sobhe-no.ir
813
یکشنبه، ۱۲ آبان ۱۳۹۸
8
خبر

«صبح‌نو» از وضعیت بازار، شیوه تعیین قیمت و امکانات حذف‌شده خودروها گزارش می‌دهد

سرپیچی خودرو در مسیر تعیین قیمت

گزارش‌عارف چراغی بازار خودرو پس از گذشت نزدیک به دو سال، همچنان در وضعیت نابسامانی به سر می‌برد. اقداماتی نظیر اجرای فرمول تعیین قیمت به شیوه 5درصد زیرقیمت بازار برای فروش خودرو از سوی کارخانه‌ها، تصویب طرح سامان‌دهی خودرو در مجلس، ممنوعیت اعلام قیمت خودروها در سایت‌های اینترنتی و کم‌کردن آپشن خودروها توسط خودروسازان از جمله اقداماتی هستند که طی یک‌سال‌ونیم اخیر از سوی دولت و مجلس انجام شد و تقریبا همگی بی‌نتیجه و بی‌ثمر بودند. به نظر می‌رسید سوءمدیریت، اصلی‌ترین دلیل نابسامانی‌های یک‌ساله اخیر در این بازار است.

صبح نو

خبر

بارش باران در سواحل دریای خزر
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت:
 بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها امروز (۱۲ آبان) گستره بارش به شمال شرق و برخی مناطق غرب کشور کشیده می‌شود. آقای صادق ضیاییان در ادامه افزود: فردا (۱۳ آبان) بارش پراکنده در سواحل دریای خزر غرب، مرکز و دامنه‌های البرز در استان‌های قزوین، سمنان، البرز و تهران ادامه خواهد داشت. به گفته وی، طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه (۱۴ و ۱۵ آبان) در غالب مناطق کشور آسمان صاف پیش‌بینی می‌شود و در برخی مناطق استان‌های هرمزگان و فارس بارش پراکنده روی می‌دهد. ضیاییان در پایان اظهار کرد: آسمان تهران امروز (۱۲ آبان) قسمتی ابری در بعدازظهر همراه با افزایش ابر و گاهی وزش باد با بیشترین و کمترین دمای ۱۹ و ۱۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
 
پول مالیات بر دخانیات کجا خرج می‌شود؟
معاون حقوقی و پارلمانی وزارت بهداشت با اشاره به نحوه هزینه‌کرد مالیات بر مواد دخانی گفت: طبق قانون کل سهم دولت از محل مالیات بر دخانیات باید در زمینه کنترل، پیشگیری و کاهش مصرف دخانیات و درمان بیماری‌های ناشی از آن هزینه شود. دکتر کریم همتی با اشاره به وضعیت مالیات بر سیگار در بودجه‌های سالانه گفت: قانون‌گذار در 
بند سه ماده ۲۸ آیین‌نامه و لایحه‌ای که وزارت بهداشت در حوزه مالیات بر دخانیات به مجلس تقدیم کرد و به تصویب رسید، اعلام کرده است که کل سهم دولت از مالیاتی که بر سیگار و مواد دخانی مترتب است، از طریق ردیف‌های بودجه‌ای که در بودجه سنواتی آمده، در راستای کنترل، پیشگیری و کاهش مصرف دخانیات و درمان بیماری‌های ناشی از مصرف دخانیات که به‌عنوان عوارض آن شناخته می‌شود، هزینه شود. بر این اساس از صددرصد کل سهم دولت از محل مالیات بر دخانیات، ۴۰ درصد به وزارت بهداشت، ۴۰ درصد به وزارت ورزش و جوانان و ۲۰ درصد هم به آموزش‌و‌پرورش اختصاص می‌یابد.
 
اجرای طرح ویژه برخورد با موتورسواران متخلف از سه‌شنبه
رییس‌پلیس پایتخت از اجرای طرح ویژه پلیس برای برخورد با تخلفات موتورسیکلت‌سواران خبر داد. سردار حسین رحیمی درباره طرح پلیس برای سامان‌دهی موتورسیکلت‌سواران گفت: تخلفات مربوط به موتورسیکلت‌سواران از جمله مواردی است که هم جان و سلامت خود این افراد را به خطر می‌اندازد و هم ممکن است خدایی‌ناکرده برای دیگر شهروندان نیز مشکلاتی را ایجاد کند. وی با بیان اینکه در همین راستا به هشت تخلف و مورد خلاف مقررات در رفتار ترافیکی موتورسیکلت‌سواران رسیدیم، ادامه داد: حرکت در خلاف جهت خیابان، حرکت در خط ویژه و مسیرهای ممنوعه، حرکت در پیاده‌رو، عبور از چراغ قرمز، همراه‌نداشتن مدارک، نداشتن و مخدوش‌بودن پلاک و حرکات مخاطره‌آمیز نظیر تک‌چرخ‌زدن و حرکات نمایشی و... از جمله این موارد است. وی در مورد زمان اجرای این طرح نیز اظهارکرد: این طرح از سه‌شنبه اجرایی خواهد شد. رحیمی در مورد موتورسیکلت‌سوارانی که ممکن است اقدام به پوشاندن پلاک خود با کش، زنجیر، خورجین و... کنند نیز گفت: حمل بار غیر‌متعارف، پوشاندن پلاک با این موارد، نداشتن کلاه ایمنی و نظایر آن نیز جرم است که مورد اعمال قانون قرار خواهد گرفت اما به خاطر آن موتور به پارکینگ منتقل نخواهد شد.
 
بزرگراه صیاد و حکیم در صدر سرقت 
دیواره صوتی
معاون فنی و مهندسی سازمان حمل‌و‌نقل ترافیک شهرداری تهران از تلاش کارشناسان برای یافتن راه‌های ضدسرقت دیوارهای صوتی بزرگراه‌ها خبر داد و گفت: بزرگراه 
صیاد شیرازی و حکیم بالاترین میزان سرقت دیواره‌های صوتی را دارند. آقای وحید سرلک افزود: در حال حاضر حدود ۳۰۰۰ متر دیواره صوتی در طول اتوبان‌های پایتخت نصب شده است که متاسفانه به‌دلیل آنکه قسمت‌های آهنی این دیواره‌های صوتی زیاد است، این دیواره‌ها مورد توجه سارقان قرار گرفته و آن را می‌ربایند. وی اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۱۵ تا
 ۲۰ درصد این دیواره‌های صوتی در کل تهران سرقت شده است. بیشتر سرقت دیواره‌های صوتی در بزرگراه صیاد شیرازی است به‌گونه‌ای که حدود ۳۰‌درصد از این دیواره‌ها فقط در این اتوبان به سرقت رفته است و بعد از آن بیشترین سرقت دیواره‌های صوتی در بزرگراه حکیم رخ می‌دهد.

captcha
شماره‌های پیشین