sobhe-no.ir
803
دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸
12
گزارش

«عموعباس»؛ نقطه عطف مداحی‌ سیدمجید بنی‌فاطمه

گزارشی از اقدامات کیومرث مرزبان که روز گذشته حکم قطعی‌اش اعلام شد

هتاک چندمنظوره

روز گذشته بود که وکیل کیومرث مرزبان از قطعی‌شدن حکم وی خبر داد. مرزبان در مجموع به‌خاطر جرایم متعدد به 23 سال زندان محکوم شده ولی به استناد ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، بالاترین محکومیت وی که 11 سال است، اجرا خواهد شد.

خبر

صبح نو

خبر

مجموعه هفت‌جلدی «بچه‌های عاشورا» منتشر شد
در آستانه فرارسیدن ایام اربعین حسینی، مجموعه هفت‌جلدی «بچه‌های عاشورا» به‌قلم خانم طاهره ایبد از گروه کرودک‌و‌نوجوان انتشارات «به‌نشر» با نام «کتاب‌های پروانه» به‌دست کودکان ایران‌زمین رسید. آقای حسین سعیدی، مدیرعامل «به‌نشر»، ضمن اشاره به این مجموعه و با بیان اینکه «بچه‌های عاشورا» داستان‌های کوتاهی است که در آ‌ن‌ها سرگذشت کودکان و نوجوانان کاروان امام حسین؟ع؟ در کربلا جداگانه بازگو می‌شود، گفت: آقای مسعود قره‌باغی این مجموعه را تصویرگری کرده است. وی با بیان اینکه در این مجموعه هفت‌جلدی، رشادت‌ها و دلیری‌های شهدای کودک‌و‌نوجوان کربلا نقل شده است، افزود: «شمشیر و اسب زخمی»، «اسیران کوچک»، «مرد و میدان»، «کوچه‌به‌کوچه»، «جنگجوی کوچک»، «از غریبه‌ها می‌ترسم» و «عطش و آتش» عناوین این مجموعه هفت‌جلدی را تشکیل می‌دهند. مدیرعامل «به‌نشر» با بیان اینکه هریک از عناوین این مجموعه هفت‌جلدی در ۱۵ صفحه و در قطع وزیری منتشر شده است، یادآور شد: مجموعه «بچه‌های عاشورا» که پیش‌از‌این با تصویرگری و قطع متفاوت به بازار کتاب عرضه شده بود، اکنون با تیراژ هزار نسخه و قیمت هر جلد ۱۰۰هزار ریال دردسترس کودکان و نوجوانان ایرانی قرار دارد.
 

جلد دوم «تولد در لس‌آنجلس» در راه کتاب‌فروشی‌ها
جلد دوم «تولد در لس‌آنجلس» به کوشش آقای بهزاد دانشگر تا نمایشگاه کتاب سال آینده منتشر می‌شود. به‌گزارش «تسنیم»، جلد دوم «تولد در لس‌آنجلس» نوشته بهزاد دانشگر در سی‌و‌سومین دوره نمایشگاه کتاب تهران عرضه می‌شود. این اثر همانند جلد نخست آن، به زندگی افرادی می‌پردازد که دو نوع سبک زندگی را تجربه کرده‌اند. دانشگر تاکنون آثار متعددی ازجمله «ادواردو»، «پادشاهان پیاده» و «تولد در لس آنجلس» را در کارنامه ادبی خود دارد. جلد نخست «تولد در لس‌آنجلس» داستان خواننده‌ای در آمریکا را روایت می‌کند که زندگی‌اش به‌یک‌باره دچار تحول و تغییر می‌شود. همیشه خواندن خاطرات کسانی که یک‌شبه مسیر زندگی‌شان عوض می‌شود و از بی‌راهه به راه درست می‌رسند، جذاب و آموزنده است. برخی تصمیم‌های یک‌شبه و تغییر و تحول‌های لحظه‌ای دنیای آدمی را آباد می‌کند و برخی برعکس، از دنیا می‌گذری و به دنیای بعدی می‌رسید. مخاطب این کتاب نوجوانان و جوانانی هستند که ذهن‌شان مملو از سوالاتی است که از تقابل سنت و مدرنیته ایجاد شده است‌؛ جوانانی که می‌خواهند به‌روز و مدرن باشند؛ اما با معیارهایی که لزوما آن‌ها را به مسیری درست هدایت نمی‌کند و به خواندن خاطرات برای کسب تجربه دیگران علاقه‌ دارند.

 

«بالای همه نوشته‌هایم نام توست» منتشر شد
کتاب «بالای همه نوشته‌هایم نام توست» قطعه‌های ادبی و نیایشی برگرفته از آیات قرآن کریم است که برای گروه سنی نوجوان منتشر و روانه بازار شه است. خانم اکرم کشایی این اثر را با هدف آشنایی نوجوانان با رحمت، مهربانی و محبت پروردگار به انسان نوشته است. نویسنده در این کتاب با خداوند گفت‌وگوهایی می‌کند. او از شادی‌ها، ترس‌ها‌، ناراحتی‌ها‌، دلتنگی‌هایش و... می‌گوید و بعد به آیات قرآنی اشاره‌ای می‌کند که نشان از محبت خداوند است. کشایی در بیان انگیزه‌ی چاپ آن برای نوجوانان گفت: «نوجوانی دوره‌ی گذار از افت‌و‌خیزهای روحی و آشفتگی‌های ذهنی است. کشتی ذهن نوجوان در دریای متلاطمی از پرسش‌ها، تضادها و چالش‌ها پیش می‌رود. اطمینان از وجود قدرت برتر و علاوه‌بر آن بسیار مهربان، این دریای متلاطم را آرام‌تر می‌کند. وقتی این محبت دوطرفه می‌شود و کم‌کم در همه‌ی ابعاد زندگی گسترش پیدا می‌کند، آثار مثبتی به‌جای می‌گذارد. در قرآن کریم آیه‌های فراوانی وجود دارد که به محبت پروردگار به انسان‌ها اشاره می‌کند». «بالای همه نوشته‌هایم نام توست» در ۵۶ صفحه مصور و با قیمت ۱۶هزار و ۵۰۰ تومان در فروشگاه‌های سراسر کشور و فروشگاه مجازی انتشارات مدرسه دردسترس مخاطبان قرار دارد.
 

captcha
شماره‌های پیشین