sobhe-no.ir
803
دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸
2
رهبر انقلاب در دیدار با نخست‌وزیر پاکستان

پایان جنگ یمن ،تأثیرات مثبتی در منطقه خواهد داشت

رهبرانقلاب با اشاره به آیه «وَ اَعَدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوّه» بر ضرورت آمادگی هرچه بیشتر سپاه برای هراس بازدارنده دشمن تاکید کردند

دشمن بیمناک ا‌ز هیبت ‌سپا‌ه

مراسم سالانه دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام‌حسین؟ع؟روز گذشته با حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، فرمانده معظم کل قوا برگزار شد.

صبح نو

رهبر انقلاب در دیدار با نخست‌وزیر پاکستان

پایان جنگ یمن ،تأثیرات مثبتی در منطقه خواهد داشت

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی  در دیدار با عمران‌خان، نخست‌وزیر پاکستان و هیات همراه، روابط ایران و پاکستان را بسیار عمیق و مردمی دانستند و با تأکید بر لزوم استفاده از این بستر برای افزایش همکاری‌های دو دولت خاطرنشان کردند: جمهوری اسلامی ایران از مدت‌ها قبل طرحی چهارماده‌ای برای توقف جنگ در یمن ارائه کرده است و پایان این جنگ، می‌تواند تأثیرات مثبتی در منطقه به دنبال داشته باشد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار با برشمردن نمونه‌هایی از ارتباطات عمیقاً نزدیک و مردمی دو ملت ایران و پاکستان، تأکید کردند: نگاه جمهوری اسلامی ایران به پاکستان نگاه به یک برادر در همسایگی است و با وجود این فرصت بی‌بدیل، روابط دو کشور باید بسیار گرم‌تر و بهتر از وضع موجود باشد و امنیت مرزها ارتقا یابد و برنامه‌های معطل‌مانده مانند خط لوله گاز تکمیل شود.
رهبر انقلاب اسلامی با تحسین دغدغه دولت پاکستان در خصوص استقرار صلح و امنیت، منطقه غرب آسیا را بسیار حساس و خطیر خواندند و با تأکید بر مراقبت همگان از بروز حادثه، از نقش مخرب برخی کشورهای منطقه در حمایت از گروه‌های تروریستی در عراق و سوریه و ایجاد جنگ و خونریزی در یمن ابراز تأسف کردند و افزودند: ما انگیزه‌ای برای دشمنی با این کشورها نداریم اما آنها تحت اراده آمریکا هستند و در زمینه خواست آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران عمل می‌کنند.
ایشان گفتند: جمهوری اسلامی ایران از مدت‌ها قبل طرحی چهار ماده‌ای برای پایان جنگ یمن داده است و اگر این جنگ به نحو درستی پایان یابد، می‌تواند تأثیرات مثبتی در منطقه به دنبال داشته باشد.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران آغازگر هیچ جنگی نبوده است، خاطرنشان کردند: البته اگر کسی شروع‌کننده جنگ در مقابل ایران باشد، بدون تردید پشیمان خواهد شد.
در این دیدار که آقای روحانی، رییس‌جمهور نیز حضور داشت، آقای عمران‌خان، نخست‌وزیر پاکستان، ایران و پاکستان را دو کشور برادر خواند و گفت: همکاری‌های تهران و اسلام‌آباد باید گسترش یابد و ما برای روابط روی ایران حساب ویژه‌ای باز کرده‌ایم چرا که ایران را یک شریک مهم به‌خصوص در حوزه تجاری تلقی می‌کنیم.

captcha
شماره‌های پیشین