sobhe-no.ir
810
جمعه، ۰۳ آبان ۱۳۹۸
1
عراقی‌ها در دومین دور تظاهرات خود د‌ر اعتراض به فساد به خیابان‌ها آمدند

آیت‌الله سیستانی: مراقب نفوذی‌ها باشید

گزارش‌روح‌الله فرقانیمنابع خبری عراق از تداوم دور دوم تظاهرات مردم این کشور در اعتراض به وضعیت نامناسب معیشتی، بیکاری و فساد در ساختار اداری آن خبر می‌دهند؛ تظاهراتی که مرجعیت عراق در بیانیه‌ای مسالمت‌آمیزبودن آن را حق مردم دانست و بر وجود نفوذی‌های نیروهای نظامی و امنیت تظاهرات‌کنندگان تأکید کرد.

عربستان جشنواره «موسم ریاض» را در میان مخالفت‌های مفتیان و اعتراض‌های شهروندان سعودی پیش می‌برد

سرگرمی‌های شیطانی خادم‌الحرمین

گزارش فاطمه ترکاشوند جشنواره موسم الریاض جمعه هفته گذشته با سروصدای زیادی در عربستان شروع شد؛ جشنواره‌ای که قرار است در پایتخت عربستان سعودی 70 روز ادامه داشته باشد و در بیش از 12 منطقه با بیش از 100 اجرا در زمینه‌های مختلف تفریحی و هنری برگزار شود. این جشنواره با واکنش‌های مختلف اهالی عربستان سعودی مواجه شده است.

هشتمین هم‌اندیشی از سلسله هم‌اندیشی‌های علم­ دینی

داوری‌اردکانی: از قبل انقلاب به تمدن اسلامی فکر می­‌کردم

در روزهای پایانی اسفند‌۱۳۹۶ جمعی از پژوهشگران جوان حوزوی و دانشگاهی که درزمینه نسبت علم و دین و مسأله علم ­دینی فعالیت می­‌کردند، در نشستی برای هم­‌اندیشی گردهم آمدند. تمامی این جوانان نمایندگانی بودند که استادان صاحب ایده و نظریه درزمینه علم­ دینی معرفی شده بودند و درکنار آن‌ها نیز نمایندگان مؤسسات پژوهشی، آموزشی و رسانه­‌ای فعال در موضوع علم ­دینی حضور داشتند. با تمام این‌ها، آقای رضا داوری‌اردکانی نماینده­‌ای معرفی نکرد و نامه­‌ای برای دبیرخانه هم‌­اندیشی ارسال کرد که انتشار عمومی آن باعث بروز حواشی متعددی در هفته‌های اخیر شد. حواشی نامه تا حدی بود که دو نفر از رؤسای قوا درباره آن موضع‌گیری کردند و یادداشت‌های بسیاری درباره آن نوشته و مصاحبه‌هایی انجام شد که دبیرخانه هم‌اندیشی تمام این موارد را در کتابی با عنوان «بر نامه فیلسوف» گردآوری کرده است. پس از گذشته یک‌ونیم سال از نشست سال ۱۳۹۶، با اینکه دکترداوری به دبیرخانه هم‌ اندیشی علم­ دینی محبت کرد و ارتباط با جوانان این دبیرخانه را پذیرا بود، در نخستین روز آبان۱۳۹۸ این فرصت پدید آمد تا جمعی از پژوهشگران علم ­دینی در نشستی درکنار استاد قرار بگیرند و به گفت‌وگو با این فیلسوف معاصر ایرانی بنشینند.

تجمع‌کنندگان لبنانی با استقبال از سخنان سیدحسن نصرالله میدان‌های اعتراض‌ها در این کشور را ترک کردند

مرهمی بر التهاب لبنان

هم‌زمان با آغاز تظاهرات جدید لبنانی‌ها در نهمین روز متوالی، نیروهای امنیتی لبنان راه‌های منتهی به کاخ ریاست‌جمهوری را مسدود کردند؛ تظاهراتی که بیم آن می‌رفت به خشونت کشیده شود؛ اما پس از سخنرانی عصر دیروز سیدحسن نصرالله، مسیر این تظاهرات به‌گونه‌ای دیگر رقم خورد و تظاهرات‌کنندگان میدان «ریاض الصلح» بیروت را ترک کردند.

تحلیل

آقای روحانی! رفراندوم لازم نیست

مهدی فضائلی

ضعف دیپلماسی ورزشی؛ کمبودی که می‌تواند مشکلات بیشتری به‌دنبال داشته باشد

روش اعتراض به رأی ناجوانمردانه جودو

گزارش امیرمحب ملکی در آخرین ساعات نخستین‌ ماه پاییز امسال، فدراسیون جهانی جودو به تعلیق دائمی فدراسیون جودو ی ایران رأی داد تا به کارشکنی‌ها و رفتارهای ناعادلانه‌اش در قبال جودوی کشورمان و خودشیرینی‌هایی برای رژیم اشغالگر قدس و هم‌پیمانانش تداوم بخشد. این تصمیم نهایی فدراسیون جهانی جودو بود که کامل‌کننده رأی اولیه و ناعادلانه این فدراسیون (27شهریور) به‌دلیل اتفاقات رخ‌داده در مسابقات جودوی قهرمانی جهان سال ۲۰۱۹ در توکیو برای فدراسیون ایران بود و حالا با این رأی تکمیلی، فدراسیون جودوی کشورمان از حضور در تمامی مسابقات و فعالیت‌های اجتماعی مرتبط با این رشته ورزشی محروم شده است.

سازمان تنظیم مقررات صدا و تصویر فراگیر به چهار سایت دانلود فیلم مجوز داد

چراغ سبز به دانلود قانونی

به نظر می‌رسید که بعد از مسدودسازی سایت‌های دانلود فیلم و خلا ایجادشده در این حوزه، برنامه‌ای برای جایگزینی این فضا وجود نداشته باشد ولی در اقدامی که هم جالب و هم قابل تحسین به نظر می‌رسید چهار سایت مخصوص دانلود فیلم از سوی سازمان تنظیم مقررات صدا و تصویر فراگیر مجوز فعالیت قانونی گرفتند؛ امری که در صورت استمرار می‌تواند نیازهای مخاطبان را از سایت‌های دانلود قانونی برآورده کند.

سرمقاله

هر صبری را پایانی است...

شماره‌های پیشین