sobhe-no.ir
829
سه شنبه، ۰۵ آذر ۱۳۹۸
14
گزارش

گزارش «صبح‌نو» از مستندهای نماینده ایران در کنار مستندهای مرتبط با ایران در ایدفا‌2019

مجمع ضدایرانی‌ها

گزارش فاطمه ترکاشوند / فستیوال ایدفا‌2019 از نیمه راه خود عبور کرده است تا یکی از مهم‌ترین و معتبرترین رویدادهای جهانی در حوزه فیلم‌های مستند به میزبانی آمستردام در سی‌و‌دومین سال برگزاری‌اش، شاهد نمایش مستندهایی از سراسر جهان برای مخاطبانی از همه کشورها باشد.

صبح نو

گزارش

کنسرت گروه ارنواز 
و مصطفی جلالی‌پور در تالار وحدت
گروه موسیقی سنتی ارنواز به سرپرستی نسیم اربابی و خوانندگی مصطفی جلالی‌پور کنسرت می‌دهد.
به گزارش فارس، گروه موسیقی سنتی ارنواز به سرپرستی نسیم اربابی و آهنگسازی نوید دهقان با صدای مصطفی جلالی‌پور در تاریخ ۱۱‌آذر‌۹۸ ساعت‌۲۱:۳۰ در تالار وحدت اجرا می‌شود.خانم‌ها و آقایان علیرضا گرانفر، نیلوفر شهبازی، سارا هستی، شاهین صفایی، ماهگل مقتدر و سپیده شایان‌راد نوازندگان این کنسرت را تشکیل می‌دهند که قطعاتی در دستگاه نوا، آواز دشتی و آواز اصفهان با بهره از اشعار سایه، اخوان ثالث، سیاوش کسرایی و حافظ اجرا خواهند کرد.شهریورماه سال گذشته نیز، مصطفی جلالی‌پور به همراه گروه ارنواز در تالار وحدت کنسرت برگزار کردند که مورد استقبال مخاطبان موسیقی 
قرار گرفت.

سعیدابوطالب سیاسیون را 
به«شام ایرانی» می‌آورد
سعید ابوطالب، تهیه‌کننده و کارگردان سری جدید مجموعه «شام ایرانی» از تولید این برنامه با رویکرد متفاوت دعوت از چهره‌های سیاسی و اجتماعی و نیز ضبط آن در چند کشور خبر داد.
سعید ابوطالب، تهیه‌کننده و برنامه‌ساز که این روزها به همراه تیم خود در حال تولید سری جدید مجموعه «شام ایرانی» است، درباره جزئیات این مجموعه به مهر بیان کرد: امیدواریم این مجموعه در فصل جدید از نظر فنی و تکنیکی جذاب‌تر هم باشد. به هر حال سیستم‌های ضبط صدا و سیستم‌های تصویری در این چند سال ارتقا پیدا کرده و به همین دلیل یک مجموعه هم می‌تواند جذابیت‌های بیشتری داشته باشد.امیدواریم بتوانیم «شام ایرانی» را با محوریت فرهنگ مهمان‌نوازی و دورهمی ایرانی‌ها به تولید برسانیم. چون برداشت من از این مجموعه مهمان‌نوازی، فرهنگ میزبانی خانواده‌های ایرانی و احترام به مهمان است. ما برخلاف غربی‌ها وقتی خانواده‌ای را به شام دعوت می‌کنیم، دوست داریم مهمان به داخل خانه ما بیاید چون او با خودش 
خیر و برکت می‌آورد.
کارگردان «شام ایرانی» درباره کیفیت حضور مهمانان خارجی در این مجموعه توضیح داد: در این فصل باز هم هنرمندان در «شام ایرانی» حضور دارند و مهمانان خارجی‌ای هم خواهیم داشت که به‌عنوان بازیگران از کشورهای منطقه، مهمان این هنرمندان می‌شوند و در دور بعد میزبان ایرانی، مهمان این هنرمندان در خارج از کشور می‌شود. این مهمانان عمدتاً بازیگران و هنرمندانی از کشورهای هند، ترکیه، لبنان و... هستند. این رویکرد سبب می‌شود که ما مقایسه‌ای هم با فرهنگ مهمان‌پذیری کشور خود به نسبت دیگر کشورها داشته باشیم؛ اینکه به‌طور مثال ما غذای خانگی می‌پزیم که با عشق و محبت همراه است و طبیعتاً با سفره میزبانان ما در کشورهای همسایه مقایسه می‌شود.

captcha
شماره‌های پیشین