sobhe-no.ir
832
یکشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۸
1
گزارش « صبح‌نو» از دومین جلسه رسیدگی مجدد به پرونده قتل میترا استاد را بخوانید

نجفی در انتظار رای دوباره دادگاه

گزارش مهدیه‌سادات شاهمرادی / از هفتم خرداد سال‌98 که صدای شلیک گلوله به قلب خانم میترا استاد، همسر دوم شهردار پیشین تهران در منزل مسکونی‌اش واقع در سعادت‌آباد در رسانه‌ها پیچید تا همین امروز، نگاه‌های مردم به سمت دادگاه است تا روایت واقعی این قتل را بشنوند. همین حساسیت بالای مردم باعث شده تا بار دیگر دو دادگاه رسیدگی مجدد برای پرونده برگزار شود تا ابهامات مربوط این قتل پیچیده روشن شود.

خبر

مخالفت وزیر ارشاد با حذف معافیت مالیاتی اصحاب فرهنگ ، هنر و رسانه

آیت‌الله مصباح‌یزدی:

راه غلبه بر آفت‌ها حضور جوانانِ مومن به ارزش‌های انقلابی است

آیت‌الله محمدتقی مصباح‌یزدی، عضو سابق مجلس خبرگان رهبری و استاد حوزه در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR به تبیین و تحلیل مبانی و جهت‌گیری‌های بیانیه گام دوم انقلاب پرداخت.

گزارش «صبح‌نو» از سیاست اقتصاددانانی که به مذاق مردم خوش نیامده است

تصمیم‌سازان اقتصادی دولت

تصمیم‌سازان اقتصادی دولت هر چند از افراد دارای سوابق و پیشنه اجرایی قوی هستند، اما برایند تصمیماتی که گرفته شده به مذاق مردم خوش نیامده است.

سرمقاله

مصادره پابرهنگان

کارگردان انیمیشن «آخرین داستان» می‌گوید برخی اعضای آکادمی اسکار از ضدقهرمان جذاب اثر خوش‌شان آمده است

بازخوانی خاکستری ضحاک ، شورای صنفی از ما رضایت‌نامه زورکی گرفت

گفت‌وگو فاطمه ترکاشوند / انیمیشن «آخرین داستان» چند روزی است که در سینماهای کشور روی پرده رفته؛ آن هم با داستانی پرهراس و پرچالش از شاهنامه فردوسی و البته با تکنیک دوبعدی. اولین ساخته بلند استودیو «هورخش» که پس از 10 سال بالاخره به اکران رسیده است، دو دنیای فراموش‌شده، یکی از حوزه داستان و یکی از حوزه فرم و تکنیک را کنار هم قرار داده و این جسارت نشان می‌دهد که سر سازندگانش برای رقابت‌های داغ، درد می‌کرده است. با «اشکان رهگذر» کارگردان اثر درباره برخی محورهای این سردردها و دردسرها گفت‌وگو کردیم.

«صبح‌نو» از حال‌و‌هوای این روزهای شهرقدس و ملارد گزارش می‌دهد

سایه آرامش و رنگ زندگی در شهر

گزارش فاطمه میرزاجعفری / شهرقدس، ملارد، مارلیک، فردیس و چندین شهر و شهرک کوچک و بزرگ در اطراف تهران و کرج طی دو هفته اخیر آبستن حوادث زیادی بودند. سوءاستفاده آشوبگران از اعتراضات معیشتی مردم سبب شد آسیب‌های زیادی به اموال عمومی وارد شود. با همه این اوصاف؛ ملارد و شهرقدس این روزها حال‌و‌هوای خوبی دارند و زندگی به حالت اولیه خود بازگشته است. مشاهدات میدانی خبرنگار «صبح‌نو» نشان می‌دهد بازسازی بناهای آسیب‌دیده آغاز شده و مردم غرق در زندگی خود شده‌اند.

معاون سیاسی وزیر کشور در اظهاراتی صراحتاً بی خبری روحانی از زمان افزایش بنزین را زیر سؤال برد

پاسکاری فاطمی و پاستور

باخبری یا بی‌خبری روحانی از افزایش قیمت بنزین؛ مساله این است. رییس‌جمهوری خودش همین چند روز پیش گفت که تازه صبح روز جمعه، 24 آبان، یعنی درست یک روز قبل از آغاز اعتراضات، از افزایش‌ها خبردار شده، اما نهاد زیردستش یعنی وزارت کشور صراحتا این ادعا را رد کرده است.

در سالروز بزرگداشت پارلمان، این نهاد تا حد زیادی از شأن اصلی‌اش یعنی «رأس امور» دور شده است

مسخ مجلس

امروز هشتادو‌دومین سالگرد شهادت آیت‌الله سیدحسن مدرس به دست مزدوران رژیم رضاخانی است. تقویم، این روز را به نام روز مجلس به ما نشان می‌دهد. ایران از هنگام جرقه مشروطه‌خواهی تاکنون، 113 سال است که پارلمان دارد. نهاد پارلمان در طول این مدت، فراز و نشیب‌های زیادی را به خود دیده است.

به احترام همه آدم‌های معمولی که دل‌های مهربانی دارند

قصه‌های آدم‌ها

روایت محمدحسین بدری / ما مثلا فرهیخته‌ها، ما که درس خوانده‌ایم، دانشگاه رفته‌ایم، به افتخار لقب فوق‌لیسانس و دکترای تزیین شده‌ایم، ما که در رسانه‌ها کار می‌کنیم، و فکر می‌کنیم بر دیگران اثر داریم، خیلی وقت‌ها دوروبر خودمان را هم درست ندیده‌ایم. همین آدم‌های معمولی که تصویری از آن‌ها در بیشتر رسانه‌ها نیست. همین‌ها که با تصمیم آدم‌های معروف، ضرر می‌کنند و هزینه می‌دهند. و از پوزخند آن‌ها غصه می‌خورند، اما صدایشان معمولا به جایی نمی‌رسد. به احترام همه آدم‌های معمولی، که دل‌های مهربانی دارند.

یک روز پس از اعلام استعفای نخست وزیر روی داد

یارگیری داعش در عراق

کناره‌گیری «عادل عبدالمهدی» از قدرت و اعلام استعفای او به پارلمان که تب اعتراضات در کربلا، نجف و بصره را فروکش کرده بود، می‌رود تا با توطئه‌های جدید بعثی و تروریستی در غرب عراق و الانبار شکل دیگری به خود بگیرد و این کشور را در ورطه وضعیت ناامنی و بی‌ثباتی هر چه بیشتر سیاسی و امنیتی قرار دهد. کما اینکه دیروز بعثی‌ها با ارسال فایل صوتی صدام و تروریست‌های داعش با عضوگیری در استان الانبار عراق به‌دنبال ایجاد ناامنی دوباره دراین کشو هستند.

شماره‌های پیشین