sobhe-no.ir
832
یکشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۸
13
خبر

مخالفت وزیر ارشاد با حذف معافیت مالیاتی اصحاب فرهنگ ، هنر و رسانه

جهانی با ۳۶ درصد بیکاری چگونه جهانی خواهد بود یک بازی ویدئویی به نام «دیترویت: انسان شو» به این مسأله می‌پردازد

جامعه‌شناسیِ جامعه‌ «ربات‌زده‌»

دنیایی که در آن «هوش مصنوعی» حکمفرمایی می‌کند، مدت‌هاست ذهن بسیاری از متفکران و آینده‌پژوهان را به خود مشغول کرده است. بازی «دیترویت: انسان‌شو» تصویر متفاوتی از چنین دنیایی ارائه می‌دهد.

دفن بیش از ۱۰ هزار شخصیت جهان اسلام در بقیع

خبر

نشست «مطالعات قرآنی در ترکیه و آلمان» برگزار می‌شود

خبر

خبر

شب شعر وفات کریمه اهل‌ بیت؟ع؟ برگزار می‌شود

صبح نو

خبر

مخالفت وزیر ارشاد با حذف معافیت مالیاتی اصحاب فرهنگ ، هنر و رسانه


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به دنبال انتشار اخباری مبنی بر حذف معافیت مالیاتی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه طی نامه‌‌هایی جداگانه به معاون اول رییس جمهوری، رییس دفتر رییس جمهوری و وزیر امور اقتصادی و دارایی خواستار استمرار معافیت مالیاتی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه شد.
در بخشی از نامه سید عباس صالحی آمده است:
«در شرایطی که خبر موافقت دولت محترم در تصویب تاسیس انجمن‌های صنفی سراسری فرهنگ، هنر و رسانه می‌رفت تا موجی از شادی و دلخوشی در بین این بخش از جامعه ایجاد کند متاسفانه انتشار اخباری در خصوص حذف معافیت مالیاتی مربوطه موجب نگرانی شد.
براساس بند (ل) ماده (۱۳۹) قانون مالیات‌های مستقیم کلیه فعالیت‌های انتشاراتی، مطبوعاتی، قرآنی، فرهنگی و هنری دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معاف از مالیات (مشمول مالیات با نرخ صفر درصد) هستند. به نیکی واقفید فعالیت‌های فرهنگی و هنری اصولا درآمدزایی چندانی نداشته و انتفاعی محسوب نمی‌شود و برهمین اساس در ادوار مختلف به مجوزهای صادر شده به چشم اقتصادی نگاه نشده و همواره سعی در حمایت از آنها بوده است.
 وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پس از انتشار اخباری مبنی بر حذف معافیت‌های مالیاتی موضوع بند(ل) ماده (۱۳۹) قانون مالیاتی‌های مستقیم کشور در بودجه سال ۹۹ صریحا مخالفت خود را در این زمینه اعلام کرده است. 
نشست «مطالعات قرآنی در ترکیه و آلمان» برگزار می‌شود
نشست «مطالعات قرآنی در ترکیه و آلمان» در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می‌شود.
 به همت پژوهشکده مطالعات قرآنی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با همکاری انجمن ایرانی مطالعات قرآنی و فرهنگ اسلامی نشست «مطالعات قرآنی در ترکیه و آلمان» برگزار می‌شود. سخنرانان این نشست فروغ پارسا، زهرا محققیان، قاسم درزی و محمد طباطبایی هستند. نشست مطالعات قرآنی در ترکیه و آلمان روز دوشنبه، ۱۱ آذر، ساعت ۱۴ تا ۱۶ در سالن اندیشه پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می‌شود.
 
برگزاری چهارمین نشست «وضعیت تفکر 
در ایران معاصر»
چهارمین نشست «وضعیت تفکر در ایران معاصر» با سخنرانی ان‌شاء‌الله رحمتی و میزبانی خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می‌شود.
نشست چهارم از سلسله نشست‌های وضعیت تفکر در ایران معاصر به همت گروه فلسفه خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می‌شود. این نشست با عنوان مناسبات سنت‌گرایی و اندیشه معاصر ایران، با حضور «ان‌شاء‌الله رحمتی» ۲۳ آذر ساعت ۱۶ برگزار می‌شود. این نشست در سالن خیام خانه اندیشمندان علوم انسانی برقرار است.
 
شب شعر وفات کریمه اهل‌ بیت؟ع؟
 برگزار می‌شود
شب شعر حضرت فاطمه معصومه؟س؟ در آستانه سالروز رحلت آن بانوی بزرگوار روز دوشنبه، ۱۱ آذر با حضور شاعران برجسته شعر آیینی برگزار می‌شود. محمد غفاری از شاعران کشور در گفت‌وگو با فارس با دعوت از شاعران و علاقه‌مندان به مراسم شب شعر حضرت فاطمه معصومه؟س؟ اظهار کرد: شب شعر حضرت فاطمه معصومه؟س؟ با عنوان «بیت النور» در آستانه سالروز رحلت این بانوی بزرگوار برگزار می‌شود. وی ادامه داد: در این مراسم شاعران برجسته شعر آیینی از جمله زکریا اخلاقی، سید حمیدرضا برقعی، جواد محمدزمانی، سیدمحمدجواد شرافت، مجید تال، محمدجواد الهی‌پور، محمد میرزایی‌بازرگانی، رضا یزدانی و اعظم سعادتمند حضور دارند و به شعرخوانی می‌پردازند. غفاری درباره جزئیات دیگر برنامه خاطرنشان کرد: در بخشی از این شب شعر هم حاج‌عباس حیدرزاده به مرثیه‌سرایی می‌پردازد. شب شعر حضرت فاطمه معصومه؟س؟ با عنوان «بیت‌النور» روز دوشنبه، ۱۱ آذر، ساعت ۱۷:۴۵ در قم، خیابان خاکفرج، سالن همایش‌های شهرداری برگزار می‌شود.

captcha
شماره‌های پیشین