sobhe-no.ir
819
سه شنبه، ۲۱ آبان ۱۳۹۸
14
خبر

یلدا ابتهاج به انتساب اشتباه شعر یکی از قطعات آلبوم «افسانه چشمهایت» به «ه.ا. سایه» اعتراض کرد

«افسوس» از بی‌دقتی

جنجال‌ها پیرامون آلبوم تازه منتشرشده «افسانه چشمهایت» ادامه دارد. پس از جنجال‌ها پیرامون حامیان مالی اولین آلبوم مشترک علیرضا قربانی و همایون شجریان، حالا با اعتراض یلدا ابتهاج به استفاده از نام پدرش در قطعه‌ای که سروده او نیست، باز هم این آلبوم روی تیتر رسانه‌ها قرار گرفته است.

صبح نو

خبر

هنرمندان باید دردآشنا باشند 
تا درجامعه اثربخش باشند
عکاس برجسته دفاع مقدس برضرورت حفظ آرمان‌ها و دستاوردهای انقلاب تاکید کرد. به گزارش «صبح‌نو»، کمال‌الدین شاهرخ، عکاس دوران دفاع مقدس 
در خصوص پاسداشت شهدای هنرمند گفت: یاد و خاطره شهدا و احیای حماسه‌ها و رشادت‌های ایثارگران و مدافعان وطن یکی از پشتوانه‌های معنوی ماست و اگرخدای ناکرده این زنده نگهداشتن یاد شهدا درجامعه مغفول واقع شود قطعاً در آینده دچار مشکل خواهیم شد. شاهرخ گفت:جامعه هنرمندان به‌عنوان قشر پیش‌رو و نخبه جامعه وظیفه دارند که سطح  معارف و اعتقادات مردم را افزایش دهند و قطعاً برای این افزایش اعتقادات و باورهای جامعه خود هنرمندان می‌بایست درد آشنا باشند و متعهدانه در مسیر انقلاب و تبلور ارزش‌های الهی و اسلامی گام بر دارند. شاهرخ همچنین افزود: امروزه حضور پررنگ و مؤثر هنرمندان بسیجی در تمام حوزه‌ها و شاخه‌های گوناگون هنری مایه مباهات ماست واین دستاورد بزرگی برای سازمان بسیج در چهلمین سال تأسیس آن است.با حمایت ویژه و 
امید آفرینی مدیران و مسوولان فرهنگی و هنری کشورو نیز توجه بیشتر به نیروهای جوان می‌توان افق‌های روشن بیشتری را در آینده هنرانقلاب متصور بود.
مراسم پاسداشت شهدای هنرمند باعنوان شاهدان شیدایی به همت سازمان بسیج هنرمندان کشور و با مشارکت بسیج وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ۲۷ آبان در تالار اندیشه حوزه هنری با حضور جمعی از خانواده‌های معظم شهدا و مسوولان لشکری، کشوری، جامعه فرهنگ و هنر کشور برگزار خواهد شد.
 
پیشرفت رسانه 
در گرو پیشرفت فناوری
حجت‌الاسلام موسوی‌مقدم، قائم مقام سازمان صدا‌و‌سیما در مراسم افتتاحیه شانزدهمین اجلاس فناوری رسانه گفت: برای فعالیت و پیشرفت در رسانه به بیشتر علوم نیازمندیم. نمی‌توانید از کیفیت تولید خوبی برخوردار باشید، وقتی که تجهیزاتتان به روز نیست. باید تجهیزات خوبی داشته باشید تا رسانه بتواند به رسالت خود درست عمل کند. هیچ مرزی در فناوری علمی در رسانه وجود ندارد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مراسم افتتاحیه شانزدهمین اجلاس فناوری رسانه دیروز با حضور رمضانعلی موسوی‌مقدم، قائم مقام رسانه ملی، رضا علیدادی، معاون توسعه و فناوری رسانه ملی، محمد باقر نوبخت، رییس سازمان برنامه‌و‌بودجه و جمعی از مسوولان ذی‌ربط کشوری و مهمانان خارجی در مرکز همایش‌های صداوسیما برگزار شد. موسوی‌مقدم، قائم مقام سازمان صدا‌و‌سیما گفت: قرآن مجید بیشترین تاکید و تکرار را به علم و یادگیری دارد، آموختن از ارزش و جایگاه بالایی در دین اسلام برخوردار است و در قرآن به آن اشاره شده است. علم وقتی زیباست که باعث رشد عقل باشد و انسان را به معبود خود نزدیکتر کند. کشورهای عقب افتاده از بی‌رغبتی خود ساخته نسبت به کسب علم رنج می‌برند و دشمنی‌های خارجی که ما هم به آن دچار هستیم، از دیگر دلایل عقب ماندگی کشورهاست. البته این دشمنی‌ها به لطف خدا برای کشور ما سبب خیر شده و ما را بیشتر در کسب علم و توسعه ترغیب کرده است. ما پس از این دشمنی‌ها دریافتیم که بایدبا تکیه به خود و توکل به خدا بر دشمنی کشورهای بیگانه پیروز شد. وی افزود: درآمیختن آموخته‌ها و اندوخته‌ها باعث پیشرفت هر کشوری است، شرط اول در راه علم شکستن انحصار علمی است که می‌توانید امروزه آن‌ها را در کشور ما ببینید. پیشرفت ایران در برخی موارد جای تعجب دارد و غیر قابل قبول برای دولت‌های متجاوز بوده است. ایران امروزه در جایگاه خوبی از لحاظ علم و فناوری قرار دارد و عمدتاً این رشد علمی در ۳دهه اخیر بوده است. همه این پیشرفت‌ها در سایه تحریم‌ها به وجود آمده است، دشمنان در تحریم‌ها هر چه در توانشان بود انجام دادند و حتی به شهید کردن نخبگان ما روی آوردند.

captcha
شماره‌های پیشین