sobhe-no.ir
823
دوشنبه، ۲۷ آبان ۱۳۹۸
13
گزارش

بیانیه پایانی سی‌وسومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی

وقتی جای مادری باشید که دخترش حوصله او را ندارد، اینستاگرام شاید اندوه‌تان را کمی تسلی دهد

روزی که دخترم را در اینستاگرام پیدا کردم

یادداشت هلن استپینسکی /مترجم: میترا دانشورپدر و مادر ‌بودن وظیفۀ تناقض‌آمیزی است. تا وقتی فرزندتان کوچک است، باید با همۀ توان‌تان از او مراقبت کنید و اگر در انجام این کار موفق شوید و فرزندی قوی و مستقل بزرگ کنید، رهایتان می‌کند و به دنبال ساختن زندگی خودش می‌رود. گاهی دل‌تان لک می‌زند که دوباره به شما پناه بیاورد، یا چیزی از زندگی‌اش تعریف کند، ولی دریغ از یک کلمه حرف مشترک. این‌جور وقت‌ها، شاید شبکه‌های اجتماعی بتوانند کمک‌تان کنند تا بچه‌هایتان را دوباره بشناسید.

صبح نو

گزارش

بیانیه پایانی سی‌وسومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی

سی وسومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با موضوع «وحدت امت در دفاع از مسجدالاقصی» با صدور بیانیه‌ای به کار خود پایان داد.
متن بیانیه به شرح ذیل است:
به فضل الهی، سی وسومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی در تهران در تاریخ ۲۳ تا ۲۵ آبان ۱۳۹۸، ۱۶ تا ۱۸ ربیع الاول ۱۴۴۱قمری همزمان با میلاد پربرکت رسول اعظم؟ص؟ و نواده ایشان امام جعفر صادق؟ع؟ و هفته وحدت با عنوان وحدت امت در دفاع از مسجد الاقصی با حضور علما، اندیشمندان، پژوهشگران و نخبگان 
بیش از ۹۰ کشور جهان، برگزار شد.
 پس از تبادل آرا در کمیسیون و نشست‌های کنفرانس، شرکت‌کنندگان به نتایج و توصیه‌های ذیل رسیدند:
۱- کنفرانس وحدت، امسال در شرایطی برگزار شد که رویارویی سختی میان جبهه مقاومت که تن به ذلت نداده و خواهان صیانت از کرامت و عزت و سربلندی امت است از یک‌سو و از سوی دیگر، جبهه استکبار که تمام توان و نیرو و امکانات خود را با هدف تحقیر امت و سلطه بر سرنوشت و مقدرات مسلمانان و ایجاد تفرقه در میان آنها بسیج کرده، در جریان است.
براین اساس، شرکت‌کنندگان، کلیه آزادگان جهان را به هم‌افزایی تلاش و توان خود در حمایت از جبهه مقاومت حفظ عزت و کرامت امت و همکاری در مقابله با تجاوزهای صهیونیسم و آمریکا، دعوت می‌کنند.
۲- مسجد‌الاقصی دارای تقدس خاصی در نظر همه مسلمانان است چرا که قبله اول مسلمانان و سومین حرم مقدس و محل إسراء پیامبر اکرم؟ص؟ است. هر اهانتی به این مسجد، اهانت به همه مسلمانان است و لذا صهیونیست‌ها برای زیر پا گذاشتن عزت و کرامت و مقاومت مسلمانان، به این مسجد اهانت و بی‌احترامی می‌کنند. ما خواستار ثبت کلیه اقدامات جنایتکارانه و اهانت‌آمیز علیه این مسجد هستیم و برخورد قاطع با این اقدامات را از همه کشورها و ملت‌ها مطالبه می‌کنیم.
۳- امسال، ۵۰ سال از آتش زدن مسجدالاقصی به دست صهیونیست‌ها می‌گذرد؛ اقدامی که باعث خشم مسلمانان جهان و تأسیس سازمان کنفرانس اسلامی که به سازمان همکاری اسلامی تغییر نام یافت، شد. این سازمان از حمایت از حقوق مسلمانان عاجز بوده و از حل مسائل کشورهای اسلامی در فلسطین و یمن و سوریه و بحرین و میانمار و سایر کشورها عاجز مانده است؛ لذا ما خواستار همکاری و افزایش تلاش‌ها و گردهمایی‌ها میان مسلمانان برای ارائه راهکارهای هم‌افزایی و افزایش تلاش‌ها و گردهمایی‌ها میان مسلمانان برای ارائه راهکارهای جدی و اقدامات فوری برای دفاع از مسجدالاقصی و حمایت از مقاومت اسلامی هستیم.
۴- شرکت‌کنندگان تأکید می‌کنند که رژیم صهیونیستی نه فقط تهدیدی برای فلسطین است، بلکه تهدیدی برای همه کشورهای اسلامی به شمار می‌رود که تجلی آن، تلاش برای تشکیل پیمان منطقه‌ای برای دخالت در امور منطقه، توسط رژیم صهیونیستی و با حمایت ایالات متحده آمریکاست که سعی در ایجاد فتنه و ناآرامی و دخالت در امور داخلی کشورها دارد. ما تأکید می‌کنیم که آزادسازی فلسطین باید همراه با آزادی کامل سرزمین‌های اشغال‌شده توسط رژیم صهیونیستی و بلندی‌های جولان در سوریه و مزارع شبعا در لبنان باشد.
۵- مسجدالاقصی، محور وحدت جهان اسلام است و همه ملت‌های مسلمان در این موضوع اتفاق نظر دارند، اما تلاش برخی کشورهای مرتجع و مزدوران برای سازش و عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی و سرکوب مدافعان قدس و حامیان جبهه مقاومت، خیانتی فراموش‌نشدنی در حق امت اسلام است؛ لذا ما ضمن محکوم‌کردن این تلاش‌ها و خیانت‌ها، خواستار مقابله ملت‌ها با این تحرکات و اقدامات هستیم.
۶- شرکت‌کنندگان در کنفرانس، مقاومت ملت فلسطین را در برابر تروریسم دولتی رژیم صهیونیستی ارج نهاده و ضمن حمایت از راهپیمایی‌هایی بازگشت، محکوم‌کردن خشونت‌های رژیم صهیونیستی در سرکوب راهپیمایی بازگشت را خواستاریم.
۷- تجاوز مستمر به مسجدالاقصی، در چارچوب معامله قرن و یهودی‌سازی قدس صورت می‌گیرد. این اقدام توطئه خطرناکی علیه مقدمات اسلامی است که باید کشورهای اسلامی در مقابل آن موضع‌گیری جدی و قاطع داشته باشند.
۸- شرکت‌کنندگان در کنفرانس، تجاوزهای اخیر علیه ملت فلسطین و ترور رهبر مجاهد، بهاء ابوالعطا و تلاش نافرجام برای ترور أکرم العجوری از رهبران مبارز را محکوم می‌کنند و بر حق فلسطینیان در پاسخ به این تجاوزگری و شکستن محاصره غزه تأکید می‌کنند.
۹- شرکت‌کنندگان در کنفرانس که تعداد آنان به بیش از ۴۰۰ نفر رسید، با وجود مشکلاتی که در کشورهای خود داشتند، برای دفاع از قدس و مسجدالاقصی 
گرد هم آمدند تا اعلام کنند موضوع فلسطین همچنان مهم‌ترین موضوع اصلی جهان اسلام است و تمام تلاش‌ها برای به فراموشی سپردن یا تحریف و سازش در این خصوص محکوم به شکست است.
۱۰- شرکت‌کنندگان در کنفرانس، تشکر عمیق خودرا به خاطر مواضع اصولی و مستحکم جمهوری اسلامی در دفاع از فلسطین و مسجدالاقصی و حمایت همه‌جانبه از جبهه مقاومت اعلام و دشمنی‌ها و اقدامات نامشروع دولت آمریکا را در جنگ اقتصادی علیه ملت ایران و حمایت از گروه‌های تروریستی، محکوم می‌کنند و قدردانی خود را از تلاش‌های مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در مسیر وحدت و یکپارچگی میان مسلمانان اظهار می‌نمایند.

captcha
شماره‌های پیشین