sobhe-no.ir
828
دوشنبه، ۰۴ آذر ۱۳۹۸
1
بی توجهی دولت به افکار عمومی در جریان اجرای طرح اصلاح مصرف سوخت انتقادها را برانگیخته است

چرا روحانی با مردم حرف نمی‌زند

بسیاری از کارشناسان و چهره‌های سیاسی روش بد اجرای طرح اصلاح مصرف سوخت توسط دولت و عدم‌توضیح به مردم و اقناع افکارعمومی را عامل اصلی اغتشاشات اخیر و خشم عمومی می‌دانند؛ چنانکه برخی خواهان عذرخواهی رییس‌جمهوری به‌عنوان مجری اصلی این طرح از مردم شده‌اند. احمد توکلی هم می‌گوید اجرای بد طرح اصلاح مصرف سوخت توسط دولت شوک حیثیتی به مردم وارد کرد.

آخرین خبر

شمخانی:حمله برنامه ریزی شده دشمن به عسلویه خنثی شد

«صبح‌نو» از فعالیت گروه‌های جهادی بسیج سازندگی گزارش می‌دهد

خدمتی به رنگ عشق

گزارش عارف چراغی /هنگام سیل یا زلزله، فرقی نمی‌کند در شرق کشور باشد یا غرب، تابستان باشد یا زمستان، همیشه گروهی از جوانان ما هستند که به صورت خودجوش به محل حادثه رفته و به هموطنان خود کمک می‌کنند. البته شاید با خود بگویید که ایرانی جماعت به هنگام بحران برای هموطن خود هر کاری می‌کند و نمونه آن را می‌توانید سیل خروشان مردم برای کمک به مردم زلزله‌زده سرپل ذهاب را مثال بزنید یا مردمی که در تعطیلات نوروز امسال با شنیدن خبر وقوع سیل در استان‌های شمالی و جنوبی کشور؛ تفریح و سفر خود را رها کرده و مسیرخود را به سمت مردم آسیب‌دیده تغییر دادند. اما این رفتارها را شاید فقط بتوان در ماه‌های اول هر بحران دید. کم‌کم مردم آسیب‌دیده فراموش می‌شوند و یا حادثه‌ای جدیدتر جای قبلی‌ها را می‌گیرد این در حالی است که هنوز بسیاری از همان مردم به زندگی عادی خود بازنگشته‌اند. اما گروه‌های جهادی بسیج سازندگی را می‌توان در هر وقت و زمانی در کنار مردم بحرانزده دید.

رییس شورای شهر تهران مدعی کاهش ترافیک بعد از گرانی بنزین شد

خرسندی هاشمی

10‌روز از افزایش قیمت بنزین در کشور می‌گذرد. تصمیمی که موجب شد تا به‌دنبال آن اعتراضات و نگرانی مردم از بابت افزایش نرخی کالاها و گرانی دوباره از سوی برخی اراذل و اوباش به اغتشاش کشیده شود و روزهای سختی برای مردم به‌وجود آورد. اتفاقات پس از گرانی بنزین موجب شد تا رفت‌و‌آمد در شهرهای بزرگ و به‌ویژه تهران از بابت تردد خودروها تسهیل شود. رییس شورای شهر تهران هم دیروز گرانی بنزین را عامل کاهش ترافیک در تهران اعلام کرد.

گفت‌وگوی «صبح‌نو» با شیخ شفیق الجرادی درباره لبنان

لبنان را نباید از دریچه رسانه‌ها و گردشگران دید

شیخ شفیق الجرادی، عضو شورای مرکزی حزب‌الله و رییس مرکز پژوهش‌های دینی و فلسفی لبنان است. وی مدتی است که در تهران به سر می‌برد و در نشست‌های علمی و فرهنگی حضوری فعال دارد. خبرنگار «صبح‌نو» با الجرادی درباره شرایط کشور لبنان مصاحبه‌ای انجام داده که از نظر می‌گذرد.

امارات برای آزادی جاسوسانش، سیاستمدار عراقی را در فرودگاه دبی بازداشت کرد

گروگان‌گیری توسط ولیعهد ابوظبی به سبک آل‌سعود

گزارش روح‌الله فرقانی /«عزت الشابندر» سیاستمدار عراقی که در گذشته حلقه ارتباط میان او و مقامات کشورهای عربی حوزه خلیج فارس بوده چند روزی است از سوی امارات در فرودگاه دبی به گروگان گرفته شده؛ گویا امارات به دنبال معامله با بغداد است و هدف از ربودن این سیاستمدار عراقی، مبادله او با اعضای شبکه اطلاعاتی اماراتی که در جریان تظاهرات‌های اخیر عراق در میدان التحریر بغداد، دستگیر شده بودند، است. گفته می‌شود «الشابندر» اوایل تابستان پیش از تحریک مشکوک آمریکا در استان‌های غربی عراق و به‌طور مشخص در استان الانبار برای قرار دادن عراق در فهرست گزینه‌های واشنگتن در مسیر اجرای معامله قرن، از آن خبر داده و نقش امارات در مسلح‌کردن چهار عشیره در الانبار برای تشکیل نیرویی با هدف جدایی‌طلبی را در گفت‌وگو با رسانه‌های منطقه افشا کرده است. رسانه‌های عراقی ربودن این فرد را به ربودن «سعد الحریری» که توسط «محمد بن سلمان» دو سال پیش در ریاض صورت گرفته بود، تشبیه کردند.

محمدرضا هنرمند به «صبح نو» می‌گوید آخرین اثرش ریشه در اندیشه اسلامی دارد

مرگ، پیچیده در لفافه عشق

گفت‌وگو فاطمه ترکاشوند /کارگردان فیلم‌های کمدی خاطره‌انگیزی چون «مرد عوضی» و «مومیایی3 » حالا پس از 17 سال با فیلم «سمفونی نهم» به پرده سینما بازگشته است تا مخاطبان سینمایش را با فیلمی شبه‌فلسفی متعجب کند. محمدرضا هنرمند البته تا ابتدای دهه 90 با سریال‌‌های پرمخاطبی چون «زیرتیغ» و «آشپزباشی»، ارتباطش را با مخاطب حفظ کرده و حالا در گفت‌وگو با ‌«صبح‌نو» می‌گوید که به مساله مرگ در ادامه دغدغه همیشگی‌اش پرداخته است.

فرار رو به جلوی وزیر جهاد کشاورزی

آیا دولت، حجتی را از دست می‌دهد؟

سرمقاله

اصلاح‌‌طلبان محافظه‌كار

صبح نو

آخرین خبر

شمخانی:حمله برنامه ریزی شده دشمن به عسلویه خنثی شد

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی درباره حمله برخی از اغتشاشگران به تأسیسات عسلویه، گفت: «حمله به عسلویه توسط دشمن برنامه‌ریزی شده بود.» او اضافه کرد: «به نظر می‌آید دشمن به دنبال این بود کاری که انصارالله یمن در حمله به تأسیسات سعودی کرد را اینجا تلافی کند که نتوانست موفق شود.» پیش از این،‌ علی ربیعی، سخنگوی دولت در حاشیه جلسه هیات دولت از تلاش برای انفجار تأسیسات 
خط لوله نفتی عسلویه و برنامه‌ریزی برای حمله به مراکز حساس مخابراتی در شیراز و برخی از مراکز نظامی خبر داده بود.

captcha
شماره‌های پیشین