدارس کشور گزارش می‌دهد

تعطیلات بی‌هوا

گزارش مهدیه‌سادات شاهمرادی / چشم‌ها رو به آسمان است و مردم منتظر وزیدن باد یا بارش باران‌اند. دیگر گویا هیچ امیدی به راهکارهای منطقی نیست و تنها باید دست به دامان طبیعت شد. هر روز جلسات کمیته اضطرار آلودگی هوا یکی پس از دیگری در شهرهای بزرگ کشور برگزار می‌شود اما ماحصل این جلسات چیزی نیست جز تعطیلی یکی‌دوروزه مدارس و دیگر هیچ. تعطیلاتی که در آخرین لحظات اعلام می‌شود و فقط مختص مدارس است و هیچ دردی از خانواده‌ها دوا نمی‌کند.

گزارشی از دلایل حمله ضدانقلاب به خبرنگار صداوسیما

فرمان حمله

یکی از محکومان امنیتی مدعی شده خبرنگار صداوسیما در مراحل بازجویی وی حضور داشته و بابت همین مساله از وی به نهادهای خارج کشور شکایت کرده است. هر کسی اندکی با سیستم امنیتی آشنا باشد، می‌داند این مساله به دلیل مسائل امنیتی دور از تصور است. حال خبرنگار به دلیل فعالیت در یک سیستم رسانه‌ای اینچنین مورد هجمه قرار گرفته درحالی‌که این اتفاق به دلیل سیاست‌گذاری رسانه‌ای صورت گرفته است. قبل از ذبیح‌پور، یوسف سلامی هم اینچنین مورد هجمه واقع شده بود.

به بهانه توقیف مستند «اختاپوس» نگاهی انداختیم به مجموعه مستندهایی که با شکایت نهادهای دولتی توقیف شده است

سینمای مستند، روی لبه توقیف

گزارش زهرا سادات مصطفوی / مستند «اختاپوس» به کارگردانی مهدی انصاری و با موضوع مافیای خودروسازی که قرار بود درسالن سوره حوزه هنری اکران شود به‌دلیل شکایت خودروسازان، با حکم قضایی توقیف شد.

حامیان دولت در آستانه انتخابات مجلس یازدهم، درباره حضور مستقل به جمع‌بندی نهایی نرسیده‌اند

بلاتکلیفی اصلاح‌طلبان نسبت به ائتلاف

با وجود تصمیم قاطع حامیان دولت برای حضور مستقل در انتخابات پیش روی مجلس، اکنون برخی چهره‌های اصلاح‌طلب بر لزوم ائتلاف با جریان‌های دیگر تاکید دارند.

شماره‌های پیشین