sobhe-no.ir
829
سه شنبه، ۰۵ آذر ۱۳۹۸
1
مردم بار دیگر #میدان_ انقلاب را فتح کردند

نه به گرانی ، نه به نا امنی

اجتماع بزرگ مردمی در حمایت از امنیت، آرامش و اقتدار کشور و در محکومیت سوءاستفاده عده‌ای آشوب‌طلب از اعتراضات به تصمیم دولت مبنی بر سهمیه‌بندی بنزین، دیروز چـهارم آذر با حضور عموم مردم تهران از مسیرهای چهارگانه به سمت میدان انقلاب اسلامی برگزار شد.

سرمقاله

در باب به‌هوش و به‌گوش بودن

«صبح‌نو» از فراز و فرود ترک مسوولیت وزیر مستعفی جهاد کشاورزی گزارش می‌دهد

حجتی بدون پاسخگویی رفت

استعفای محمود حجتی، وزیر کشاورزی روز گذشته از سوی رییس‌جمهوری پذیرفته شد و البته دکتر حسن روحانی، وزیر سابقش را به عنوان مشاور خود در امور کشاورزی برگزید. همچنین برای وزارت کشاورزی نیز آقای عباس کشاورز به عنوان سرپرست انتخاب شد. حجتی هشتمین وزیری بود که از قطار دولت دوازدهم پیاده شد. حجتی رفت و تمام تخلفاتی که طی سال‌های اخیر در بدنه این وزارتخانه رخ داده بود، بی‌پاسخ ماند.

بنا بر قاعده قانون اساسی، استعفای وزیر جهاد کشاورزی کابینه را در آستانه اخذ رأی مجدد از مجلس قرار داده است

دو گام تا از نصاب افتادن دولت

در حالی که قرار بود محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی امروز، سه‌شنبه در صحن مجلس استیضاح شود، روز گذشته خبر پذیرفتن استعفای او توسط رییس‌جمهوری رسانه‌ای شد؛ موضوعی که دولت را بنا بر قاعده قانون اساسی، در آستانه افتادن از حد نصاب قرار داده است.

سه توصیه آل‌اسحاق به دولت برای جلوگیری از افزایش قیمت کالا بعد از طرح اصلاحات سوخت

قیمت‌ها با دستور یا خواهش تثبیت نمی‌شود

بخشی از واکنش‌های مردمی به طرح افزایش قیمت بنزین، ناظر به هراس آن‌ها از عواقب این افزایش روی قیمت سایر کالاها بود. مسوولان دولتی و غیردولتی برای حل این نگرانی، برنامه‌های متعددی از جمله تشدید نظارت خود بر بازار را وعده دادند. در گفت‌وگویی که با یحیی آل‌اسحاق، اقتصاددان داشتیم، او پیش و بیش از تشدید نظارت‌ها، کنترل روند عرضه و تقاضا را مهم برشمرد.

گزارش «صبح‌نو» از مستندهای نماینده ایران در کنار مستندهای مرتبط با ایران در ایدفا‌2019

مجمع ضدایرانی‌ها

گزارش فاطمه ترکاشوند / فستیوال ایدفا‌2019 از نیمه راه خود عبور کرده است تا یکی از مهم‌ترین و معتبرترین رویدادهای جهانی در حوزه فیلم‌های مستند به میزبانی آمستردام در سی‌و‌دومین سال برگزاری‌اش، شاهد نمایش مستندهایی از سراسر جهان برای مخاطبانی از همه کشورها باشد.

پیوستن بازیگر سینمای ایران به شبکه سعودی با واکنش منفی هنرمندان و افکار عمومی مواجه شده است

سلبریتی‌ها و مردم علیه افشار

اقدام مهناز افشار، بازیگر سینمای ایران در خارج از کشور و پیوستن به شبکه سعودی، واکنش‌های زیادی در جامعه هنری داشته است. این بازیگر که روزگاری در پی برقراری موازنه میان ایرانی‌بودن و همسایگی با عراق داشت علاوه بر اینکه فرزند خود را خارج از کشور به‌دنیا آورد تا از مزایای شناسنامه خارجی هم بهره‌مند شود، این روزها فعالیت‌هایش را در شبکه‌های وابسته به سعودی پیگیری می‌کند که به‌دلیل فعالیت‌های ضدایرانی منفور ملت ایران هستند. در روزهای گذشته اقدام این بازیگر با واکنش سایر هنرمندان مواجه شده است که در این گزارش بخشی ازآن‌ها را می‌آوریم. البته این هنرمندان سعی داشتند ضمن عدم واکنش مستقیم به پیوستن این بازیگر به شبکه سعودی بر حس ایران دوستی خود، تاکید کنند.

شماره‌های پیشین