sobhe-no.ir
823
دوشنبه، ۲۷ آبان ۱۳۹۸
6
نکته

افزایش بهای بنزین و کاهش سفرها

مهدیه‌سادات شاهمرادیخبرنگار گروه زندگی

خبر خوش وزیر بهداشت و درمان:

کمبودهای دارویی به یک سوم رسیده است

مساله کمبودهای دارویی بعد از اعمال تحریم‌های آمریکا علیه مردم ایران تشدید شد. این مساله تا آنجا پیش رفت که برخی نهادهای بین‌المللی نیز در این باره واکنش نشان دادند واین اقدام ایالات متحده علیه مردم ایران را اقدامی نادرست اعلام کردند. البته در تمام این مدت نیز مسوولان و متولیان بهداشت و درمان کشور تلاش کرده‌اند با توجه به زیرساخت‌های موجود در کشور این مشکل را به حداقل برسانند. حالا وزیر بهداشت و درمان خبر داده است که کمبودهای دارویی به یک سوم رسیده است.

صبح نو

نکته

افزایش بهای بنزین و کاهش سفرها

مهدیه‌سادات شاهمرادیخبرنگار گروه زندگی

بنزین گران شده و موافقان و مخالفان هریک از زاویه‌ای موضوع را بررسی می‌کنند. یکی از دلایل افزایش چندبرابری قیمت‌ها می‌گوید و دیگری از ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو اما آنچه مسلم است اینکه با افزایش قیمت بنزین حداقل در ماه‌های اولیه ترددهای غیرضروری با خودروهای شخصی کاهش می‌یابد. از سوی دیگر احتمال می‌رود سفرهای درون‌شهری و برون‌شهری کاهش یابد و این باعث خواهد شد تا از سهم سفرهای خانواده‌ها کاسته شود؛ کاهش سفرهایی که هم به اقتصاد گردشگری داخلی ضربه می‌زند و هم به سطح رفاهی خانوارها. حال باید دید تدبیر دولت برای این نقصان چیست؟
آیا راهکاری برای جلوگیری از ریزش سفرها در نظر دارد؟ آیا ممکن است دولت تسهیلات رفاهی را در اختیار مردم متوسط و ضعیف جامعه بگذارد تا سفر از برنامه زندگی‌شان حذف نشود؟ تخفیف در بلیت‌های هواپیما، قطار و اتوبوس، ارائه بن‌کارت‌های سفر، تخصیص سوبسید در مراکز اقامتی و تورهای مسافرتی و بسیاری راهکارهای دیگر وجود دارد که مسوولان کشور می‌توانند از آن برای افزایش رفاه بیشتر خانواده‌ها استفاده کنند.

captcha
شماره‌های پیشین