sobhe-no.ir
826
شنبه، ۰۲ آذر ۱۳۹۸
1
مهناز افشار، بازیگر سینما که در خارج از کشور به سر می برد داور یک برنامه سرگرمی شبکه سعودی شد

«حب الایران یجمعنا» زیر پرچم آل‌سعود

فیلمی کوتاه از حضور مهناز افشار در خارج از کشور پخش شد که نشان می‌داد این بازیگر سینما به‌عنوان یکی از داوران مسابقه استعدادیابی حضور دارد. از مدت‌ها خبر این مسابقه پخش شده بود و برخی داوران آن _که دو خواننده لس‌آنجلسی بودند_ هم مشخص شده بود اما نفر چهارم آن معرفی نشده بود. در فیلم کوتاه پخش‌شده مشخص است که مهناز افشار، بازیگر سینمای ایران داور چهارم این مسابقه است. مساله مهم درباره حضور افشار این است که برگزارکننده این مسابقه شبکه MBC Persia است که زیر نظر دولت سعودی اداره می‌شود؛ همانند دیگر شبکه خبری فارسی‌زبانی که این روزها علیه مردم ایران نفرت‌پراکنی می‌کند و هر کسی به آن پیوسته در نظر مردم ایران منفور شده است.

یادداشت

دکترین شوک علیه حقوق مردم

دکتر سید محمدمهدی غمامی عضو هیات‌علمی دانشگاه امام صادق (ع)

سرلشکر رشید: آمریکا از رفتار اشتباه در خلیج فارس اجتناب کند

وزارت خارجه آمریکا در پیام‌های متعددی از اغتشاشگران دعوت به‌همکاری کرد

اعلام رضایت فرمانده آشوب‌چی‌ها

«آشوب‌ها در ایران از الگویی پیروی می‌کند که پیش‌تر در هنگ‌کنگ و اوکراین هم پیاده شده است». این ادعای «دنیل مک‌آدامز» مدیرعامل اندیشکده آمریکایی «ران پال» درباره اغتشاشات ایران است. وی می‌گوید: آشوب‌های اخیر در ایران صرفاً اعتراضاتی ناشی از افزایش قیمت سوخت نیست، بلکه آشوب‌هایی است که از الگوهای آشنای آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا (سیا) پیروی می‌کند. اظهاراتی که گفت‌وگوی بی‌بی‌سی فارسی با برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران هم بر آن صحه می‌گذارد.

سرمقاله

بهره‌برداری سیاسی از بنزین

«صبح‌نو» در گفت‌وگو با سه فعال اقتصادی حضوریافته در دیدار اخیر با رهبر انقلاب راهکارهای مقابله با فشارهای تحریمی غرب را بررسی کرد

راه‌های عقب‌زدن اقتصادی دشمن

شکی نیست که تحریم‌های شدید آمریکا علیه ایران، هزینه‌هایی را برای کشورمان در پی داشته است. در صورت مدیریت و برنامه‌ریزی درست و اصولی اما همین تحریم‌ها می‌تواند مفری برای انتفاع ایران فراهم آورد. در همین‌باره رهبر انقلاب در دیدار اخیرشان با جمعی از فعالان اقتصادی، ضمن تأکید روی احتمال باقی ماندن تحریم‌ها در سال‌های آتی، توجه مسوولان را به مسأله مصون‌سازی اقتصادی ایران جلب کردند.

گزارش

آتش‌سوزی‌های گسترده در جنوب کشور استرالیا دردسرساز شد سیدنی جزء 10 شهر آلوده جهان قرار گرفت

«صبح‌نو» از افزایش مراجعه مردم به ناوگان اتوبوسرانی و مترو بعد از گرانی بنزین گزارش می‌دهد

حمل‌ونقل عمومی، مطالبه مردم از دولت

از هفته گذشته که قیمت بنزین افزایش یافته، تعداد مسافران حمل‌و‌نقل عمومی در تهران و شهرهای دیگر هم افزایش یافته است. این مساله را مسافران هر روزه ناوگان مترو و اتوبوسرانی تایید می‌کنند. در همین ارتباط هم رییس شورای اسلامی شهر تهران دیروز اعلام کرد که بعد از سهمیه‌بندی بنزین حمل‌ونقل عمومی تهران شاهد افزایش 15 تا 20 درصدی تعداد مسافران بوده است.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی رسماً به دریافت رشوه و فساد متهم شد

فساد براندازانه بی بی

گزارش روح‌الله فرقانی /نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در حالی که پس از دو بار شکست در عدم‌تشکیل دولت این رژیم، به روزهای پایانی زندگی سیاسی خود نزدیک شده است، روز گذشته با دریافت حکمی از سوی دادستانی رژژیم اسرائیل رسما به تقلب و دریافت رشوه متهم شد.

رشد اپلیکیشن‌های داخلی در شرایط اختلال‌های اینترنتی را بررسی کردیم

راه‌های سرگرمی باز می‌شوند

این روزها که دسترسی به اینترنت به شبکه‌ها و سایت‌های داخلی محدود شده، بازار اپلیکیشن‌های موبایلی ایرانی هم داغ‌تر شده است. از طرف دیگر، مردم هم با رضایت با بدون آن، سرها را از پیام‌رسان‌ها و گفت‌وگوهای طولانی در فضای مجازی درآورده‌اند و به دنبال راه‌های جدید سرگرمی می‌گردند. سری به آمار نصب‌های فعال اپلیکیشن‌های سرگرمی در تنها منبع قابل استناد فعلی یعنی «کافه بازار» زدیم تا ببینیم در مقایسه با سایر برنامه‌های خدمت‌رسانی، تا چه اندازه در جذب مخاطب موفق بوده‌اند.

رسانه‌های فارسی‌زبان معاند حمایت از آشوب‌طلبان را در حد کانال‌های تلگرامی تنزل دادند

شکایت ایران از رسانه‌های آشوب‌گر

عملکرد آشوب‌طلبانه رسانه‌های معاند فارسی‌زبان در خارج کشور باعث شد سفارت ایران در لندن نسبت به رفتار حرفه‌ای این شبکه‌ها به نهادنظارت برشبکه‌های تصویری درانگلیس(آفکام) اعلام شکایت کند.

صبح نو

سرمقاله

بهره‌برداری سیاسی از بنزین

اگر ساعت 24 پنجشنبه گذشته را زمان آغاز سیاست بنزینی جدید دولت در نظر بگیریم، تا امروز 8 روز از این واقعه پرتنش و کشمکش گذشته و بعید هم هست که به‌زودی سپهر گفتمانی کشور از این بحث خالی شود. صرف‌نظر از پیش‌بینی‌هایی که برای سال 98 می‌شد، انتقادهایی که به زمان اجرای این طرح وجود داشت و به‌طور کلی الگوی اجرایی‌سازی آن، با توجه به نزدیک‌شدن زمان ثبت‌نام نامزدهای انتخابات مجلس به نظر می‌رسد مسأله بنزین و وقایع اخیر به بخشی از کارزار سیاسی طرفین اصلی بدل خواهد شد. جریان اصول‌گرا که در تمامی 6 سال اخیر ناقد عملکرد دولت بوده، در هفته‌ای که گذشت، مواضعی رسمی در برابر این ماجرا اعلام کرد اما هیچ‌کدام با مشی قبلی‌اش در تعارض نبود، اما جریان اصلاح‌طلب حداقل در اعلام مواضع، دچار تناقض بود؛ بخشی از این سیاست حمایت ‌کرد و آن را با تعبیر شوک‌درمانی اقتصاد ممدوح دانست و بخشی دیگر بر پایه ایده عبور از روحانی، حتی پا را فراتر از مرزهای کنونی گذاشته و بار دیگر خواستار مذاکره با آمریکا برای حل مشکلات شد. در هر دو بخش حامی دولت، نوعی از‌هم‌گسیختگی دیده می‌شود، ولی اگر بر مبنای سخنان رییس‌جمهوری در یزد و کرمان، بخواهیم روند کنونی را ارزیابی کنیم، می‌توان از یک همراهی کلی خبر داد که در آن جدایی میان دولت و اصلاح‌طلبان برای فتح مجلس آتی وجود نداشته و برنامه‌ریزی کنونی در مورد سیاست بنزینی نیز در همین چارچوب بازتعریف شده است.

captcha
شماره‌های پیشین