sobhe-no.ir
823
دوشنبه، ۲۷ آبان ۱۳۹۸
12
خبر

انجمن نگارخانه‌داران پس از یک ماه به یاد اعتراض به «پیشنهاد حذف بخشودگی مالیاتی هنر» افتاده است

سرمایه‌داری را با تمام ارکانش بپذیرید

سال‌هاست که طبق قانون، هنرها از پرداخت مالیات معاف هستند. این درحالی است که این «بخشودگی مالیاتی هنر» از قضا در ساختار اقتصادی مستقل از دولت اساسا قابل درک و هضم نیست. حالا آنچه «حذف بخشودگی مالیاتی هنر» نامیده می‌شود، بخشی از جامعه هنری را به واکنش واداشته و انجمن نگارخانه‌داران به این مساله انتقاد کرده است.

صبح نو

خبر

این‌بار یک زن سنتور می‌زند
فیلمبرداری «لامینور» تازه‌ترین ساخته داریوش مهرجویی به پایان رسید.
«لامینور» بیست‌و‌هفتمین فیلم بلند سینمایی داریوش مهرجویی کارگردان موج نوی سینمای ایران ۲۵‌شهریور جلوی دوربین رفته بود و حال فیلمبرداری آن به پایان رسیده است.مهرجویی «لامینور» را پس از ۶‌سال دوری از سینما جلوی دوربین برده است.خانم‌ها و آقایان علی نصیریان، پردیس احمدیه، سیامک انصاری، بیتا فرهی، علی مصفا، مهرداد صدیقیان، بهناز جعفری، کاوه آفاق، امرالله صابری، رضا داودنژاد، دیبا زاهدی و فریماه فرجامی بازیگران «لامینور» هستند. «لامینور» به کارگردانی داریوش مهرجویی با طراحی گریم عبدالله اسکندری و مدیریت فیلمبرداری بهرام بدخشانی ، طراحی لباس گلناز گلشن، طراحی صحنه امیر‌حسین حداد، برنامه‌ریزی و دستیار اول کارگردان حمید غفارزاده، صدابرداری امیرحاتمی و دستیاری کارگردان امیر سیدی با مدیریت تولید فؤاد بوربور و با نویسندگی مشترک وحیده محمدی‌فر و داریوش مهرجویی به تهیه‌کنندگی رضا درمیشیان جلوی دوربین رفته است.

تصویربرداری «فوق لیسانسه‌ها» موقتاً به پایان رسید
تهیه‌کننده سریال «فوق لیسانسه‌ها» از پایان موقت تصویربرداری این مجموعه تلویزیونی خبر داد.
رضا جودی تهیه‌کننده «فوق لیسانسه‌ها» در گفت‌وگو با صبا درباره آخرین وضعیت این مجموعه تلویزیونی که از روز جمعه ۱۷‌آبان ماه روی آنتن شبکه سه سیما رفته است، بیان کرد: تصویربرداری «فوق لیسانسه‌ها» به نویسندگی ایمان صفایی و سروش صحت موقتاً به پایان رسیده است.به‌دلیل آنکه پخش سریال جلو افتاد امکان اینکه کل سریال را تصویربرداری کنیم وجود نداشت و نمی‌توانیم همزمان با پخش تصویربرداری را نیز پیش ببریم. قرار است حدود ۳۰ قسمت از «فوق لیسانسه‌ها» امسال روی آنتن شبکه سه سیما برود و دیروز جمعه ۲۴‌آبان ماه با حضور امیرحسین رستمی و بیژن بنفشه‌خواه روز آخر فیلمبرداری در خیابان سعادت آباد بود که کار موقتاً به پایان رسید اما هم چنان مراحل فنی ادامه دارد. به گفته تهیه‌کننده «فوق لیسانسه»، حدود ۲۰‌قسمت دیگر از این مجموعه تلویزیونی قرار است قبل از ماه رمضان سال‌۹۹ روی آنتن شبکه سه سیما برود.

هنرمندان جوان از پس هزینه
 برپایی کنسرت برنمی‌آیند
مظفر شفیعی، خواننده پیشکسوت می‌گوید هنرمندان جوان از پس هزینه‌های برپایی کنسرت و انتشار آلبوم برنمی آیند.
مظفر شفیعی خواننده و مدرس آواز گفت: خوشبختانه ما استعدادهای جوان زیادی در حوزه موسیقی داریم که باید به آن‌ها توجه ویژه شود یعنی اینکه در سال جشنواره‌های متعددی برگزار شود و این استعدادها را شناسایی و از آن‌ها حمایت کنیم. خواننده آلبوم «نقش خیال» اضافه کرد: در شهرستان‌ها هنرمندان جوانی وجود دارند که متاسفانه به هر دلیلی مورد بی‌مهری قرار گرفته‌اند. وظیفه دولت و مسوولان این است که از آن‌ها حمایت کنند.
خواننده آلبوم «سرمست» افزود: من از نزدیک شاهد این هستم که هنرمندان جوان برای برگزاری کنسرت یا انتشار آثار موسیقایی خود تلاش می‌کنند ولی تلاش آن‌ها هیچ سرانجامی ندارد. هزینه برگزاری یک شب کنسرت خیلی زیاد است و هنرمندانی که در شهرستان زندگی می‌کنند از پس هزینه‌ها برنمی آیند در نتیجه از برگزاری کنسرت منصرف می‌شوند.همچنین اسپانسرها فقط از تعدادی هنرمند خاص حمایت می‌کنند پس مسوولان باید زمینه‌ای فراهم کنند تا همه هنرمندان بهره‌مند شوند. شفیعی در پایان گفت: آینده موسیقی در دستان هنرمندان جوان است پس باید از هنر آن‌ها استفاده کنیم.

captcha
شماره‌های پیشین