sobhe-no.ir
823
دوشنبه، ۲۷ آبان ۱۳۹۸
1
روحانی

روحانی : کمک‌های معیشتی از امروز پرداخت می‌شوند

حمایت حزب کارگزاران سازندگی از افزایش قیمت بنزین

سعید لیلاز: از طراحان و پیشنهاددهندگان بودم

رهبر انقلاب با اشاره به اعتراضات اخیر:

آتش‌زدن کار مردم نیست

گزارش

برخی فروشگاه‌های موثر در معیشت مردم تخریب شدند اشرار، کارگر پمپ بنزین را سوزاندند

سرمقاله

در اهمیت امنیت

دکتر احسان خاندوزی در گفت‌وگو با «صبح‌نو» از روند اجرای طرح اصلاح مدیریت مصرف سوخت توسط دولت انتقاد کرد

کلید اقتصاد را به کارشناسان بدهیم

از بامداد روز جمعه طرح سهمیه‌بندی بنزین اجرایی شد و هم‌اکنون بنزین سهمیه‌ای با لیتری 1500 تومان و بنزین آزاد با لیتری 3000 هزار تومان عرضه می‌شود؛ اقدامی که با واکنش‌های متفاوتی از سوی مردم، مسوولان و نخبگان اقتصادی همراه بود. برای بررسی طرح اصلاح مدیریت مصرف سوخت و شیوه اجرای دولت به سراغ دکتر سید احسان خاندوزی رفتیم که در ادامه مشروح این گفت‌وگو را می‌خوانید.

گزارش «صبح‌نو» از نگرانی هموطنان درباره افزایش قیمت‌ها در روزهای آینده را بخوانید

نظارت بر بازار تشدید شود

افزایش قیمت بنزین موجب نگرانی بسیاری از هموطنان درباره گرانی دوباره کالاها شده است. اگرچه از اوایل سال‌97 و به علت تحریم‌های آمریکا و نیز برهم زدن برجام، فشارهای اقتصادی بر مردم بیشتر شد اما مردم در این‌باره به خوبی واکنش نشان دادند، چرا که همراه با دولت و حاکمیت می‌دانستند که دشمن چه خواب‌هایی برای آن‌ها دیده است. خواب‌هایی که البته هیچ‌گاه تعبیر نشده و نخواهد شد، اما افزایش قیمت بنزین از آغاز روز جمعه نگرانی‌هایی را برای برخی هموطنان به‌وجود آورده است.

استیضاح «دونالد ترامپ» وارد مرحله تازه‌ای شده است

سِحر دموکرات‌ها به نتیجه می‌رسد؟

با برگزاری جلسات علنی استماع شاهدان که به صورت زنده از تلویزیون پخش شود، روند انجام تحقیقات برای تشکیل یک پرونده اتهامی با هدف استیضاح دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا وارد مرحله تازه‌ای شده است. اقداماتی که ترامپ آن‌را «بزرگ‌ترین ساحره‌گیری تاریخ آمریکا» توصیف کرده است.

اتفاقات و حواشی روزهای گذشته باعث شد تا آثاری که درباره حوادث مهم انقلاب منتشر شده است را بازخوانی کنیم

فتنه می‌بارد از این سقف مقرنس، برخیز

حوادث روزهای گذشته به بهانه اعتراضات بنزینی برای ملت ایران تازگی ندارد. اگرچه بسیاری از مردم بحق نسبت به گران‌شدن بنزین معترض هستند اما اینکه به بهانه اعتراض، اقدام خرابکارانه انجام شود قابل‌قبول نیست. کشور ما از اول انقلاب حوادث متعددی را پشت سر گذاشته و درباره آن آثار زیادی هم منتشر شده است. گذشت زمان و شفاف‌شدن مسائل باعث عیان‌شدن آن‌ها خواهد شد. در آینده نیز محققان علوم سیاسی و اجتماعی آثاری را درباره این مقطع خواهند نوشت. به همین بهانه ما نیز در گزارشی به معرفی بخشی از این آثار می‌پردازیم.

شماره‌های پیشین