sobhe-no.ir
822
یکشنبه، ۲۶ آبان ۱۳۹۸
10
گزارش

ایران میزبان گردشگران سوئیسی می‌شود

«صبح‌نو» از تصمیم کارخانه‌های لاستیک‌سازی برای عدم عرضه اجناس خود گزارش می‌دهد

احتکار لاستیکی

گزارش سپهر تهرانی /احتیاجات ضروری مردم خواه از مواد خوراکی باشد یا غیرخوراکی همواره اهمیت استراتژیکی داشته است و دولت‌ها برای تأمین آن تلاش کرده‌اند، اما در این میان در بزنگاه‌های مختلف افرادی سودجو با احتکار مایحتاج مردم به‌دنبال کسب سود و منفعت هستند. حالا چند روزی است که بعد از انواع احتکارهای کشف شده و مبارزاتی که دستگاه قضا با این متخلفین داشته است، شنیده شده که برخی از کارخانه‌های لاستیک‌سازی در کشور، کالاهای تولیدی خود را احتکار کرده‌اند. به‌طوری که خجسته‌بند، عضو کمیسیون عمران مجلس گفته است:« کارخانه‌های تولید لاستیک تصمیم گرفته‌اند عرضه محصولات به بازار به‌دلیل گرانی بنزین متوقف کنند که این اقدامی ضد انقلابانه است، این سیاست کارخانه‌ها احتکار بوده و دستگاه قضا باید با این تخلف آشکار مقابله کند.»

صبح نو

گزارش

ایران میزبان گردشگران سوئیسی می‌شود

وزارت جدید میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به‌دنبال راهکارهای تازه‌ای برای گسترش گردشگری داخلی و خارجی است. براین اساس مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری روز گذشته اعلام کرد که گروهی از توراپراتورهای سوئیسی به دعوت معاونت گردشگری این وزارتخانه در قالب تورآشناسازی به ایران سفر می‌کنند.
آقای محمد‌ابراهیم لاریجانی با بیان این خبر گفت: به‌دنبال سفر ولی تیموری، معاون گردشگری به کشور سوئیس و امضای سند همکاری‌های گردشگری، گروه 30‌نفره از توراپراتورهای این کشور فردا، یکشنبه 26‌آبان ماه جاری 
به ایران آمده و ضمن شرکت در تور آشناسازی با جاذبه‌های گردشگری کشور آشنا می‌شوند.
به گزارش فارس، وی با بیان اینکه این تور، نهمین تورآشناسازی گردشگران ورودی به کشور در سال جاری به شمار می‌آید؛ افزود: نظر به اینکه ایران به‌عنوان یکی از بازارهای گردشگران سوئیسی از منظر فرهنگ، تاریخ، معماری و آشنایی با علایق و سلایق ایرانیان، قرار دارد؛ لذا به‌ منظور معرفی هر چه بیشتر پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های یاد شده دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری با حمایت مالی و همکاری بخش خصوصی اقدام به برگزاری تور آشناسازی ویژه 30‌نفر از تور اپراتورهای کشور سوئیس کرده است.
گردشگران سوئیسی در بازه زمانی 6‌روزه سفر خود از شهرهای اصفهان و شیراز با محوریت آشنایی با ظرفیت‌های معماری، نقاشی‌های اسلامی، کاشی‌کاری، آیینه‌کاری، پنجره‌های الوان و به‌طور کل هنرهای سنتی بازدید خواهند داشت.
 
  الزام استان‌ها به تدوین سند توسعه گردشگری
این وزارتخانه طرح‌هایی نیز برای گسترش گردشگری داخلی در نظر گرفته است و در نظر دارد تا همه استان‌های کشور را با مسأله گردشگری درگیر کند. مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه گردشگری از ابلاغ چارچوب شرح خدمات طرح جامع گردشگری به استان‌های سراسر کشور خبر داد و گفت: با ابلاغ شرح خدمات یاد شده، استان‌ها ملزم به تدوین سند توسعه گردشگری هستند.
آقای علیرضا رحیمی افزود: با توجه به اینکه دستیابی به چشم‌انداز، اهداف، راهبردها، برنامه‌های عملیاتی کوتاه، میان و بلند مدت توسعه گردشگری، نیازمند تهیه سند توسعه گردشگری از سوی استان‌ها بود؛ دفتر برنامه‌ریزی توسعه گردشگری به منظور دستیابی به یک الگوی واحد در تدوین این سند، بازنگری و تدوین شرح خدمات طرح جامع گردشگری استان‌ها را در دستور کار قرار داد.
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی توسعه گردشگری گفت: اطلاعات مربوط به آخرین وضعیت طرح‌های جامع گردشگری استان‌ها گردآوری و سپس شرح خدمات طرح مورد نظر با استفاده از تجارب بین‌المللی مورد مطالعه، بررسی و تطابق قرار گرفت و چارچوب نهایی با مشارکت مشاوران صاحب صلاحیت، ذی‌نفعان و خبرگان تنظیم و به همه استان‌ها ابلاغ شد.
رحیمی با تاکید بر اینکه تاکنون فقط برخی از استان‌ها دارای طرح جامع و برخی نیز فاقد آن بوده و یا سند آن‌ها مربوط به سالیان قبل بوده است؛ افزود: بدین ترتیب همه استان‌های کشور بر اساس یک الگوی مشخص دارای سند توسعه گردشگری خواهند شد. وی در پایان خاطرنشان کرد: تمام تلاش مسوولان گردشگری بر این است که صنعت گردشگری بر اساس نقشه راه به حرکت خود ادامه دهد.

captcha
شماره‌های پیشین