sobhe-no.ir
820
چهارشنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۸
5
«ناصر ابوشریف» در گفت‌وگو با «صبح‌نو»: انتقام خون فرماندهان مقاومت را خواهیم گرفت

ترور کابوس صهیونیست‌ها

گزارش روح‌الله فرقانی /ترور دو فرمانده جنبش جهاد اسلامی فلسطین که دیروز از سوی رژیم صهیونیستی در غزه و دمشق انجام گرفت، روزنامه «صبح‌نو» را برآن داشت تا با «ناصر ابوشریف» نماینده جنبش مقاومت جهاد اسلامی در تهران به گفت وگو بپردازد. ابوشریف معتقد است که نتانیاهو فکر می‌کند با این‌گونه حملات، در غزه رعب و وحشت ایجاد کرده یا اینکه در عرصه سیاسی اسرائیل پیروز می‌شود، اما نباید فراموش کرد که این اقدام صهیونیست‌ها پیام جنگ را مخابره کرده است. مقاومت فلسطین در پاسخ به این تجاوزات آشکار، بیش از 100 موشک به اراضی اشغالی، شلیک کرده است و پاسخی قاطع به تجاوزات رژیم صهیونیستی می‌دهد.

گزارش میدانی «صبح نو »از درگیری‌ گروه‌های معارض در تظاهرات خیابانی بغداد را بخوانید

جنگ روایت‌ها در التحریر

گزارش حامد هادیان /بغداد؛ خیابان الشرطه. هوا تازه تاریک شده و صدای تیراندازی گنگ و دوری از بیرون خانه می‌آید. یونس می‌گوید «این صداها عادی است، نگران نباشید.» برادر یونس دشداشه پوشیده. برای شب‌نشینی مهمانش شدیم. وقتی می‌فهمد می‌خواهیم به میدان‌التحریر برویم، می‌خندد و چاقوی میوه‌خوری را روی دستش پایین و بالا می‌کشد به نشانه تکه‌تکه کردن. یعنی معترضان التحریر تکه‌تکه‌تان می‌کنند. یونس حالا جلوی برادرش بال و پر گرفته و خاطره‌ای را که از عصر صد بار گفته دوباره تکرار می‌کند. غروب که جلوی حرم امامین کاظمین دنبال‌مان آمد، همان اول گفت «دیشب توی میدان هزار نفر ریخته‌اند سر یک نفر و به ظن ایرانی بودن حسابی کتکش زده‌اند.» آخرش هم معلوم شده طرف ایرانی نبوده. یونس از بای بسم‌الله می‌خواست ما را از رفتن به میدان‌التحریر منصرف کند. می‌گفت اگر گیر مردم هم نیفتید، پلیس ایست بازرسی که قدم‌به‌قدم التحریر شیفت می‌دهد شما را به جرم جاسوسی می‌گیرد. هی هم تکرار می‌کرد «من به خاطر خودتان می‌گویم وگرنه برای من مشکلی نیست.» هر صد بار بعد تمام شدن حرفش خودم را تکه‌تکه شده روی دست یونس تصور کردم که سوژه عکاسی خبرگزاری‌های داخلی عراق و خارجی‌ها شدم. توی ذهنم تیتر هم ساختم: «خبرنگار ایرانی قربانی آشوب‌های التحریر شد.»

صبح نو

«ناصر ابوشریف» در گفت‌وگو با «صبح‌نو»: انتقام خون فرماندهان مقاومت را خواهیم گرفت

ترور کابوس صهیونیست‌ها

گزارش روح‌الله فرقانی /ترور دو فرمانده جنبش جهاد اسلامی فلسطین که دیروز از سوی رژیم صهیونیستی در غزه و دمشق انجام گرفت، روزنامه «صبح‌نو» را برآن داشت تا با «ناصر ابوشریف» نماینده جنبش مقاومت جهاد اسلامی در تهران به گفت وگو بپردازد. ابوشریف معتقد است که نتانیاهو فکر می‌کند با این‌گونه حملات، در غزه رعب و وحشت ایجاد کرده یا اینکه در عرصه سیاسی اسرائیل پیروز می‌شود، اما نباید فراموش کرد که این اقدام صهیونیست‌ها پیام جنگ را مخابره کرده است. مقاومت فلسطین در پاسخ به این تجاوزات آشکار، بیش از 100 موشک به اراضی اشغالی، شلیک کرده است و پاسخی قاطع به تجاوزات رژیم صهیونیستی می‌دهد.


رژیم صهیونیستی پس از حمله هوایی و موشکی به نوار غزه که سال گذشته به منازل مسکونی فلسطینی‌ها انجام داد، شاهد شلیک صدها موشک از سوی نیروهای مقاومت فلسطین به اراضی اشغالی بود؛ اقدامی که موجب شد سیاست‌های راهبردی صهیونیست‌ها در جنگ با مقاومت فلسطین تغییر کند و با وساطت مصر، آتش‌بس سریع ایجاد کند.
اکنون با گذشت یک‌سال از آن عقب‌نشینی ذلت‌بار اسرائیل از جنگی که بیشتر از 48 ساعت در نوار غزه به طول نکشید، بار دیگر اهدافی را در غزه مورد آماج موشک جنگنده‌های خود قرار داده، اما این بار هدف، منازل فلسطینی‌ها نبود، بلکه ترور رهبران و مغز متفکر مقاومت جهاد اسلامی در غزه مورد هدف صهیونیست‌ها قرار گرفت، تا شاید التیامی بر شکست اسرائیل در جنگ دوروزه آن در غزه باشد.

«بمب ساعتی» مقاومت
«بهاء ابوالعطا» شهید 42 ساله‌ای است که در ماه‌ها و هفته‌های اخیر به کابوس صهیونیست‌ها تبدیل شده بود. پیش از این نیز صهیونیست‌ها چند بار تلاش کرده بودند او را ترور کنند که مهم‌ترین آن‌ها در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ بود اما موفق نشده بودند و این ابوالعطا و همرزمانش بودند که موفق شدند از غزه با شلیک متعدد راکت‌ها و موشک‌های خود، پاسخی قاطع به تجاوزات آشکار صهیونیست‌ها بدهند.
 به گفته رهبران جهاد اسلامی، او مسوول عملیات نظامی در شمال غزه و همچنین از فرماندهان شاخه نظامی سرایا‌القدس بود که صهیونیست‌ها از او به‌عنوان «بمب ساعتی» یاد می‌کردند. همچنین صهیونیست‌ها او را «شخصیت مشکل‌آفرینی» توصیف می‌کردند که «از هیچ‌کس تبعیت نمی‌کرد» و البته او را دشمنی بسیار فعال می‌خواندند که اهدافش قابل پیش‌بینی نبود! از سوی دیگر صهیونیست‌ها مدعی هستند که ترور او با هدف ممانعت از عملیاتی صورت پذیرفت که او درصدد طراحی آن در روزهای آتی بود. البته، تلاش دیروز صهیونیست‌ها برای ترور «اکرم العجوری» از دیگر رهبران جهاد اسلامی در دمشق ناکام ماند. این حمله هوایی که به شهادت فرزند العجوری و زخمی‌شدن 9 تن دیگر انجامید، نتوانست به هدف اصلی خود در ترور این مسوول بلندپایه جهاد اسلامی دست یابد. العجوری از سال 2018 به‌عنوان عضو شورای سیاسی حرکت جهاد اسلامی و مسوول مالی این جنبش انتخاب شد. او همچنین رییس اداره مرکزی شاخه نظامی جهاد اسلامی، سرایاالقدس و فرمانده عام نظامی آن است. صهیونیست‌ها اما او را مسوول حملات پراکنده به سرزمین‌های اشغالی از نوار غزه می‌دانند. گفته می‌شود در انتخابات جهاد اسلامی، العجوری بعد از زیاد نخاله، بیشترین آرا را کسب کرد و از مقبولیت فراوانی در بدنه جهاد اسلامی برخوردار است.
رژیم اسرائیل که دریافته مقاومت جهاد اسلامی به دلیل موفقیت‌های موشکی و راهبردی خود علیه صهیونیست‌ها در فلسطین دارای جایگاه مردمی شده و می‌تواند از این گروه جهادی آسیب‌های جدی ببیند، اقدام به ترور رهبران آن‌ها کرده است.
این اقدام تروریستی صهیونیست‌ها در حالی صورت گرفت که به تازگی از شکل‌گیری سه دهه باشکوه حرکت مسلحانه جهاد اسلامی در شجاعیه فلسطین می‌گذرد و اشتراکات سیاسی در فلسطین به سمت انتخابات و نزدیک‌شدن گروه‌های فلسطینی پییش می‌رفت و در این میان جهاد اسلامی از محبوبیت زیادی در بین مردم این سرزمین اشغال‌شده برخوردار است.

ناصر ابوشریف: نتانیاهو با ترور رهبران مقاومت
 به دنبال پیروزی سیاسی است
«ناصرابوشریف» نماینده جنبش مقاومت جهاد اسلامی فلسطین در تهران در گفت‌وگو با خبرنگار روزنامه «صبح‌نو» با اشاره به ترور همزمان دو تن از رهبران جهاد اسلامی در غزه و دمشق گفت: جهاد اسلامی در کنار دیگر محورهای مقاومت فلسطین، شهدای زیادی تقدیم پیروزی فلسطین کرده است. نباید فراموش کرد که گروه نظامی جهاد اسلامی ضربات متعددی به صهیونیست‌ها از ناحیه غزه زده و در بین فلسطینی‌ها عزت خاصی یافته است. ابوشریف که از سال ۲۰۰۷ به‌عنوان نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران مستقر است، افزود: رهبران این گروه جهادی در مبارزات اخیری که با صهیونیست‌ها داشتند، موفق شدند ضربات زیادی به رژیم صهیونیستی از سوی غزه بزنند؛ این موفقیت‌ها باعث شد تا اسم فرماندهان نظامی جنبش جهاد اسلامی از سوی صهیونیست‌ها دنبال شود و صبح دیروز یکی از این فرماندهان، «بهاء ابوالعطا»، در غزه مورد ترور جنگنده‌های صهیونیستی قرار گیرد و به همراه همسرش به شهادت برسد.

شلیک 150 موشک از سوی مقاومت
 به اراضی اشغالی
این فعال جنبش جهاد اسلامی در تهران با بیان اینکه نتانیاهو با ترور رهبران مقاومت به دنبال پیروزی سیاسی در اسرائیل است، گفت: رژیم صهیونیستی چند وقتی است دچار التهابات سیاسی در انتخابات کنست شده و نتانیاهو تاکنون دو بار در تشکیل دولت شکست خورده است. برای اینکه به نوعی شکست در انتخابات را تحت‌الشعاع خود قرار دهد، دست به چنین جنایت‌هایی می‌زند و به ترور رهبران جهاد اسلامی می‌پردازد؛ البته اسرائیل بهتر می‌داند که با شهادت هر فردی از فلسطینی‌ها این مقاومت است که ایستادگی و پایداری بیشتری در برابر صهیونیست‌ها می‌کند.
وی با اشاره به اینکه ایجاد رعب و وحشت از دیگر اهداف صهیونیست‌ها در انجام چنین ترورهایی است، تصریح کرد: اسرائیل می‌خواهد با این‌گونه ترورها، رعب و وحشت در غزه ایجاد کند و این نوعی دیگر از عملیات‌های تروریستی آن‌هاست که یقینا بدون پاسخ نخواهد ماند.

شروع جنگ از سوی اسرائیل
ابوشریف با اشاره به اینکه فرماندهانی که مورد هدف اصابت موشک‌های صهیونیست‌ها قرار گرفتند، از عزت و جایگاه بلندی برخوردار بوده و هستند، تاکید کرد: جهاد اسلامی بیش از 150 موشک تاکنون به سوی اراضی اشغالی که صهیونیست‌ها هستند، شلیک کرده است و آن‌گونه که گزارش شده است، بیشتر از دو میلیون صهیونیستی منازل‌شان را ترک و به پناهگاه‌ها فرار کردند. جهاد اسلامی این تجاوزات را پاسخ می‌دهد و هر عملیاتی که ازسوی صهیونیست‌ها به اراضی غزه انجام گیرد، بدون پاسخ باقی نخواهد ماند. تثبیت این‌گونه عملیات‌ها و ترور رهبران جهاد اسلامی به این آسانی نخواهد بود و صهیونیست‌ها باید پاسخ این‌گونه تجاوزگری خود را بدهند. وی با تاکید بر اینکه جهان انتقام خون فرماندهان خود را خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: صهیونیست‌ها جنگ را شروع کردند و پاسخ ما هم به تجاوزات دشمن، قاطعانه خواهد بود.

captcha
شماره‌های پیشین