sobhe-no.ir
820
چهارشنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۸
3
یادداشت

احمدرضا روح‌الله‌زاد

دکتر صادق‌کوشکی در گفت‌وگو با «صبح‌نو» فعالیت‌های پنهان جبهه اصلاح‌طلبی برای موفقیت حداکثری در انتخابات یازدهم را تشریح کرد

چراغ‌خاموش اصلاحات با «پلاک‌سفید»ها

گفت‌وگوحسام رضایی /چند ماه بیشتر تا انتخابات مجلس یازدهم باقی نمانده است؛ انتخاباتی که یک سر آن اصلاح‌طلبان در رفت و آمد برای پیداکردن راهی به منظور دستیابی به وحدت حضور دارند و یک سر دیگر آن، جبهه انقلابی که روز گذشته با اعلام رسمی «شورای ائتلاف نیروهای انقلاب» گام جدی برای ورود به عرصه انتخابات برداشت. برای تحلیل فضای سیاسی کشور به سراغ دکتر صادق‌کوشکی، عضو هیات علمی دانشگاه تهران رفتیم. او درباره فضای حاکم بر جبهه اصلاحات گفت: «اصلاح‌طلبان اشتهای بیشتر از اینها دارند و به دنبال کسب اکثریت نسبی و اگر امکانش باشد، به دنبال اکثریت جدی هستند.» کوشکی درباره فعالیت‌های جبهه انقلابی نیز معتقد است که این جبهه با ضعف در مربیگری مواجه است. مشروح این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.

شورای ائتلاف اصول‌گرایان برای انتخابات مجلس با تاکید بر حضور زنان و جوانان اعلام موجودیت کرد

ائتلاف انقلابی انتخابات

صبح نو

شورای ائتلاف اصول‌گرایان برای انتخابات مجلس با تاکید بر حضور زنان و جوانان اعلام موجودیت کرد

ائتلاف انقلابی انتخابات

  شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی که جمعی فراگیر از چهره‌های ملی، مسوولان احزاب و تشکل‌ها و چهره‌های انقلابی با تاکید بر حضور زنان و جوانان است، رسماً اعلام موجودیت کرد.
در بیانیه اعلام موجودیت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب که توسط محسن پیرهادی، سخنگوی این شورا در اختیار رسانه‌ها قرار گرفت، آمده است:
بسم الله الرحمن الرحیم
«راه طی‌شده فقط قطعه‌ای از مسیر افتخارآمیز به سوی آرمان‌های بلند نظام جمهوری اسلامی است. دنباله این مسیر که به گمان زیاد، به دشواری گذشته‌ها نیست، باید با همت، هشیاری، سرعت عمل و ابتکار شما جوانان طی شود. مدیران جوان، کارگزاران جوان، اندیشمندان جوان، فعّالان جوان، در همه میدان‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و بین‌المللی و نیز در عرصه‌های دین، اخلاق، معنویّت و عدالت، باید شانه‌های خود را به زیر بار مسوولیت دهند، از تجربه‌ها و عبرت‌های گذشته بهره گیرند، نگاه انقلابی و روحیه انقلابی و عمل جهادی را به کار بندند و ایران عزیز را الگوی کامل نظام پیشرفته اسلامی بسازند.»
فرازی از بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب
کشور ما، پس از 40‌سال پایمردی ملت بزرگ ایران و در سایه رهبری امام خمینی؟ره؟  و مقام معظم رهبری، به جایگاهی رفیع و نقطه‌ای تاریخی دست یافته است. پیشرفت ایران عزیز ما، در برخی حوزه‌ها همچون مردم‌سالاری، استقلال سیاسی، شتاب علمی و قدرت بازدارندگی، اعجاب جهانیان را برانگیخته و از سوی دیگر، در برخی زمینه‌ها همچون اقتصاد ملی و کارآمدی اداری، با نقطه مطلوب، فاصله‌ای طولانی و البته پرشدنی دارد.اکنون تا کلید خوردن مراحل اجرایی و قانونی نخستین انتخابات در دوران گام دوم جمهوری اسلامی ایران، زمان زیادی نمانده است. مجلس شورای اسلامی، ریل گذار کشور و در رأس امور است و باید عصاره فضایل ملت باشد. مجلس کارآمد، دولت را پاسخگو می‌کند و از همین روست که به نظر می‌رسد نقطه آغاز تحول در نظام مدیریتی کشور، مجلس شورای اسلامی باشد.
نظر به موارد پیش گفته، چندین ماه است که جمع بزرگی از چهره‌های ملی، شخصیت‌های کشوری، مسوولان و فعالان احزاب سیاسی، چهره‌های رسانه‌ای جریان انقلاب و بانوان و جوانان فعال و انقلابی گرد هم آمده و با برگزاری جلسات متعدد کارشناسی و هماهنگی و دعوت از تمام اضلاع جریان انقلاب، «شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی» را تشکیل داده‌اند. وحدت فراگیر، تاکید بر حضور جوانان و اهمیت ویژه برای فعالیت بانوان از مهم‌ترین شاخصه‌های این ائتلاف است، به‌طوری که بیش از نیمی از اعضای شورای ائتلاف را جوانان و زنان تشکیل داده‌اند. همزمان با تهران، اجزا و بدنه ائتلاف فراگیر نیروهای انقلابی در شهرستان‌ها در حال شکل‌گیری است. تاکید بر حق تصمیم‌گیری استان‌ها و شهرستان‌ها و نفی تصمیم‌گیری از مرکز برای نامزدها، از اساسی‌ترین رویکردها و دیدگاه‌های شورای ائتلاف است.
از دیگر اصول محوری، نفی سهمیه‌بندی برای تشکل‌ها و جریان‌های سیاسی و استفاده از مطالعات علمی در حوزه انتخابات و مطالبات مردم است. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، با ایجاد یک هیأت اجرایی کارآمد و و تشکیل کارگروه‌های فعال زیر نظر شورا، ضامن پیشبرد امور بر اساس شاخصه‌های پیش گفته است. مسلماً بزرگ‌ترین سرمایه این شورا، همراهی عموم ملت انقلابی ایران اسلامی و به‌ویژه جوانان خواهد بود.

captcha
شماره‌های پیشین