sobhe-no.ir
823
دوشنبه، ۲۷ آبان ۱۳۹۸
5
گزارش

آمریکا به‌دنبال احیای مجدد داعش

استیضاح «دونالد ترامپ» وارد مرحله تازه‌ای شده است

سِحر دموکرات‌ها به نتیجه می‌رسد؟

با برگزاری جلسات علنی استماع شاهدان که به صورت زنده از تلویزیون پخش شود، روند انجام تحقیقات برای تشکیل یک پرونده اتهامی با هدف استیضاح دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا وارد مرحله تازه‌ای شده است. اقداماتی که ترامپ آن‌را «بزرگ‌ترین ساحره‌گیری تاریخ آمریکا» توصیف کرده است.

صبح نو

گزارش

آمریکا به‌دنبال احیای مجدد داعش


آمریکا در صدد ساماندهی مجدد داعش به منظور اعزام به دیگر مناطق جهان اسلام اعم از آسیای میانه، شرق آسیا، شمال آفریقا به منظور جلوگیری از اتحاد و انسجام امت واحده و مشغول نمودن مسلمانان به امورات واهی و چپاول سرمایه‌های جهان اسلام است. همچنانکه آمریکا با بهره‌برداری از وضعیت امروز عراق به‌دنبال تحرکات جدید در حمایت از گروه تروریستی داعش در این کشور است.
روز گذشته «عادل الکرعاوی» از فرماندهان سازمان «الحشد الشعبی» عراق نسبت به تحرکات جدید نظامیان تروریست آمریکا در حمایت از گروه تروریستی داعش هشدار داد. الکرعاوی به پایگاه خبری «المعلومه» گفت که مرزهای عراق شاهد تحرکات عجیب و مشکوک است و شمار زیادی از فرماندهان داعش به همراه خانواده‌های خود در این مناطق حضور دارند.
وی تصریح کرد که نیروهای آمریکایی در حال تأمین امنیت عناصر داعش هستند و تحرکاتشان از طریق دوربین‌های حرارتی رصد می‌شود.
الکرعاوی خبر داد که واشنگتن در حال ایجاد اردوگاه‌هایی برای عناصر داعش در نزدیکی مرزهای بین سوریه و عراق است.
این فرمانده الحشد خاطر نشان کرد که تأمین امنیت عناصر داعش توسط آمریکا، بیانگر طرح جدیدی است که این کشور با بهره‌برداری از وضعیت عراق، قصد دارد آن را اجرا کند.
در راستای اظهارات الکرعاوی مبنی بر نقشه جدید آمریکا برای عراق، «حافظ آل بشاره» از کارشناسان مسائل امنیتی عراق ماه گذشته تأکید کرد که آمریکا قصد دارد از بیش از سه هزار داعشی حمایت کرده و پایگاه امنی برای آنان ایجاد کند.
این کارشناس عراقی تصریح کرد که آمریکا می‌خواهد عناصر داعش را که در سوریه حضور دارند، به مناطق عملیات نظامی ترکیه در سوریه انتقال دهد و از آنجا، آنان را به عراق منتقل کند.
البشاره خاطر نشان کرد، آمریکایی‌ها برای پناه دادن به عناصر داعش، در عراق سه منطقه را مد نظر دارند تا بتوانند آنان را به این مناطق انتقال دهند. منطقه نخست ما بین منطقه «بوکمال» (سوریه) و «قائم» در عراق است. منطقه دوم، پایگاه عین‌الاسد و منطقه سوم نیز یکی از پایگاه‌های آمریکا در داخل کردستان عراق.
یک منبع امنیتی بلندپایه عراقی هم اواخر شهریور ماه گذشته با اشاره به تداوم حمایت آمریکا از داعش در جنوب غرب «کرکوک» (مرکز عراق)، اعلام کرد که «نیروهای آمریکایی که در مقر فرماندهی لشگر 14 [ارتش عراق] حضور دارند، دستور دادند که نیروهای ارتش عراق، نباید مقرهای داعش و عناصر آن را در سلسله جبال «مکحول» بمباران کنند».
وی تأکید کرد که نظامیان تروریست آمریکایی، همچنین به ارتش عراق اعلام کردند که نباید هیچ عملیات نظامی زمینی یا هوایی در این منطقه کوهستانی و مناطق اطراف آن، انجام دهند که
 در پی آن، عناصر داعش هدف قرار داده شوند.
آمریکایی‌ها با تمام ادعایی که به‌عنوان یک کشور قدرتمند و پیشرفته دارند و مدعی حقوق بشر هستند امروز نقطه مقابل کشورهای مظلوم شده و برای ملت‌های منطقه مشکلات فراوانی مانند ایجاد طالبان و داعش به‌وجود آورده‌اند.
همچنانکه امروز با سوءاستفاده از ناآرامی‌ها در عراق شمار نیروی‌های نظامی خود را در این کشور افزایش داد. پیش ازاین مقام‌های نظامی آمریکایی گفته بودند قرار است در فصل پاییز پیش‌رو یک واحد نظامی از مقر پایگاه «فورد هود» ایالت تگزاس به عراق برود تا جایگزین مرکز فرماندهی هفدهم سپاه نیروی هوابرد در نبرد ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا برای مقابله با داعش شود. «مایلز کیگینز» یکی از سخنگویان ارتش آمریکا نیز اعلام کرده بود که قرار است حدود 250نظامی آمریکایی به مدت یک سال در عراق مأموریت داشته باشند.

captcha
شماره‌های پیشین