sobhe-no.ir
818
دوشنبه، ۲۰ آبان ۱۳۹۸
1
تهیه‌کننده مسابقه «میدون» در گفت‌وگو با «صبح‌نو» از اهداف این برنامه می‌گوید

چشاندن طعم کارآفرینی به مردم

گفت‌وگو فاطمه ترکاشوند / مسابقه «میدون» که با هدف کمک به تقویت کسب‌وکارهای خرد مردمی از اول مهرماه روی آنتن شبکه سه رفته است، در قسمت هفته گذشته، با حرکتی مبتکرانه و طنازانه، مرزهای خشک برنامه‌های تلویزیونی را شکست و یک کسب‌وکار بر پایه پرورش الاغ را با حضور این حیوان فرصت‌ساز و جنجالی روی آنتن برد. این اقدام، توجه بیشتری را در میان مخاطبان برانگیخت. به‌دنبال همین مسأله ما هم به سراغ سیدمحمدحسین هاشمی‌گلپایگانی، تهیه‌کننده جوان این برنامه رفتیم تا از اهداف و کم‌وکیف این مسابقه تلویزیونی، اطلاعات بیشتری کسب کنیم.

شیخ شفیق جرادی در نشستی اوضاع کنونی لبنان و عراق را تحلیل کرد

لبنان با این فتنه‌ها از پا در نمی‌آید

شیخ شفیق جرادی، رییس مهدالمعارف الفکریه در تحلیل شرایط کنونی لبنان گفت: لبنان به‌وسیله این فتنه‌ها از پا در نمی‌آید. در کلام سید‌حسن نصرالله و ایمان به رهبری ایران و تمسک به ولایت فقیه این اعتقاد را داریم که در عصر پیروزی محور مقاومت قرار داریم و هیچ انقلابی در لبنان صورت نخواهد گرفت. سیدحسن نصرالله به آمریکا می‌گوید اگر بخواهید لبنان را از جهات مختلف محاصره کنید این به معنای محاصره حزب‌الله نخواهد بود چون پشتیبان حزب‌الله مردم لبنان و ایران است. ما قوی هستیم و در مرحله‌ای قرار داریم که قادریم بر چالش‌های به‌وجود آمده فائق شویم. شرایط طوری پیش خواهد رفت که مشکلات حل و محور مقاومت روز‌به‌روز قوی‌تر خواهد شد.

در سفر رییس جمهوری به استان یزد انجام شد

رونمایی از رییس کمپین انتخاباتی

روز گذشته رییس‌جمهوری در جمع مردم یزد اظهاراتی به زبان آورد که با شائبه سیاسی‌و انتخاباتی‌بودن تفسیر شد. او در حضور اعتراض مردم به عملکرد اقتصادی دولت، اعلام کرد قوه قضاییه باید علاوه بر پرونده‌های میلیونی، پرونده‌های میلیون دلاری را نیز برملا کند.

قوه‌قضاییه به سخنان رییس‌جمهوری واکنش نشان داد

ارتقای سمت متهمان در پرونده زنجانی توسط دولت

نگاهی به چند شاخص برای تعیین تورم سالانه در كشور

تورم مهار می‌شود؟

برای ما مردمان عادی مهم آن است كه براساس درآمد خود بتوانیم كالاهای موردنظرمان را به ارزان‌ترین قیمت بخریم اما اكنون دچار وضعیتی هستیم كه هر روز با قیمت‌های گران‌تری مواجه می‌شویم. اهالی اقتصاد و سیاست می‌گویند باید تورم مهار شود اما این تورم چیست كه بار سنگین آن كمر ما مردمان ساده را خم كرده است؟ می‌گویند تورم هرنوع افزایش قیمت نیست بلكه شرایطی است كه تقریبا قیمت همه كالاها در یك بازه زمانی مثلا یك ساله به‌طور مداوم زیاد شود. یعنی همین شرایطی كه سال‌هاست با آن مواجهیم اما در برخی برهه‌ها بیش از پیش كمرشكن می‌شود؛ درست مثل حالا. برای مهار تورم باید سیاست‌ها و برنامه‌هایی اجرا شود كه در دست مسوولان است و البته آن‌ها هیچ‌گاه به اندازه ما نگران نیستند. برای بررسی وضعیت حاضر، برخی شاخص‌های اقتصادی وابسته به تورم را مورد بازنگری قرار داده‌ایم. گفتنی است؛ اطلاعات مندرج در این گزارش براساس اعداد انتشار یافته ازسوی مركز آمار ایران بوده و بانك مركزی از آبان‌97 دیگر نرخی برای تورم اعلام نكرده است.

امیر داسارگر، کارگردان فیلم ماجراجویانه « منطقه پرواز ممنوع» در گفت‌وگو با «صبح‌نو»:

هیچ کس منتظر دیدن فیلم کودک‌و‌نوجوان نیست

گفت‌وگو مصطفی پورکیانی /فیلم سینمایی «منطقه پرواز ممنوع» با مخاطب اصلی کودک‌و‌نوجوان چند روزی است که در سینماهای کشور در حال اکران است. نوجوانانی که شاید مظلوم‌ترین مخاطبین سینما بواقع و مهم‌ترین آن‌ها در شعار بسیاری از مدیران فرهنگی کشور باشند. با امیر داسارگر، فیلمنامه‌نویس و کارگردان این فیلم به گفت‌و‌گو نشسته‌ایم تا از دغدغه‌ها، بی‌مهری‌ها و امیدواری‌اش برای خلق یک اتفاق به یادماندنی در سینمای کشور بگوییم.

«صبح نو» گزینه‌های احتمالی جایگزینی کاظم جلالی را بررسی کرد

گزینه‌های ریاست مرکز پژوهش‌ها

گزارش حسام رضایی /روز گذشته با پذیرش استعفای کاظم جلالی از نمایندگی مجلس شورای اسلامی، به منظور تصدی نمایندگی ایران در کشور روسیه، بحث‌ها بر سر گزینه‌های احتمالی کسب ریاست مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی بالا گرفت. روایت خبرنگار «صبح‌نو»، از چند‌و‌چون انتخاب ریاست بعدی این مرکز و گزینه‌های محتمل برای این امر را در ادامه می‌خوانید.

دادگاه عالی اتحادیه اروپا اقدامات اقتصادی صهیونیست‌ها در اراضی اشغالی را «جنایت جنگی» خواند

جنبش ضد اسرائیلی در اروپا

پس از آنکه اسلو، پایتخت نروژ چندی پیش واردات کالاهای ساخت رژیم صهیونیستی را تحریم کرده بود، دیروز یک دادگاه عالی در اتحادیه اروپا اعلام کرد که نصب برچسب بر کالاهای تولید رژیم صهیونیستی الزامی است تا خریداران متوجه باشند که این کالاها را از چه رژیمی خریداری می‌کنند؛ موضوعی که سران رژیم صهیونیستی را برآشفته و در پاسخ به این اقدام، اروپایی‌ها را تهدید به پیامدهای بد این تصمیم کرد. براساس متن سند این دادگاه اروپایی، همچنین تمامی ساخت‌وسازهای صهیونیستی و اقدامات اقتصادی در مناطق کرانه باختری، قدس شرقی و همچنین بلندی‌های جولان سوریه غیر‌قانونی و جنایت جنگی به حساب می‌آید.

سرمقاله

اشتباه روحانی

شماره‌های پیشین