sobhe-no.ir
830
چهارشنبه، ۰۶ آذر ۱۳۹۸
7
در مراسم افتتاح فاز سوم گلخانه هیدروپونیک زرندیه اعلام شد

توسعه کشت‌های گلخانه‌ای در دستور کار ستاد اجرایی فرمان امام (ره)

«صبح‌نو» از پرداخت خسارات به آسیب‌دیدگان اغتشاشات اخیر گزارش می‌دهد

خسارتی که آشوب‌ها بر جای گذاشت

گزارش عارف چراغی / اعتراض‌ها به اصلاح قیمت بنزین که براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی سران قوا به اجرا گذاشته شد، در شهرهای مختلف اشکال متفاوت داشت.در برخی شهرها تجمع صورت گرفت و در برخی دیگر از مناطق، آشوبگرانی با سوءاستفاده از فضا به اموال عمومی و مردم آسیب زدند. تخریب بانک‌ها، فروشگاه‌ها، زیرساخت‌ها و خانه‌های مردم تنها بخشی از آسیب‌هایی بود که این افراد طی 48‌ساعت به کشور وارد کردند. از دست رفتن اموال بسیاری از مردم سبب شد موضوع پرداخت خسارات به آن‌ها از سوی دولت مطرح شود. در این خصوص رییس بیمه مرکزی اعلام کرده بود که فقط به کسانی که تحت پوشش بیمه بوده‌اند دیه و خسارت تعلق می‌گیرد اما پیگیری‌های خبرنگار «صبح‌نو» نشان می‌دهد با وجود گذشت یک هفته از این اطلاع‌رسانی، این موضوع هنوز حتی به شرکت‌های بیمه ابلاغ نشده است.

صبح نو

در مراسم افتتاح فاز سوم گلخانه هیدروپونیک زرندیه اعلام شد

توسعه کشت‌های گلخانه‌ای در دستور کار ستاد اجرایی فرمان امام (ره)

روز گذشته آقای علیرضا بزرگی، مدیرعامل هلدینگ ستاد اجرایی فرمان امام؟ره؟ در حاشیه افتتاح طرح توسعه گلخانه 50 هکتاری هیدروپونیک زرندیه با اشاره به افتتاح این طرح گفت: امروز قطار پیشرفت محرومیت‌زدایی فرمان امام ؟ره؟ در ایستگاه زرندیه چند طرح بزرگ را افتتاح می‌کند. فاز دوم این مجتمع که یکی از مجتمع‌های مدرن و به‌روز در بخش کشاورزی است در چند ماه گذشته افتتاح و فاز سوم هم امروز (دیروز) با حضور مسوولان افتتاح شد. وی افزود: یکی از چالش‌های اصلی کشور مشکل کم‌آبی است. ستاد اجرایی فرمان امام؟ره؟ در مقابله با این چالش، سیاست‌هایی چون توسعه کشت‌های گلخانه‌ای به‌منظور بهره‌وری از آب، ایجاد اشتغال و تولید محصولات سالم در نگاه بازار بین‌المللی را دنبال می‌کند.
مدیرعامل هلدینگ ستاد اجرایی فرمان امام؟ره؟ تصریح کرد: یکی از نهاده‌های مورد نیاز گلخانه‌ها نشا با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب است. مجتمعی که امروز در زرندیه افتتاح شد می‌تواند علاوه بر تامین نشای مورد نیاز استان، نیاز سایر استان‌ها را هم تامین کند؛ در واقع می‌تواند پشتوانه خوبی برای سایر تولیدکنندگان باشد. بزرگی بیان کرد: آموزش انتقال تکنولوژی ساخت توسط نیروهای جوان و مجرب برای تولیدکنندگان از موضوعاتی است که برای نخستین‌بار در دانشگاه علمی و کاربردی راه‌اندازی شده و مجموعه توانمندی را ایجاد کرده‌ایم. وی با اشاره به مجموعه‌های گلخانه‌ای موجود در استان ادامه داد: نزدیک 13 هزار هکتار مجموعه گلخانه‌ای در استان مرکزی داریم. مدیرعامل هلدینگ ستاد اجرایی فرمان امام؟ره؟ ادامه داد: در بحث امنیت غذایی مورد تاکید مقام معظم رهبری، سیاست‌های امنیت غذایی پایدار، غذای کافی، ارزان و در دسترس با تکیه بر توان داخلی در دستور کار قرار گرفته است. بزرگی عنوان کرد: گره‌های کوری در امنیت غذایی وجود دارد که امنیت غذایی کشور را تهدید می‌کند، به همین دلیل در حوزه بذر، گوشت، تولید شیر، روغن و خوراک دام برنامه‌هایی داریم. بزرگترین مجموعه تولید گوشت را در سیستان و بلوچستان افتتاح کرده‌ایم.
 
ساخت «پلاسکو» متوقف شد
روز گذشته شهردار منطقه ۱۲ از توقف ساخت ساختمان پلاسکو در پی عدم دریافت پروانه ساخت‌وساز خبر داد. آقای علی محمد سعادتی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا، در مورد توقف ساخت پلاسکو با بیان اینکه پلاسکو را متوقف کردیم چون باید پروانه ساختمانی اخذ می‌کرد، گفت: ساخت پلاسکو متوقف شد، چرا که بنیاد مستضعفان باید به قانون احترام بگذارد. سعادتی با بیان اینکه از اردیبهشت سال جاری بارها به مسوولان بنیاد مستضعفان هشدار داده و در جلسات متعدد از آنها خواستیم که نقشه‌های ساختمان جدید پلاسکو را به شهرداری ارائه کنند، گفت: با اینکه تا امروز با آنها مساعدت کردیم اما آنها تا زمان انجام این مصاحبه نقشه‌ای به ما ارائه نکردند.
شهردار منطقه ۱۲ افزود: با وجود تمامی مساعدت‌های لازم مسوولان بنیاد به‌عنوان مالک اصلی ساختمان پلاسکو همراهی لازم را نداشتند. ما اجازه دادیم در راستای استحکام‌بخشی به گود ایجادشده در پی تخریب ساختمان قدیم پلاسکو نسبت به عدم ایجاد خطر برای خیابان جمهوری و ساختمان‌های مجاور اقدام کنند اما آنها هنوز هم نقشه‌ها را ارائه نکردند.
به دنبال این ماجرا، بنیاد مستضعفان به توقف ساخت پلاسکو واکنش نشان داده و اعلام کرد که امکان بارگذاری نقشه‌ها در سایت شهرداری وجود نداشته است. نماینده بنیاد مستضعفان در پروژه ساخت پلاسکو ضمن گلایه از سنگ‌اندازی شهرداری گفت: مسوولان شهرداری مدعی هستند نقشه‌های ساختمان جدید به آنها داده نشده؛ این در حالی است که نقشه‌های اصلاح‌شده پلاسکو بعد از رفع ایرادات شهرداری، آماده بود ولی امکان بارگذاری این نقشه‌ها در سیستم شهرداری تهران وجود نداشت. آقای شاهسواری با اشاره به اقدام اخیر شهرداری منطقه ۱۲ تهران مبنی بر توقف ساخت ساختمان پلاسکو اظهار کرد: بنیاد مستضعفان به‌عنوان مالک این ساختمان از مدت‌ها پیش به دنبال فراهم‌کردن مقدمات قانونی احداث ساختمان جدید پلاسکو بود و با توجه به مشکلات کسبه این ساختمان، سعی داشت هرچه سریع‌تر مجوزهای قانونی را از شهرداری منطقه اخذ کند.
شاهسواری اضافه کرد: ۲۶ آبان طی مکاتبه‌ای با شهرداری اعلام کردیم که امکان بارگذاری نقشه‌های جدید در سایت شهرداری را نداریم. نکته جالب اینجاست که شهرداری منطقه ۱۲ در جواب نامه ۲۶ آبان ما اعلام کرد که مراتب نحوه صدور پروانه پلاسکو در انتظار کسب تکلیف از سوی معاونت شهرسازی شهرداری تهران است.

captcha
شماره‌های پیشین