sobhe-no.ir
803
دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸
2
رهبر انقلاب در دیدار با نخست‌وزیر پاکستان

پایان جنگ یمن ،تأثیرات مثبتی در منطقه خواهد داشت

رهبرانقلاب با اشاره به آیه «وَ اَعَدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوّه» بر ضرورت آمادگی هرچه بیشتر سپاه برای هراس بازدارنده دشمن تاکید کردند

دشمن بیمناک ا‌ز هیبت ‌سپا‌ه

مراسم سالانه دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام‌حسین؟ع؟روز گذشته با حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، فرمانده معظم کل قوا برگزار شد.

صبح نو

رهبرانقلاب با اشاره به آیه «وَ اَعَدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوّه» بر ضرورت آمادگی هرچه بیشتر سپاه برای هراس بازدارنده دشمن تاکید کردند

دشمن بیمناک ا‌ز هیبت ‌سپا‌ه

مراسم سالانه دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام‌حسین؟ع؟روز گذشته با حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، فرمانده معظم کل قوا برگزار شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی در این مراسم عزت سپاه را در داخل و خارج یادآوری کردند و افزودند: آمریکایی‌ها نیز با نشان دادن چهره خصمانه و عبوس خود به سپاه، عزت آن را افزون‌تر کردند، چرا که دشمنی دشمنان خدا، بندگان مؤمن را عزیزتر می‌کند.
ایشان با استناد به آیه شریفه «وَ اَعَدّوا لَهُم 
مَا استَطَعتُم مِن قُوّه وَ مِن رِباطِ الخَیل تُرهَبونَ بِهِ عَدُوَّاللهِ و عَدُوَّکُم» تاکید کردند: این فرمان الهی باید به عنوان درسی دائم، همواره در اولویت سپاه پاسداران باشد.
فرمانده کل قوا هدف این آیه شریفه درباره ضرورت آمادگی هرچه بیشتر را ترساندن دشمنان خدا و دشمنان مسلمانان برشمردند و افزودند: ترسی که پروردگار ایجاد آن را در قلب دشمنان فرمان می‌دهد، ترس بازدارنده است، یعنی باید به‌گونه‌ای عمل کنیم که دشمنان از هیبت مردان جوان، مؤمن، فداکار و پرانگیزه بیمناک شوند که این مهم‌ترین عامل بازدارندگی خواهد بود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در تبیین نکات مهم و برجسته دستور جاودانه پروردگار درباره آمادگی روزافزون افزودند: معنای «وَ اَعَدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوّه» این است که باید تا می‌توانید قدرت سازمانی را با ایجاد سازمانی قوی، مستحکم و جامع افزایش دهید، تقویت قدرت علمی و تخصصی را همواره مد نظر داشته باشید، در قوت تاکتیکی و راهبردی مدام رو به جلو حرکت کنید، قوت عملیاتی را با بیداری و آماده‌به‌کاری دائم و پرهیز از حتی یک لحظه غفلت همراه کنید و قوت ایمانی سپاه را با تربیت جوانانی مؤمن، مصمم، خالص و دارای انگیزه، هر روز بیشتر سازید.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید مجدد بر ضرورت مجهز شدن به همه ابعاد نرم‌افزاری و سخت‌افزاری قدرت، راهپیمایی اربعین را از مصادیق قدرت حقیقی خواندند و افزودند: اجتماع عظیم و میلیونی زائران در مسیر حرکت به کربلا یعنی «حرکت به سمت قله افتخار و فداکاری و شهادت»، قدرت اسلام و جبهه مقاومت اسلامی را تجلی دوباره می‌دهد.
رهبر انقلاب اسلامی، اربعین را از اولین ظهورش در تاریخ اسلام، «رسانه پرقدرت عاشورا» دانستند و افزودند: در 40روز فاصله حماسه عاشورا تا بازگشت اهل بیت؟ع؟ به کربلا، فریادهای حضرت زینب، حضرت امام‌سجاد و ام‌البنین در شام و کوفه رسانه حقیقی عاشورا بود و با تحقق فرمانروایی منطق حق در فضای ظلمانی حاکمیت بنی‌امیه و سُفیانی، عاشورا زنده ماند و در تاریخ جاری شد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، طوفان حرکت اهل‌بیت در فاصله عاشورا تا اربعین را در اختناق عجیب آن دوران، باعث منقلب شدن اوضاع و در نهایت سرنگونی رژیم سفیانی خواندند و افزودند: امروز هم همین اتفاق در جریان است.
ایشان راهپیمایی عظیم مسلمانان در اربعین‌حسینی از کشورهای مختلف، فرقه‌های مختلف اسلام و حتی برخی ادیان دیگر را فریادی رسا و رسانه‌ای بی‌همتا در دنیای پیچیده تبلیغات و جهان پرهیاهوی بشریت امروز خواندند و افزودند: شعار پرمعنای «الحُسین یجمعنا» یک حقیقت ناب است چرا که حسین این اجتماع بی‌نظیر را به راه انداخته است و همه را به سمت سرچشمه معنویت و آزادگی به حرکت درآورده است.
رهبر انقلاب با تاکید بر گسترش و تعمیق روزافزون معنویت و فکر و معرفت در راهپیمایی اربعین حسینی افزودند: اصحاب حکمت و علم باید در این زمینه کار و تلاش کنند.
رهبر انقلاب اسلامی در بخش پایانی سخنان‌شان درباره مشی جمهوری اسلامی گفتند: از ابتدای انقلاب در بخش‌های مختلف موفقیت‌های گاه بهت‌آوری به دست آورده‌ایم؛ البته کمبودها زیاد است و مشکلات هم کم نیستند ولی موفقیت‌ها و پیشرفت‌ها بیشتر بوده است.
ایشان برای تبیین جهت و مشی حرکت جمهوری اسلامی در ادامه مسیر کنونی، به حدیثی درباره فلسفه قیام عاشورا از زبان اباعبدالله‌الحسین؟ع؟ استناد کردند و افزودند: حضرت سیدالشهدا با بیان حدیثی از رسول گرامی اسلام خطاب به همه مردم فرمودند هرکس یک قدرت ظالم یا ستمگر را ببیند و با زبان یا اقدام با او مخالفت نکند، خداوند او را به سرنوشت همان قدرت ستمگر دچار می‌کند و به دوزخ می‌فرستد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: امام‌حسین؟ع؟ با این بیان، ادای وظیفه در مقابله با ظلم و ظالم را علت قیام و حرکت خود اعلام می‌کند و جمهوری اسلامی نیز بر همین اساس، عمل به این وظیفه را تکلیف خود می‌داند و در همه حال به آن عمل خواهد کرد.
رهبر انقلاب یادآور شدند امروز جبهه کفر و صهیونیسم و آمریکا با مکیدن خون ملت‌ها، جنگ‌افروزی و دیگر فجایع، با بندگان خدا و ملت‌ها با ظلم و جور و ستم رفتار می‌کند و ملت ایران بر اساس فلسفه حرکت حضرت سیدالشهدا، مقابله با آنان را وظیفه خود می‌داند و کوتاه نیامدن در مقابل آمریکا و فشارهای مختلف دشمنان بر همین اساس صورت می‌گیرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، مقابله امام‌خمینی؟رح؟ با آمریکا را از حدود ۵۰ سال قبل یعنی قبل از تبعید از قم در اوایل دهه 40، ناشی از احساس وظیفه دانستند و افزودند: امام با بصیرتی مثال‌زدنی، می‌دانست که هر کس و هر ملتی به وظیفه خود در مقابل ظلم و ستم عمل کند خدا حتما او را نصرت خواهد داد و همه دیدیم که این وعده الهی محقق نیز شد.رهبر انقلاب خطاب به جوانان عزیز ایران تاکید کردند: با ایمان و عزم و اراده، به وظیفه الهی خود عمل کنید و بدانید ایستادگی در مقابل دشمنان دین و بشریت، یاری پروردگار را به همراه می‌آورد، همان‌گونه که در 40سال اخیر این‌گونه بوده و به فضل الهی در گام دوم انقلاب و گام‌های بعدی نیز چنین خواهد بود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای جوانان را امیدهای کشور برشمردند و افزودند: البته افراد مُسن نیز به وظایف خود عمل می‌کنند؛ همان‌طور که امام در کهنسالی مثل یک جوان فکر و اقدام می‌کرد اما واقعیت این است که جوانان موتور پیش‌برنده کشور هستند.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: جوانان بدانند که فکر و ذهن آنها اولین آماج دشمن است؛ بنابراین با ایمان و قدرت در مقابل ترفندهای دشمنان بایستند.
 

captcha
شماره‌های پیشین