sobhe-no.ir
803
دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸
12
گزارش

«عموعباس»؛ نقطه عطف مداحی‌ سیدمجید بنی‌فاطمه

گزارشی از اقدامات کیومرث مرزبان که روز گذشته حکم قطعی‌اش اعلام شد

هتاک چندمنظوره

روز گذشته بود که وکیل کیومرث مرزبان از قطعی‌شدن حکم وی خبر داد. مرزبان در مجموع به‌خاطر جرایم متعدد به 23 سال زندان محکوم شده ولی به استناد ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، بالاترین محکومیت وی که 11 سال است، اجرا خواهد شد.

خبر

صبح نو

گزارشی از اقدامات کیومرث مرزبان که روز گذشته حکم قطعی‌اش اعلام شد

هتاک چندمنظوره

روز گذشته بود که وکیل کیومرث مرزبان از قطعی‌شدن حکم وی خبر داد. مرزبان در مجموع به‌خاطر جرایم متعدد به 23 سال زندان محکوم شده ولی به استناد ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، بالاترین محکومیت وی که 11 سال است، اجرا خواهد شد.

مرزبان سال گذشته در شهریورماه از سوی وزارت اطلاعات بازداشت شد. 21 شهریوز سال 97 سایت عدالت‌خواهان خبر دستگیری وی را با تیتر « «کیومرث مرزبان» در تور اطلاعاتی ایران گرفتار و بازداشت شد» منتشر کرد. در خبر این سایت آمده بود: «گزارش‌های رسیده حاکی از آن است که سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا با حمایت مستقیم دولت این کشور مرکزی به نام «خانه آزادی» را برای رسیدگی به موضوع حقوق بشر در جهان راه‌اندازی کرده و از رسانه‌هایی نظیر صدای آمریکا، رادیوفردا و من‌و‌تو به‌عنوان بازوهای عملیات روانی خود استفاده می‌کنند. یکی از اقدامات «خانه آزادی» که با حمایت رسانه‌ای رسانه‌های غربی همراه است، پوشش موضع‌گیری‌های سلبریتی‌های تاثیرگذار در بزنگاه‌های سیاسی اجتماعی و اقتصادی است. به همین منظور، فردی با نام «کیومرث مرزبان» که سال 88 از کشور خارج شده بود، پس از انعقاد چند قرارداد با مسوولان مرکز خانه آزادی از جمله رابرت هرمن، برای شبکه‌سازی چهره‌های فرهنگی و هنرمندان وارد کشور شده و تحت عنوان کلاس‌های هنری اقدام به ارتباط‌گیری با هنرمندان کشور کرده است. وظیفه اصلی مرزبان در این ماموریت، ایجاد موج‌های احساسی و سعی در انحراف مواضع سلبریتی‌های کشور با هدف التهاب‌افکنی و ایجاد شکاف اجتماعی در بدنه جامعه بوده است. بنابر این گزارش، کیومرث مرزبان که از زمان خروج از کشور و سفر به کشورهای شرق آسیا تا انعقاد قرارداد در آمریکا و بازگشت و شبکه‌سازی در ایران، در تور اطلاعاتی ایران بوده، هم‌اکنون بازداشت شده است.»
 با این حال از وی خبری نبود تا اینکه روز گذشته اعلام حکم قطعی وی باعث شد برخی وی را در پوشش فعال مدنی و نویسنده و طنزپرداز جا بزنند و شروع به هیاهو کنند. بازخوانی سوابق کیومرث مرزبان نشان می‌دهد عناوینی که این روزها به وی الصاق می‌شود تقریبا وجود ندارد و اگر هم اثری از وی موجود است، در راستای ضدیت با اسلام و شرع است.

همکاری با رسانه‌های معاند
در حکم وی همکاری با دول متخاصم آمده است. مرزبان در طول فعالیت‌هایش همکاری مستقیم با موسسه خانه آزادی آمریکا را دارد که حامی رسانه‌ای فارسی‌زبان ایرانی است. کیومرث مرزبان در سال 2015 تا 2017 در قراردادی با خانه آزادی (که 80 درصد بودجه‌اش را دولت آمریکا پرداخت می‌کند) اقدام به تدوین رمانی مصور با مضمون امنیتی و جنسیتی تحت عنوان پروژه جنسیت و نگارش مقالات طنز در راستای حمله به مقدسات ملی و مذهبی نظام با عنوان سایت ضدانقلاب حلزون کرد.

توهین کننده به مقدسات  و دستمزدهای دلاری
یکی از فعالیت‌های مرزبان که این روزها تحت عنوان طنزپرداز لاپوشانی می‌شود، تمسخر و توهین‌های مکرر به ذات پروردگار است. کیومرث مرزبان، پس از راه اندازی وب‌سایت رادیو سنگتاب در حوزه حمله به مقدسات ملی و مذهبی ایران به عضویت موسسات و رسانه‌های معارض جمهوری اسلامی در آمده و بابت هشت سال همکاری خود 90 هزار دلار دریافت کرده است! مرزبان در قالب دو قرارداد، 50 مقاله با عنوان «نامه‌هایی برای خدا» برای سایت حلزون نوشته و بابت نگارش هر مقاله 125 دلار و در مجموع 6250 دلار به عنوان دستمزد از خانه آزادی دریافت کرده است؛ محتوای این نامه‌ها «تشکیک در دین و توهین به خدا، تمسخر احکام الهی و سیاه‌نمایی علیه نظام» بود. مرزبان برنامه کارآگاه پوآرو را در 24 قسمت 20 تا 30 دقیقه‌ای ساخت و به خاطر نویسندگی و مجری‌گری و اجرای این برنامه 7500 یورو از بنیاد رسانه‌ای زمانه دریافت کرد. در این برنامه تلاش کرده بود درزمینه دفاع از فرقه ضاله بهائیت و بررسی مسائل فمینیستی و جنسیتی در ایران تولید داشته باشد؛ تمسخر مقدسات و ارزش‌های اسلامی و سیاه‌نمایی علیه مقدسات ملی و مذهبی ایران محور این برنامه بود.

دعوت 30 هزار دلاری رادیو فردا  به خاطر توییت‌های توهین‌آمیز!
مرزبان به خاطر مطالب تخریبی و توهین‌آمیزی که در مورد ایران در توییتر خود می‌نوشت به رادیوفردا، وابسته به سیا رفت و بابت نویسندگی برنامه پولتیک 30 هزاردلار گرفت. مرزبان در دو سال فعالیت خود در سال 92 و 93 برای سایت ضدانقلاب ایران‌وایر، صد مقاله نوشته و بابت هر مقاله 100 دلار گرفته است؛ تاکید ویژه او در این مقاله‌ها توهین به مقدسات ملی و مذهبی بوده است.

کیومرث مرزبان چقدر از جم تی‌وی گرفت؟
کیومرث مرزبان در سال 94 و 95، به مدت پنج‌ماه در دفتر مالزی جم تی‌وی به‌عنوان نویسنده همکاری کرد و 5700 رینگت به طور ماهانه و در مجموع 28500 رینگت دریافت ‌کرد. با اینکه مرزبان عنصر زیادشناخته ‌شده ای نبود اما از روز گذشته موج حمایت جریانات ضد انقلاب و اصلاح طلبان تند رو برای حمایت از وی به راه افتاده است.

captcha
شماره‌های پیشین