sobhe-no.ir
804
سه شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸
1
سپاه در عملیاتی با فریب‌دادن سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه سرشاخه تیم مدیریتی «آمدنیوز» را دستگیر کرد

پیدا و پنهان هدایت و بازداشت «نیما زم»

هفت ماه پس از ضرب شست دستگاه‌های اطلاعاتی کشورمان به مدیر کانال تلگرامی «آمد» که صداوسیما جریان آن را در قالب مستند «ایستگاه پایانی دروغ» بازتاباند، کسی فکرش را هم نمی‌کرد که دست «عملیات بزرگ» یقه «نیما زم» را بگیرد و او را به داخل کشور بکشاند. دیروز، اخبار مربوط به دستگیری «زم» به‌دست سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توجهات را به‌خود جلب کرد. این اتفاق جریان اپوزیسیون خارج از کشور را با مشکلی جدی مواجه کرده است.

رییس‌جمهور در نشستی خبری بر اعتراف دشمنان بر مقاومت و ایستادگی ایران برای عبور از شرایط شبه‌بحرانی تاکید کرد

شگفتی دشمنان از ایستادگی ایران

«ترجیح می‌دهیم در زمان طوفان کار کنیم تا حرف بزنیم». این سخن رییس‌جمهوری در نشست خبری روز دوشنبه بود، در پاسخ به سوال خبرنگاری که از او درباره دلیل «طولانی شدن زمان برگزاری نشست مطبوعاتی» پرسید. باری! روز گذشته دومین نشست خبری حسن روحانی در دولت دوازدهم، پس از ماه‌ها انتظار با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

6 سال تخریب پل صدر

مروری بر دلایل احداث بزرگراه دوطبقه در شمال تهران

آذرماه امسال كه برسد، 6 سالی می‌شود كه پل صدر به روی مردم گشوده شده است؛ پروژه‌ای كه تقریبا دوساله و در اوج تحریم‌های قبل از برجام به بار نشست و گره ترافیكی شمال پایتخت و شریان شرقی - غربی تهران را باز كرد. با تمام ستایش‌ها و تمجیدهای دیگران و كارشناسان فنی و باوجود كسب چند جایزه بین‌المللی در حوزه ساخت‌وساز و عمران شهری، از همان روز افتتاح این پل، تخریب‌های سیاسی شروع شد تا ثمره اتكا به دانش و فناوری بومی در افكار عمومی زیر سوال برود.از یك‌سو هجمه‌ها علیه شهردار وقت تهران بر این استوار بود كه این حركت نمایشی و برای جلب رای در انتخابات است و ازسوی دیگر، غیرمقاوم بودن، پرهزینه بودن و بی‌فایده بودن پل صدر به عنوان نظرات كارشناسی ابراز می‌شد كه این روند همچنان نیز ادامه دارد. در گزارش امروز ضمن مرور ویژگی‌های پل صدر و تونل نیایش به حواشی این دو پروژه عمرانی كه همچنان دستاویز برخی گروه‌های سیاسی است، پرداخته‌ایم.

گفت‌وگوی«صبح‌نو»با«سعیدسلطانی»کارگردان‌سریال‌پربیننده‌شبکه‌سه‌

مؤلفه‌اصلی«ستایش»خانواده‌است

میلاد نجفی - چند سال پیش بود که مجموعه تلویزیونی «ستایش» به روی آنتن شبکه سه سیما رفت و توانست مخاطبان زیادی را با خود همراه کند. حالا و پس از پخش دو فصل از این سریال، فصل سوم «ستایش» روی آنتن رفته است. تهیه‌کننده این سریال آرمان زرین‌کوب است.

سرمقاله

عبرت‌ آمریکایی تاریخ

سعید اصفهانیان در گفت‌وگو با «صبح‌نو» درباره برگزاری همایش جهانی اربعین در کوفه و کربلا تاکید کرد

لزوم پیوند فضای حسی با فضای عقلانی در اربعین

مصطفی وثوق‌کیا - چندین سال است که در شهر کوفه و کربلا نشست‌های تخصصی درباره اربعین از سوی موسسه اصحاب‌الحسین برگزار می‌شود. تاکنون 12 کنگره برگزار شده و در روزهای یکشنبه و دوشنبه گذشته آخرین کنگره آن برگزار شد. به بهانه برگزاری این کنگره با حجت‌الاسلام‌والمسلمین سعید اصفهانیان، مدیر موسسه مطالعات راهبردی و فرهنگی اصحاب‌الحسین؟ع؟ گفت‌وگو کرده‌ایم.

«صبح‌نو» از نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان گزارش می‌دهد

فناوران نانو در پیچ صنعتی‌شدن

گزارش عارف چراغی - نمایشگاه نانوفناوری امسال هم پشت‌سر گذاشته شد. بیش از دویست شرکت داخلی در این نمایشگاه شرکت کردند و از ۱۶ تا ۲۱مهر تازه‌های خود را درمعرض عموم گذاشتند. صنعتگران زیادی از ایران و دیگر کشورهای جهان نیز در این نمایشگاه حضور یافتند و روی ساخته‌های جدید پژوهشگران جوان ما سرمایه‌گذاری کردند. به‌طوری‌که حالا این شرکت‌ها توانسته‌اند با اولین قدم خود به‌سوی صنعتی‌شدن، گردش مالی ۲۶۰۰میلیون دلاری داشته باشند.

رییس‌جمهوری چین درباره تلاش‌های غرب برای تجزیه چین هشدار داد

معرکه آمریکایی در هنگ‌کنگ

با بالاگرفتن جریان‌های جدایی‌طلبانه در تایوان و هنگ‌کنگ، معترضان خواستار خودمختاری کامل هنگ‌کنگ شدند. آمریکا در این میان در تلاش است تا این اعتراضات به ناآرامی تبدیل شود تا بتواند آن را به جرایم حقوق بشری نسبت دهد، اما رییس‌جمهوری چین هشدار داد هرکه به‌دنبال تجزیه چین در هر نقطه‌ای از کشور باشد، با بدنی درهم‌کوبیده و استخوان‌های شکسته مواجه می‌شود. شی جین‌پینگ، رییس‌جمهوری چین، درباره تلاش‌های غرب برای تجزیه چین هشدار داده و آن‌ها را متوهمانه خوانده و تأکید کرده است استخوان‌ تجزیه‌طلب‌ها را خُرد می‌کنیم. وی که این سخنان را در دیدار با «کی‌پی شارمان‌اولی، نخست‌وزیر نپال، عنوان می‌کرد، گفت: هرکسی تلاش کند چین را در هر بخشی از آن تجزیه کند، نابود خواهد شد.

بررسی چرایی افزایش قیمت لاستیک خودرو در «صبح‌نو»

چرخ لاستیک گران می‌چرخد

گزارش مهدیه‌سادات شاهمرادی -نه گران‌شدن صددرصدی خودرو در سال­‌های اخیر منطقی داشت و نه اکنون گران‌شدن ناگهانی لاستیک خودرو و سایر قطعات یدکی آن. از سال گذشته تاکنون، این سومین‌بار است که لاستیک گران می‌شود و کالای دست‌دوم جایگزین فروش آن. با یافتن دلایل این گرانی، شاید بتوان راهکاری برای رفع آن پیدا کرد.

رییس جمهوری سفر مقام‌های اماراتی به تهران را تأیید کرد

چرخش به‌سمت ایران

گزارش روح‌الله فرقانی -سفر مقام‌های اماراتی به ایران در حالی در کانون توجه رسانه‌های منطقه و جهان قرار گرفته است که روز گذشته نیز، اخباری مبنی‌بر سفر طهنون بن‌زاید، برادر کوچک ولیعهد ابوظبی و مشاور امنیت ملی امارات متحده عربی‌، منتشر شد؛ سفری که رییس‌جمهوری کشورمان در نشست خبری دیروز خود آن را تأیید کرد و گفت: روابط تهران و امارات در ماه‌های اخیر بهتر از گذشته است و روند آن به سمت‌و‌سوی بهبود روابط است.

شماره‌های پیشین