sobhe-no.ir
834
سه شنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۸
3
یادداشت

دیگر جایزالخطا نیستیم

مهدی فضائلی

امیرسیاح یکی از امضاء‌کنندگان نامه جمعی از اقتصاددانان به رییس‌جمهوری در گفت‌وگو با «صبح‌نو»:

«فرمان اقتصادی» کشور از دولت گرفته شود

در پی تصمیم دولت در اجرای نادرست طرح اصلاح مدیریت مصرف سوخت که تبعات جبران‌ناپذیری برای جامعه داشت، جمعی از کارشناسان اقتصاد و انرژی در نامه‌ای صریح‌اللحن خطاب به رییس‌جمهوری خواستار انتشار اسامی کارشناسان موافق شوک بنزینی و اسناد کارشناسی مرتبط با این موضوع شدند و آمادگی خود را برای مناظره با کارشناسان دولت اعلام کردند.

اثرات کاهش سرمایه اجتماعی قوه مجریه بر قوه مقننه

چرا لاریجانی از حضور در انتخابات انصراف داد

صبح نو

یادداشت

دیگر جایزالخطا نیستیم

مهدی فضائلی

نارضایتی‌های تجمیع شده از قِبَل ناکارآمدی دولت، با اجرای پر اشتباه طرح مهم مدیریت مصرف سوخت، فرصتی مغتنم برای اجرای توطئه عمیق دشمن فراهم کرد.
این توطئه عمیق و خطرناک، با هوشمندی و شجاعت رهبر حکیم انقلاب و نجابت و آگاهی مردم به محاق رفت و به تعبیر رهبری «نابود» شد.
آیا نابود شدن این توطئه معنی‌اش آن است که توطئه دیگری در کار نخواهد بود؟ قطعاً نه!
دشمن در مسیر باطل خود حداقل تا زمانی که ما کاملاً و در همه زمینه‌ها قدرتمند نشویم مصمم به ضربه‌زدن و شکست ماست؛ بنابراین باید سخت مراقب باشیم.
حدود سه ماه و نیم تا پایان سال‌۹۸ باقی مانده است. در این مدت کوتاه چند رویداد و مساله مهم در پیش است که اگربرای هریک درست و دقیق تدبیر نشود می‌تواند بسترهای جدیدی برای توطئه‌های دیگر را فراهم آورد.
بودجه‌۹۸، انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی، تورم ناشی از افزایش قیمت بنزین و تورم ناشی از پایان سال اهم این رویدادها و مسائل است.
حساسیت شرایط، دشمن جبار، مطالبات بحق مردم و فرصت‌طلبی جریان سیاسی داخلی(بخوانید ضد انقلاب‌های جدید) دیگر اجازه اشتباه به کارگزاران نظام و به‌خصوص دولت را نمی‌دهد.
در این چند ماه به‌خصوص باید رابطه دولتمردان با مردم تقویت شود و مردم، مسوولان را در کنار خود ببینند.
اهتمام ویژه برای عمل به وعده‌ها و پیگیری کارهای ناتمام در مناطق محروم و حاشیه‌ها از اولویت‌های این مقطع است.
کنترل منطقی و مؤثر قیمت‌ها و پیش‌بینی تسهیلاتی برای آخر سال از دیگر ضرورت‌هاست.
پیگیری جریان تولید و حمایت از تولیدکنندگان هم به‌عنوان کلید اصلی برون‌رفت از این شرایط نباید فراموش شود.
نامزدهای انتخابات مجلس نیز باید مراقب باشند هدف وسیله را توجیه نمی‌کند و برای رأی گرفتن از مردم اجازه ندارند به هر روشی متوسل شوند.
دولتمردان و به‌خصوص رییس‌جمهوری محترم هم دیگر اجازه ندارند با سپردن کارهای مهم به دیگران(ولو شورای امنیت کشور) از مسوولیت‌پذیری شانه خالی کنند و با طرح مطالب پرحاشیه یا سخن گفتن با لحن نامناسب، روح و روان جامعه را 
آزار دهند!

captcha
شماره‌های پیشین