sobhe-no.ir
809
چهارشنبه، ۰۱ آبان ۱۳۹۸
1
«صبح‌نو» از بازار موبایل تهران و افزایش ناگهانی قیمت‌ها گزارش میدانی می‌دهد

حمله دولت به بازار موبایل

گزارش‌عارف چراغیحذف معافیت 80 دلاری واردات مسافری و افزایش عوارض گمرکی گوشی‌های تلفن‌ همراه در 10روز گذشته بازار موبایل ایران را دچار شوک کرده است. فروشندگان از افزایش یکباره قیمت‌ها و کاهش فروش در بازار خبر می‌دهند و دولت اما معتقد است که این کار را برای جلوگیری از قاچاق این محصول و سوءاستفاده از واردات مسافری انجام داده است.

اولیا و مربیان به کنشگری خود در تعیین سلیقه موسیقایی دانش‌آموزان واقف شده‌اند

سنتی‌خوانی در جدال با جنتلمن‌خوانی

گزارش‌اکبر ریحانی اردیبهشت‌ امسال، انتشار چند کلیپ هم‌خوانی دانش‌آموزان با آهنگ جنتلمن از یکی از خوانندگان ایرانی خارج‌نشین، جنجال‌های بسیاری به‌پا کرد و سیل انتقادات از معلم، کادر فرهنگی و آموزشی مدارس تا مجلس و آموزش‌و‌پرورش و وزارت فرهنگ و ارشاد جاری شد. حالا انتشار چند کلیپ از هم‌خوانی دانش‌آموزان با یکی از نوحه‌های مشهور اخیر در سوگ سید‌الشهدا؟ع؟ و همراهی با آواز شجریان، برای مخاطبان شبکه‌های اجتماعی جالب و تأمل‌برانگیز شده است.

گزارش

تهران قفل شد باز باران با ترافیک

سخنگوی وزارت امورخارجه در گفت‌وگو با «صبح‌نو» گام چهارم کاهش تعهدات ایران را بررسی کرد

چشم‌مان ا‌ز اروپا آب نمی‌‌خور‌د

گفت‌وگوحسام رضاییپس از پایان‌یافتن مجمع عمومی‌سالانه سازمان ملل متحد، سیر بی‌عملی اروپایی‌ها در اجرای تعهدات برجامی‌ خود تشدید شد و حتی همان گام‌های نصفه‌و‌نیمه قبلی، نظیر اقدامات مکرون، رییس‌جمهوری فرانسه، طی اردیبهشت تا اوایل شهریور را کنار نهادند. همین موضوع هم باعث شده جمهوری اسلامی ‌ایران برای برداشتن گام چهارم کاهش تعهدات برجامی، مُصرتر از قبل شود. نزدیک دو هفته دیگر، ایران قدم بعدی‌اش را برخواهد داشت. عبور میزان تولید اورانیوم از مرز 300 کیلوگرم (درحد 3.67درصد)، رفع محدودیت غنی‌سازی اورانیوم (بیش از 3.67درصد) و رفع محدودیت‌ها از روند تحقیق و توسعه سانتریفیوژها، محتوای سه گامی ‌بود که کشورمان با تناوب‌های 60روزه از اردیبهشت امسال تاکنون برداشت. در گفت‌وگو با آقای سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه کشورمان، به گام چهارم اشاره‌ای کردیم. او در پاسخ گفت: «در مدت باقی‌مانده تا آغاز گام چهارم هم چندان چشم‌مان آب نمی‌خورد که اروپایی‌ها بتوانند کاری انجام دهند؛ مگر اینکه معجزه ای رخ بدهد». درادامه، مشروح این گفت‌وگو را از نظر خواهید گذراند.

گزارش

سخنگوی قوه‌قضائیه در نشستی خبری عنوان کرد بازگشت هفت‌هزار میلیارد تومان از مفسدان مالی به خزانه دولت

سرمقاله

فلات فرهنگی ایران

حضور پررنگ جوانان و کودکان در راهپیمایی اربعین امسال دیدنی بود

نسل عاشق اربعین

اربعین ماه صفر سال 1441 هجری‌قمری را باید در تاریخ اسلام ثبت و ضبط کرد. حماسه‌ای که در اربعین امسال از سوی میلیون‌ها دلداده و عاشق امام حسین؟ع؟خلق شده، نمونه‌ای از فرهنگ انتظار است که نشان داد همچنان می‌توان بر محور حقانیت اهل‌بیت؟عهم؟محبت را در دل‌ها زنده نگه داشت. خدمات‌رسانی و تسهیلات در نظر گرفته‌شده برای زائران اربعین امسال طوری برنامه‌ریزی شده بود که با کمترین مشکلات بیش از سه میلیون ایرانی به زیارت کربلا رفتند و برگشتند.

بالاخره‌پخش‌آگهی‌های‌بازرگانی‌ازشبکه مخصوص خردسالان ‌منتفی‌شد

حذف‌مزاحم‌ازشبکه‌کودک

بالاخره و پس از مدت‌ها کلنجار، پخش آگهی‌های بازرگانی از شبکه کودک حذف شد. در ماه‌های اخیر مدیر این شبکه و همچنین مخاطبان نسبت به پخش این آگهی‌ها اعتراض کرده بودند.

محمدرضا عارف به هدف درگیری کلامی این روزهای طیف‌های مختلف اصلاح‌طلبی تبدیل شده است

دعوای اصلاح‌طلبان بر سرلیستی انتخابات

اصلاح‌طلبان هنوز برای بستن لیست به اجماع نرسیده و بر سرلیستی به اختلاف برخورده‌اند. محور این اختلافات آقای محمدرضا عارف، رییس فراکسیون امید است.

شماره‌های پیشین